XX. Nyitrai Makett Kiállítás és Verseny 2014.10.18

Amiről érdemes tudni
Contests, exhibitions, events - What you need to know from

Moderátorok: Gaccso, János

Re: XX. Nyitrai Makett Kiállítás és Verseny 2014.10.18

HozzászólásSzerző: maliganhuligan » 2014.10.20. 19:33

Ezúton gratulálok mindenkinek - annak is, aki nem kapott díjat! Szép volt, fiúk! :)
maliganhuligan
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: János » 2014.10.20. 19:33

Igazat adok ebben neked Balázs, az a tengeralattjáró tényleg szép volt, de maga a makett eléggé leegyszerűsített tervezés volt. Ebben tényleg nem volt következetes a zsűri.
Az a "kis" hajó valóban szépen meg van építve de annyival nem jobb hogy a te hajóidat már észre sem lehet venni.
Azért én azt mondom ne azt vond le következtetésképp hogy jövőre nem is viszel semmit. Vannak más makettjeid is amik éremesélyesek. Hiszen te építesz vasúti témában, és sci-fi ben is . Majd elszáll a mérged egy idővel, ne ezen rágódj egyfolytában, harcra fel , győzni kell, folytasd az építéseid, én már nagyon várom a Leopold új képeit.

A nagyobb ismertség kedvéért feltettem a képeimet és Gabes képeit a "nagy" globális fórumra is.
http://www.papermodelers.com/forum/muse ... vakia.html
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2014.10.20. 20:00

Nos, az lehet, hogy egyszerű makett volt mint a rakétahordozó korvett,mint a tengeralattjáró, de ezen a szinten szerintem nincsenek, nem lehetnek igazán nagy különbségek a kivitelezés minőségében.
Éppen a jellege miatt írtam, hogy nem lehet összehasonlítani csak azon az alapon, hogy hajó. Korszakonként és hajóosztályonként, legalábbis, annyiban, hogy vitorlás/modern, illetve kísérő/kapitális hajó, illetve tengeralattjáró. A civil hajókat is be lehet erőszakolni ezekbe, de esetleg egy civil kategória is elférne, persze ez függ attól, hogy mennyi az induló...

Abban teljesen igazad van, hogy a Mirazh egy sokkal kisebb és egyszerűbb hajó, egészen biztos nem volt annyi időre szükség az összerakásnál, mint a te Szent Istvánodnál, viszont azonos a méretarány, így mégiscsak összehasonlítható. És ami képet eddig láttam, hibátlanul van összerakva. Ezzel nem azt mondom, hogy a te munkád nem jobb, mert nekem igenis jobban tettszik, de azonos kiváló minőség mellett ez már inkább az ízlés kérdése.

A bíráknak, ezek szerint inkább bejön a napjaink és a közelmúlt haditechnikája, mint a történelmi hajók, így jobban tettszik, egy 1986-os Szovjet rakétahordozó korvett és egy 1997-es nukleáris tengeralattjáró, mint egy 1902-es orosz (de U.S. építésű) Pre Dreadnought csatahajó, vagy mint egy 1915-ös KuK Dreadnought.
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: pet1972 » 2014.10.20. 20:04

Majster Slovenskej Republiky v Papierovom Modelárstve

SENIORI
1. János Garas Kaposvár
2. Imre Zsiros Létavértes
3. Roman Botorče Mojmírovce

A Szlovák Köztársaság papírmakettezők mesterének nagy gratula [thumbsup]
Építéss alatt:GLS-30
Befejezet modellek
pet1972
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: János » 2014.10.20. 20:10

Helyesebben mestereinek , mivel hárman is megkaptuk ezt a rangot. Egyébként köszönöm hogy gondoltál ránk.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2014.10.20. 20:11

