XX. Nyitrai Makett Kiállítás és Verseny 2014.10.18

Amiről érdemes tudni
Contests, exhibitions, events - What you need to know from

Moderátorok: Gaccso, János

Re: XX. Nyitrai Makett Kiállítás és Verseny 2014.10.18

HozzászólásSzerző: Gabes » 2014.10.20. 22:18

Srácok!

Egész nap, meló közben, amikor csak tudtam, olvasgattam, hogy milyen posztokat írogattok!
Megértem, hogy még dolgoznak az indulatok és mindenki másképpen dolgozza fel a csalódottságát, de én úgy látom, hogy talán meg kellene nyugodni!
A zsűri kritizálása és az elégedetlenkedések helyett, inkább arra kellene koncentrálnunk, hogy ismét összejöttünk, beszélgettünk és egyre többen!
Az igazat megvallva nem néztem a Szlovák fórumot, nem tudom, hogy mit írtak a tagok, de úgy gondolom, nekik is lehetne kifogásuk azzal szemben, hogy János és Imi lett az első 2 helyezettje az idén először átadott Szlovák Papírmakettező Mester címnek!
Úgyhogy nagyon szépen kérlek Titeket, hogy nyugodjatok meg és olyan megnyílvánulásokat ne is tegyetek, hogy jövőre akkor inkább nem viszek semmit sem!
Ez egy verseny és felemelt fejjel kell viselni azt is, ha éppen nem értékelik megfelelően az ember munkáját, vagy úgy, ahogyan Ő érezte/gondolta! Persze ez nem könnyű, de meg kell próbálni! Már az előzőekben is leírtam és már más is megírta, hogy MINDANNYIAN NYERTÜNK AZZAL, HOGY OTT VOLTUNK!!!! Akár vittünk makettet, akár nem! Mindenki alkotásáról készült kép, sok-sok ember megnézte és viszi tovább a hírét a külföldi fórumokon! Mi meg ahelyett, hogy ennek örülnénk, na meg annak, hogy összekovácsolódott egy jó kis csapat, folyamatosan kritizáljuk a rendezőket! EZ NEM SZÉP, AMOLYAN IGAZI MAGYAROS MENTALITÁS!!
[cursing] [cursing] [cursing] [cursing] [cursing]

De beszélnék még másról is! Mégpedig, János eredetileg felvetett "hobby" illetve "verseny" makett gondolatára! Már az előzőekben írtam pár gondolatot ezzel kapcsolatban, de úgy látom, hogy néhányan félreértették!
Azt nem mondtam, hogy minden kategóriát szét kellene osztani "out of book" és profi makettre és mindenhol 3 helyezettet hírdetni! Lássuk be, ez lehetetlen! Csupán annyira gondoltam, hogy a kedveltebb kategóriákat, lehetne felosztani és az "out of book" kategóriában egy különdíjat kiosztani, hogy legyen esélyük az indulóknak egy kis elismerésre, ezzel eggyüt egy kis bíztatásra!
Mindamellett, hogy egy weatheringezett makett művészileg sokkal komplexebb és sokkal több energiabefektetést igényel, /az anyagiakat nem is számolva/ azért mégiscsak az "out of book" a papírmakettezés lényege! Ha jól emlékszem János írta, hogy nem lenne fair az úgynevezett "verseny" vagy "profi" papírmaketteket a műanyagok között indítani, akkor véleményem szerint a fentebb részletezett gondolat is megállja a helyét!

-G-
VISIT MY WEBSITE PLEASE
http://www.ppmodels.com
Gabes
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: János » 2014.10.21. 06:50

Gabes véleményével teljes mértékben egyetértek. Hagyni kéne a verseny szervezésének, és zsűrizésének gyalulását, mert nem igazán vezet sehová, csak magunkról állítunk ki egy nem túl szép bizonyítványt. Tavaly a mozdonyaim nem szerepeltek sehogy sem, de megértem mert a többiek jobbak voltak, és most nem vittem el őket, ami hiba volt, mert a kevesebb induló közt lehet hogy valami leesett volna. Ezekből mindig tanul valamit az ember.

A plasztikosok már jó ideje két kategóriában indítják a versenyüket (legalábbis amiről én olvastam Magyarhonban) . Normál és mester kategóriában. A mester kategóriához a belépő egy első helyezés a normál versenyben, de ez után már kötelező neki a magasabban versenyezni. Talán hamarosan ez is megérkezik a papírmakettek világába. Gondolom ők is végigjárták ezt az utat , és sok vitával , és persze a makettek egyre magasabb minőségű építésével jutottak el oda.

