Nyitrai kiállítás és verseny 2011.10.22.

Amiről érdemes tudni
Contests, exhibitions, events - What you need to know from

Moderátorok: Gaccso, János

Nyitrai kiállítás és verseny 2011.10.22.

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2011.10.23. 13:08

Sziasztok fórumozók!

Tegnap Dóczy barátommal ellátogattunk az idén is megrendezésre kerülő nyitrai papír és műanyag makett kiállításra és versenyre. A rendezvény jól meg volt szervezve, nagyságát jelzi, hogy még Görögországból is érkezett versenyző. Többszáz gyönyörűen elkészített makettre csorgathattuk a nyálunkat:) jó volt látni az igényesnél igényesebben megépített dolgokat, nekem pedig plusz öröm volt, hogy a saját tervezésű makettjeimből is akadt egy pár megépített darab. Voltak árusok is akiknél rengeteg papír és műanyag makett volt vásárolható, de nem csak a maiak hanem akár 30-50 éves igazi kincsek is. Volt rengeteg dioráma kiegészítő a talapzatoktól kezdve a fákig minden amit csak el tudsz képzelni, makettező eszközök minden mennyiségben úgyhogy aki teheti a jövő évi rendezvényre mindenképpen látogasson el, inspirációgyűjtésre és bármi beszerzésére amit csak ki tudsz találni jobb hely nem is kell.

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Néhány Attimon:)
Kép Kép Kép Kép Kép
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Re: Nyitrai papír és műanyag makett kiállítás és verseny

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2011.10.23. 17:13

Biztos nagyon klassz lehetett, ennyi papírmakettet egyhelyen látni. Bár ahogy a képeket nézem, voltak egyszerűbb beltér nélküli makettek is.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2011.10.23. 18:28

jövőre leküzdjük a technikai akadályokat aztán ott a helyed neked is :)
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: pet1972 » 2011.10.23. 19:54

Csak kár hogy gyorsan elmentetek és azzal elkéstétek a mindenévi papermodelers.sk fotózást...

http://papermodelers.sk/viewtopic.php?p=75124#p75124

Ja és Dóczy...a Trabant nagyon tetszet és a Volga az saját tervezés?
Építéss alatt:GLS-30
Befejezet modellek
pet1972
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2011.10.23. 20:54

Én igazából nem is tudtam, hogy ki kicsoda, ki van a szlovák fórumról, élőben még csak Zavislak-kal és Pesoico-val találkoztam és most Iconmaster-ral. Sajnos konkrétan téged sem tudtalak volna beazonosítani csak most látom, hogy rajtadvolt a fórumos póló a névvel együtt:( Ahogy így végignéztem a képet pár arc beugrott, hogy láttam őket, majd jövőre, remélem megismerkedhetek még jópáratokkal. Ha láttál nyugodtan elkaphattál volna bennünket
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: János » 2011.10.24. 09:06

Ez igen! Szuper lehetett! Kár hogy ilyen távol van a lakhelyemtől.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: solo » 2011.10.24. 13:49

Sok-sok szép makett.A helyezésekről lehet már valamit tudni, vagy még feldolgozás alatt vannak?
Különben hogy van egy ilyen versenyen ahol ilyen sok papírmakett van?Milyen kategóriákba osztják szét őket?
Kép
solo
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Dóczy » 2011.10.24. 14:48

pet1972 írta:Csak kár hogy gyorsan elmentetek és azzal elkéstétek a mindenévi papermodelers.sk fotózást...

http://papermodelers.sk/viewtopic.php?p=75124#p75124

Ja és Dóczy...a Trabant nagyon tetszet és a Volga az saját tervezés?

