MosonShow 2014 Mosonmagyaróvár 2014.04.12-13

Amiről érdemes tudni
Contests, exhibitions, events - What you need to know from

Moderátorok: Gaccso, János

Re: MosonShow 2014 Mosonmagyaróvár 2014.04.12-13

HozzászólásSzerző: solo » 2014.04.15. 19:21

Kép
solo
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2014.04.15. 20:24

BobaFett írta:Hmmm, sokkal nagyobb ez a rendezvény mint gondoltam volna. Ugyan plasztikban erős, de azért elkapni igy képek alapján pár tuti papír építést is.
Látom az épülő vitorláshajó nagyon bejött Joenak, sok képet csinált róla. Nekem is tetszik, bár kicsit fura hogy az épülő hajón, már a helyükön vannak az ágyúgolyók is :)
Lehet jövőre lenézek én is, ha kiállítani nem is, nézelődni 1 napra megéri úgylátom.

Tényleg nagyon bejött az a hajó, de nekem is az volt az első gondolatom, hogy a hajókat minimál állapotban szokták vízre bocsátani. Azt a dézsát fedélzeten ráértek volna később is megtölteni vízzel. Bár lehet, hogy tűzvédelmi szempontból ez így helyes . :)
A hajó mellett a szerszámok is parádésak voltak! Az a fűrész...A pillanatszorítókról nem is beszélve!
Joe711
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2014.04.15. 20:38

Valóban nagyon nagy szabású rendezvény. Tényleg nagyobb a nyitrainál, azonban a papírmakettek még mindig elenyésző számban vannak. A vele megrendezett piacon azonban minden megvásárolható a plasztikmakettezéshez. A legújabb maketteken keresztül a legritkább rézmaratásokon át a matricalapokig. De láttam kapaszkodó hajlítót, és lyukkiütőt is.

A díjazottak itt olvashatóak:
http://www.mosonshow.hu/wp-content/uplo ... menyek.pdf
Az M32 papírmakett kategóriában az Apriliák nyertek (megint)
Én is fotóztam, én inkább a civil járművek felé mozogtam, de mást is lefotóztam amihez odafértem, vagy érdekesnek találtam:
Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép
Ezen a térképen az látható, hogy honnan érkeztek makettezők a rendezvényre:

Kép
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Tamás » 2014.04.16. 11:54

Panaszkodtok, hogy kevés a papír, hát ezen csak egy módon lehet segíteni, építsetek és vigyétek, állítsátok ki. Egy 10 milliós országban sajnos nagyon kevés a "papíros" pedig még fórumból is ketto van /tudomásom szerint/ És miért ? Új tag vagyok valamirol lemaradtam biztosan, de nem nagyon passzentos nekem ez. Nem akarok most nagyon belemenni ebbe a széthúzós magyar natura témába, de azért már mások is mondták, hogy egységben az ero. Nem lehetne eggyesíteni a két fórumot? Például a kozos vásárlás is konnyebben menne.
Ha propagálni akarjuk jobban a papírmakettezést, mindenképp részt kell venni kiállításokon, vagy akár szervezni. Például egy nyitrai uzletkozpontban kiállítás volt azokból a modelekbol, amit a szlovák fórumtagok "osszedobtak".
http://www.papermodelers.sk/viewtopic.p ... 4&start=40
Tamás
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2014.04.16. 20:00

Tamás írta:Panaszkodtok, hogy kevés a papír, hát ezen csak egy módon lehet segíteni, építsetek és vigyétek, állítsátok ki. Egy 10 milliós országban sajnos nagyon kevés a "papíros" pedig még fórumból is ketto van /tudomásom szerint/ És miért ? Új tag vagyok valamirol lemaradtam biztosan, de nem nagyon passzentos nekem ez. Nem akarok most nagyon belemenni ebbe a széthúzós magyar natura témába, de azért már mások is mondták, hogy egységben az ero. Nem lehetne eggyesíteni a két fórumot? Például a kozos vásárlás is konnyebben menne.
Ha propagálni akarjuk jobban a papírmakettezést, mindenképp részt kell venni kiállításokon, vagy akár szervezni. Például egy nyitrai uzletkozpontban kiállítás volt azokból a modelekbol, amit a szlovák fórumtagok "osszedobtak".
http://www.papermodelers.sk/viewtopic.p ... 4&start=40

Hát szlovákia népessége alig több mint a fele MO-nak, mégis sokkal nagyobb a hagyománya a papírmakettnek, szóval nem ezen múlik. Meg tudod elég nehéz úgy hazai makettkiállításra papírral nevezni, hogy az egészre van egy "egyéb" kategória. Mert persze nem a díj a lényeg, de azért jól esik az elismerés.
A két fórumhoz nem szólnék hozzá, bár sejtem miért jött létre...szerintem elférnek egymás mellet.
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

Előző

Vissza: Versenyek, rendezvények, események