Hogy a papírmakett mester címet így elhoztuk bevallom nekem nagy meglepetés volt, valahogy még fel sem fogtam. Bizonyára vannak szlovák makettezők nem kevesen akik szintén megérdemelték volna. De számomra nem a kupa meg a cím a lényeg, hanem az hogy befogadtak maguk közé, hogy egyenrangú partnernek érzem magam ebben az igen magas színvonalú - mondhatni - művészetben. Meg kéne becsülni ezt a bizalmat és nem méltatlankodással elherdálni. Ehhez kérem a támogatásotokat.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Imi » 2014.10.21. 07:27

János emlékkeresztjére is feltették a "megoldást":
http://www.mkzobor.sk/index.php/en/en-c ... arsky-kriz
Ehhez az elismeréshez is gratulálok!
Imi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: János » 2014.10.21. 07:51

Igen kaptam egy emlékérmet is . A kitűző (fel lehet tűzni ruhára, sapkára) a 20. Nyitrai makettverseny évfordulójára kiadott emlékérem.
Az odaítélés kritériumai:
Általános támogatás modellezés
Között együttműködést alakítanak modell klub
Internet támogatása (klub honlap)
Oktatási tevékenység (modellezés körök)
Versenyeken való részvétel
szervezése versenyek
Képviselet nemzetközi versenyeken
Döntéshozatal versenyek
Egyéb meghatározott tevékenységek
Már megint pirulnom kell , hogy még ez is...
Kép
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: János » 2014.10.21. 09:04

Gaccso írta:Atiimon tervezte Aviát, amit Te tesztépítettél?

Nyertél Gaccso! (bocsi csak most vettem észre a válaszod). Azért alul nézd meg : átméretezve, átszínezve. Nem ez lett Atti legjobb kivágója, a nyomdában kissé félrenyomták.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Krisztián » 2014.10.21. 09:18

Mogötte pedig egy Tatra 815. Vajon melyikre vonatkozott a kérdésed Mester ? hahaha
krisztián
A jó makettező összeragaszt mindenféle makettet, még a legrosszabb tervező munkáját is.
A jó tervező olyan makettet tervez, melyet minden makettező össze tud ragasztani. Még a legrosszabb is.
Krisztián
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: János » 2014.10.21. 09:55

Az Attimon Aviája lett volna a kérdés. Azért hoztam elő, mert hiányoltuk a nyitrai találkozón Attilát. Most épp a német autóipart erősíti ha jól tudom.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Tamás » 2014.10.21. 12:11

Jól szétboncoltátok ezt a témát, úgyhogy én már csak mellékesen annyit szólnék hozzá, hogy én valószínuleg soha ne fogok elvinni egyetlen modelt sem versenyre és így is nagyon boldog vagyok, ha leulok a hajóm elé egy húzos nap után. Nem érdekel, hogy nyerni fogok vagy sem, építhetek, azzal foglalkozhatok amit nagyon szeretek, nekem ez a modellezés és nem a verseny.

Az Aviával kapcsolatban csak annyit, hogy a srác aki készítette a feljebb látható modelt, rájott, hogy Attila nem jól számolta ki a méretarányt, ezért átméretezte.

http://www.papermodelers.sk/viewtopic.php?f=60&t=5978

A srác egyébként nagyon ugyes, o készíti a Ripper Works tesztépítéseit.
Tamás
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Lacc » 2014.10.21. 12:52

Nos, szerintem rekordot dönt ez a téma, hiszen ilyen rövid idő alatt ennyi hozzászólás talán még sosem érkezett. Nem győztem követni mindent! Viszont úgy gondolom, hogy ideje mostmár továbblépnünk az eredményen, a pro és hobbi maketteken és a többi hasonló dolgon. Szeretnék a témában született hozzászólásokból idézni, megmutatni azt, hogy -véleményem szerint- mi is a lényeg:

Lacc írta:(...)ne legyen letörve az, aki most nem kapott díjat. Gondoljon arra, hogy hány ember látta a munkáját, hány fénykép készült és hány külföldi fórumon keringenek képek a munkájáról!
(...)már az is egyfajta nyeremény, hogy ennyien ott tudunk lenni, hogy kiléptünk a virtuális térből és személyesen is megismertük egymást, barátságok szövődtek, amik függetlenek bármilyen díjtól! Ez a nap számunkra a hobbink ünnepe, amikor minden csak erről szól! Szebbnél-szebb makettek vesznek körül mindenhol. János mondta nekem, hogy ő ott úgy érzi magát, mint kisgyerek a cukorkaboltban :)

Attila írta:Az atmoszféra szuper volt és külön örülök hogy találkozhattam veletek(...)Mindekinek gratulálok aki lejött, örülök hogy láthattam a sok szép makettjeiteket és annak is hogy méltóan reprezentáltuk fórumunkat :)

Gaccso írta:(...)Alapvetően jó volt elvinni a maketteket, megmutatni másoknak élőben, mert élőben minden más. (...)
Egyébként mégegyszer is gratulálok a díjazottaknak, klassz volt kicsit összejönni, mindenkivel beszélni pár szót, és élőben átbeszélni a makettezés mikéntjeit.

Attila írta:Srácok, szerintem ez nem erről szólt hogy nyerjünk valamit, hanem hogy össze jöttünk és jót dumáltunk. Az ilyen akciók össze hozzák az embereket hogy jól érezzék magukat.