Örülök, hogy tetszettek a makettek! :) Sajnálom én is, hogy nem tudtunk találkozni, de szintén újonc voltam -már ami egy ilyen találkozót illet-, nem
tudtam mi a forgatókönyve egy ilyen rendezvénynek! A következőt majd jobban leegyeztetjük előre és ez a rész sem marad ki! ;)

A Volga egy régi Maly Modelarz makett volt egyébként, bár ennél jóval lebutítottabban nézett ki. A belső teret terveztem hottá én, mert az nem volt,
illetve sok apró részlettel igyekeztem még feldobni, mert ez a típus a nagy kedvenceim közé tartozik. Így öröm volt bíbelődni vele. :)
A kiállítás egyébként nagyon tetszett, Attilával mondtuk is: ha valaki itt nem szerez inspirációt a munkához, akkor sehol sem! :)
Dóczy
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2011.10.24. 15:18

solo írta:Sok-sok szép makett.A helyezésekről lehet már valamit tudni, vagy még feldolgozás alatt vannak?
Különben hogy van egy ilyen versenyen ahol ilyen sok papírmakett van?Milyen kategóriákba osztják szét őket?

A kiértékelések ott helyben megtörténtek és ki is lettek osztva a díjak. Szép kupákkal és oklevelekkel lettek gazdagabbak a nyertesek akik közül igazából egy valakit ismertünk az pedig az a srác volt aki a kék Scania kamiont építette amit nem olyan régen be is linkeltem nektek. Sokféle kategóriába voltak osztva a makettek. Mondjuk a műanyag maketteknél több kategóriát találtak ki, ott még a félkész maketteket is külön értékelték. Papírmaketteknél ezek a kategóriák voltak:

-forma1-es autók
-teherautók
-személyautók
-szárazföldi haditechnika
-repülők és űrtechnika
-hajók
-vonatok
-épületek
-oldies - ide tartoztak a 20 évnél idősebb makettek
-egyéb
Műanyag maketteknél egyébként volt külön junior és felnőtt kategória is, papírosoknál nem volt ilyen megkülönböztetés ami lehet nem lett volna rossz. Állítólag az idei kiállításon nem volt annyi makett, mint mondjuk a tavalyi évben, ez valószínű annak is köszönhető, hogy szélesebb környéken egyszerre 4 makettkiállítás is volt! Remélem jövőre azért jobban szét lesznak pakolva az időpontok és akkor egy ilyen nyitrai kiállításra ismét több ember fog tudni eljönni.
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: solo » 2011.10.24. 19:10

Köszi a választ!Jó sok kategória, de mondjuk érthető, mert papírból nagyobb a választék mint műanyagból.
solo
Kép
solo
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2011.10.24. 19:14

Ahogy láttam mondjuk sokan hiányolták a munkagépek kategóriát így ezeket a maketteket vagy az egyéb vagy a teherautó kategóriákba sorolták. Állítólag majd jövőre lesz ebben is változás.
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2011.10.24. 22:19

Fantasztikus lehetett. Egyszer szivesen elmennék egy ilyenre, csak lenne közelebb. nameg lenne olyan ismerősöm akit érdekel a téma rajtam kivül. egyedül nem buli menni :)
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: KisSas » 2011.10.25. 20:01

BobaFett írta:Fantasztikus lehetett. Egyszer szivesen elmennék egy ilyenre, csak lenne közelebb. nameg lenne olyan ismerősöm akit érdekel a téma rajtam kivül. egyedül nem buli menni :)

A számból vetted ki a szót... ;(
KisSas
KisSas
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2011.10.29. 19:46

Egy kis dicsekvés a részemről: a szlovák fórumra feltöltötték a verseny nyerteseinek listáját és a civil járművek kategóriában az első helyet a Taz 1203-as, a harmadik helyet pedig a Škoda 1000Mb makettemmel nyerték :) [wakka]
Szépen dolgoztak és sok időt töltöttek az építéssel, már csak ezért is megérdemlnék, hogy a nevüket is megemlítsem: a TAZ 1203-ast Jakub Bielik, a Škoda 1000MB-t pedig Viliam Račko építette.
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2011.10.29. 20:07

Tehetnél ide egy pár képet róluk!
Gaccso
Moderátor
Moderátor

Következő

Vissza: Versenyek, rendezvények, események