Nos akkor én jövök. Azt hiszem lassan kisebb vitatéma alakul ki itt a kiállítás kapcsán, még ha nem is a klasszikus vitatkozás zajlik. Számomra a zsűri értékelt, pont. Ez az ő döntésük, és meglátásuk. Tavasszal én is csalódott voltam, hogy móváron, nagyjából ugyan ezek a sci-fi figurák legyőztek, még labdába sem rúgtam a Skodával. Valami biztos rossz volt, majd jövőre. Alapvetően jó volt elvinni a maketteket, megmutatni másoknak élőben, mert élőben minden más. Néhány kategóriát tényleg lehet, hogy meg kéne bontani, mint például a haszonjárműves szekciót is. Sok szép makett volt, sok méretben. Ugyanez volt a harcjárműveknél is. Nyilván egy nagyobb makettet szebben meg lehet építeni, és a tekintetet is jobban vonzza. Az apró, ha szép is elveszik. Balázs gondolata szerintem megér egy misét, a csak papír, maximum élfestve kategória. Ebben lehetne igazán kihozni, a papírban rejlő varázst, mert azért ismerjük el, a gitt sokmindent eltakar.
Egyébként mégegyszer is gratulálok a díjazottaknak, klassz volt kicsit összejönni, mindenkivel beszélni pár szót, és élőben átbeszélni a makettezés mikéntjeit. Remélhetőleg jövőre még többen lehetünk.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2014.10.20. 20:17

Drotmalac írta:Abban teljesen igazad van, hogy a Mirazh egy sokkal kisebb és egyszerűbb hajó, egészen biztos nem volt annyi időre szükség az összerakásnál, mint a te Szent Istvánodnál, viszont azonos a méretarány, így mégiscsak összehasonlítható. És ami képet eddig láttam, hibátlanul van összerakva. Ezzel nem azt mondom, hogy a te munkád nem jobb, mert nekem igenis jobban tettszik, de azonos kiváló minőség mellett ez már inkább az ízlés kérdése.

Persze szépen volt megépítve, bár mondjuk a hajó fele rézmaratás meg műanyag alkatrész ha megnézed az építési képeket. Meg a srác nagyon vágyik az elismerésre, már vagy 5 versenyre elvitte :)
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Lacc » 2014.10.20. 20:25

BobaFett írta:Meg a srác nagyon vágyik az elismerésre, már vagy 5 versenyre elvitte :)

Na igen, ezt én is néztem, pár versenyt "végighaknizott" vele :P
Lacc
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2014.10.20. 20:27

Akkor kicsit Karácsony Gábor Aprilliáira hasonlít.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: pet1972 » 2014.10.20. 20:31

János írta:Helyesebben mestereinek .....

János de te elnyerted mint a legjob papírmakett készítője a Szlovák papírmaket mestere címét is, ami ebben az évben első alkalommal volt kihírdetve.
Építéss alatt:GLS-30
Befejezet modellek
pet1972
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: János » 2014.10.20. 20:36

Igen értem, és nagyon hálás is vagyok érte. De mind a hárman ugyan olyan kupát kaptunk , ugyanazzal a szöveggel, csak a számok voltak mások rajtuk. A többiek is megérdemlik a címet.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Attila » 2014.10.20. 20:54

Srácok,
szerintem ez nem erről szólt hogy nyerjünk valamit, hanem hogy össze jöttünk és jót dumáltunk. Az ilyen akciók össze hozzák az embereket hogy jól érezzék magukat.
Más versenyen beszéltem a zsűrivel, és hát nincs túl egyszerű dolguk amikor már tenyleg több teljesen részletgazdag makettet kell válogatniuk. Pont Gacsonak meséltem hogy voltam versenyen ahol a harci technikában a 3 tagú zsűrinek még 6 személy kelett és csak úgy tudták eldönteni hogy melyik is legyen a dobogón. Viszont néha tényleg sok kérdőjel akad a versenyeken, mondjuk 1-2 profi makett a diák kategóriában.... vagy pont ilyen példa amiről most beszélünk....
Üdv.Attila
Attila
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Krisztián » 2014.10.20. 20:55

Ezt az új címet akár büszkén ki is tehetnéd ide a fórumra a neved mellé ... Tót papírmester [lol]
krisztián
A jó makettező összeragaszt mindenféle makettet, még a legrosszabb tervező munkáját is.
A jó tervező olyan makettet tervez, melyet minden makettező össze tud ragasztani. Még a legrosszabb is.
Krisztián
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: János » 2014.10.20. 21:00

Ezt a képet még nem tettem fel eddig. Találós kérdés : Mit látunk a képen?

Kép
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2014.10.20. 21:42

Atiimon tervezte Aviát, amit Te tesztépítettél?
Gaccso
Moderátor
Moderátor

ElőzőKövetkező

Vissza: Versenyek, rendezvények, események