Gabes írta:(...) arra kellene koncentrálnunk, hogy ismét összejöttünk, beszélgettünk és egyre többen!(...)
Ez egy verseny és felemelt fejjel kell viselni azt is, ha éppen nem értékelik megfelelően az ember munkáját, vagy úgy, ahogyan Ő érezte/gondolta! Persze ez nem könnyű, de meg kell próbálni! Már az előzőekben is leírtam és már más is megírta, hogy MINDANNYIAN NYERTÜNK AZZAL, HOGY OTT VOLTUNK!!!! Akár vittünk makettet, akár nem! Mindenki alkotásáról készült kép, sok-sok ember megnézte és viszi tovább a hírét a külföldi fórumokon!

János írta:(...)De számomra nem a kupa meg a cím a lényeg, hanem az hogy befogadtak maguk közé, hogy egyenrangú partnernek érzem magam ebben az igen magas színvonalú - mondhatni - művészetben. Meg kéne becsülni ezt a bizalmat és nem méltatlankodással elherdálni. Ehhez kérem a támogatásotokat.

Szerintem az számít, amik a fenti kommentekben írodtak, a későbbi rendezvényekre és versenyekre is így tekintsünk! Legyen ez a végszó!
Lacc
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: solo » 2014.10.23. 03:30

Bocsánat, csak egy utolsó utáni gondolat.
Ahogy olvastam a hozzászólásokat néha úgy éreztem magam mintha egy műanyagos fórumot olvasnék.Mi nem ilyenek vagyunk!
Nem akarok megbántani senkit, de aki versenyez annak le kell tudni nyelni a keserű pirulát is.Én is voltam jó pár versenyen Magyarországon belül, és nyertem is érmeket hol megérdemeltem hol meg érdemtelenül.(no comment)El kell tudni fogadni a zsűri ítéletét, vagy van egy másik megoldás, ahogy én csinálom.Csak kiállítani viszek maketteket nem versenyeztetni.Az egómnak jól esik, hogy látják a munkám esetleg le is fényképezik tetszik pár embernek, de nem kell stresszelni a helyezés miatt.Nem éri meg.
Én személy szerint, de gondolom mindenki azért csinál egy makettet, mert tetszik neki az adott téma, ő fogja nézni éveken át a vitrinben vagy a polcon, nem a zsűri.
Ez egy szép hobby ne rontsuk el azzal, hogy a plecsnikre hajtunk.
solo
Kép
solo
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Lacc » 2014.10.23. 08:25

Solo, amit írtál egybevág az én összegzésemmel! Ha korábban írod, tőled is idéztem volna!
Lacc
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Gabes » 2014.10.23. 20:18

A legtöbbünknek ugyanez volt a véleménye, teljes mértékig egyetértek!

Na de lépjünk túl és koncentráljunk az építésekre, ezt a csontot már maximálisan lerágtuk!

-G-
VISIT MY WEBSITE PLEASE
http://www.ppmodels.com
Gabes
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2014.10.23. 21:59

Úgy látszik ez a téma mindig kijön a szekrényből...

Bár szerettem volna hozzászólni, de nem tettem, mert Lacc mintegy lezárta a témát az idézetekkel. Viszont azóta érkezett 3+1 hozzászólás, köztük Laccé is ezért úgy érzem, hogy nincs is annyira lelakatolva a téma, én is írhatok még.
Még egyszer leírom, mert így gondolom: Jó buli volt, jó volt veletek és alig várom, hogy újra találkozzunk. A versenyről az a véleményem amit az előttem szólók, köztük solo kolléga is írt. Szerintem is aki egy versenyre nevez, az egyben aláveti magát a zsűri véleményének, és tudomásul veszi hogy mindenki nem ér el helyezést. Nagyon sokáig néptáncoltam ez ott is így működött, nincs ebben semmi extra.
Szerintem elkezdtünk egy témát körbejárni, pont úgy, mint egy meccset másnap reggel a munkahelyen. Ebben volt mindenféle vélemény ami tök normális. Nem hiszem,hogy a szervezők ezt rossz néven vennék, mert ahány ember annyiféle. Én Bobafett véleményét is tiszteletben tartom, nem éreztem benne sértegetést, a törlést nem is értem.
Tényleg volt néhány hozzászólás egymás után ami kritizálta a döntést, olyan is amelyikben én is kellemetlenül éreztem magam, mégsem írtam. Azért hogy már tényleg ne ragozzuk. De akkor ti is hagyjátok. Mint moderátorok ne kontrázzatok még rá, mert saját magatoknak mondtok ellent.
Viszont solo hozzászólásával kapcsolatban, ami kb ez volt:" ne legyünk olyanok, mint a műanyagosok" szerintem itt egy nagyon jó kis csapat van nem kell ettől félni. Nem is értettem első perctől, hogy ha valakit megnézek akkor miért ajánlja fel ezt: "hozzáadás a haragosokhoz"

üdv mindenkinek,és a legjobbakat! [Hello] (rajzolom tovább a szamost)
Joe711
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: Lacc » 2014.10.24. 12:15

A szlovák fórumosokkal közösen készült csoportképet meg lehet nézni valahol? Esetleg valaki, aki ott is tag, fel tudná ide is tenni?
Lacc
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: János » 2014.10.24. 12:29

Kérésedre:
Kép
Kép
János
Moderátor
Moderátor

ElőzőKövetkező

Vissza: Versenyek, rendezvények, események