XXI. Nyitrai Makett Kiállítás és Verseny 2015.10.17.

Amiről érdemes tudni
Contests, exhibitions, events - What you need to know from

Moderátorok: Gaccso, János

Re: XXI. Nyitrai Makett Kiállítás és Verseny 2015.10.17.

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2015.10.22. 20:00

A mai nap jutott még az eszembe, én egy "csak papír" kategóriát valósítanák meg, ahol a papíron, ragasztón és festéken kívül nem lehetne más anyag. Ott kellenének igazán a varázsló kezek.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: János » 2015.10.22. 20:14

Ööö... a festék alatt nem látszik mi van...
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Gabes » 2015.10.22. 20:58

Elnézést, hogy mostanában ennyire késve reagálok, de ezer a dolog és gipszes kézzel baromi nehéz gépelni...

A pontozásos bírálat elképzelhető, hogy nem valósítható meg olyan egyszerűen és, ahogyan BobaFett is írta az idő is kevés lenne valszeg, de azért ez sem jó megoldás, hogy kinek mi tetszik alapon... valami szisztémának azért csak kéne lennie, pl ha már kiegészítjük a makettet néhány használatot imitálni akaró tárggyal, akkor a makett is keltse már használt benyomását... lásd Waffenträger...

Többen említettétek az "out of book" építést. Nos... A kiállításon a szervezők kérdezték, hogy van-e észrevétel, javaslat és én többek között ezt vetettem fel...
Mégpedig, hogy bizonyos kategóriákon belül, pl katonai téma, kellene létrehozni egy ilyen kategóriát, ahol szintén díjazni kellene a műveket. Ezt jó ötletnek tartották és kértek, hogy írjam le az ezzel kapcsolatos gondolataimat nekik...

Itt szeretném megragadni az alkalmat, hogy a fórum, a résztvevők és a magam nevében is köszönetet mondjak a szervezőknek a meghívásért és Krumplee-nak külön köszönet a segytségért!

-G-
VISIT MY WEBSITE PLEASE
http://www.ppmodels.com
Gabes
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: János » 2015.10.23. 15:32

Szóval, én abban látnám díjazás kismértékű korrigálásának lehetőségét, ahogy időnként csinálják is, a nevezések számától függően alakítani a kategóriákat. Azért mégis vicces hogy bizonyos versenyszámokban 1-2 induló van, de ugyanúgy kiosztják az érmeket. Ugyanakkor azokban amikben meg számos jó pályamű érkezett be, a nagyon szép építések is elismerés nélkül mennek haza. Jó persze, nem a medálokért makettezünk, de ha már valamiféle versenyt hirdetnek meg akkor a minőségi munkák kapjanak valami értékelést. Lehet ez egy sima oklevél (diploma) is, nem kell mindjárt egy méteres kupát a nyakába akasztani a szerencsés versenyzőnek. Azt nagyon szépen megoldják hogy a gyerek kategóriában még ajándékokkal is elhalmozzák az indulókat, ez szép gesztus. Szerintem nem véletlen hogy az idén 100 indulóval kevesebb volt mint tavaly. Szerintem makettek épp úgy épülnek, csak a verseny nem hozta lázba a készítőiket. Ha úgymond "biankó" oklevelek lennének előkészítve, egy nevet és a munka címét csak rá lehetne írni , akkor nem volna korlátja a kiadott elismeréseknek. Akár holtverseny is lehetne, az sem lehetetlen, ahogy néha a sportban is van .

Én is itt ragadnám meg az alkalmat hogy megköszönjük a meghívást, és a díjakat, Krumplee-nek és az Zobor Makettező Klubnak.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Krumplee » 2015.10.23. 22:26

Kedves fórumozók!
Elnézést kérek, hogy csak ilyen későn reagálok a hozzászólásaitokra, de ez a hét számomra nagyon "sűrű" volt. Bár egyáltalán nem tartozok a szervező gárdához (csak a magyar nyelv tudását használjak ki :) ), mégis örülök hogy az idén is olyan szép számban jöttetek el Nyitrára. Őszinte gratula a díjazottaknak és elismerés mindenkinek, aki résztvett. Mivel nem vagyok otthon a papírmakettezésben, ezért nem sok mindent tudok hozzáfűzni a hozzászólásokhoz. Esetleg annyit, hogy a műanyagmaketteknél sem pontozásos a verseny. De ez nem csak Nyitrán, hanem egész Szlovákiában va így. Tudtommal csak egyetlen versenyen van pontozás, és az is csak a szervező klub saját pontozási rendszere szerint (ez mind a műanyagmakettezést értve)
Megegyszer mindenkinek gratulálok és bízom benne, hogy jövőre sem hagyjátok ki Nyitrát ;)

Jó makettezést kívánok!
Üdv mindenkinek, Laci.
Krumplee
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: akkokoko » 2015.10.25. 09:44

Sziasztok!

Én is gratulálok minden résztvevőnek és díjazottnak! Gyönyörű munkák és képek!
akkokoko
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

Előző

Vissza: Versenyek, rendezvények, események