Nyitrai makettkiállítás 2013.10.19.

Amiről érdemes tudni
Contests, exhibitions, events - What you need to know from

Moderátorok: Gaccso, János

Re: Nyitrai makettkiállítás 2013

HozzászólásSzerző: János » 2013.10.20. 19:15

Köszi srácok.
Köszönet krumplee-nek és a nyitrai szervezőknek a meghívásért, örömmel mentünk, ha tudunk jövőre is megyünk.

Gondolom azt mindenki látja, hogy nem volt gyenge a mezőny . Aki a dobogó közelébe akart kerülni, annak többet kellett teljesíteni, mint egy kivágót szépen megépíteni. Korrekt , pontos építés nagyon sok volt, amikor reggel megláttam a konkurenciát, majdnem zokogtam, mert nem sok sanszot adtam volna magamnak. Ráadásul kicsit , megsérült a makettem, javítani is kellett. Az izgalomtól remegő kezekkel nem volt egyszerű visszaragasztani a letört alkatrészeket. A többiek tartották bennem a lelket. Aztán megnyugodtam, lesz ami lesz, végignéztem a kiállított maketteket. Amikor megjött Gaccso, neki is pont úgy remegett a keze amikor összeállította a Skodát. Gondolom benne is volt egy kis drukk.
Abban bíztam, hogy a tavalyi győztes makett 'receptjét' használtam. Volt alapja a makettemnek, viszonylag tűrhetően meg volt építve , részben festettem, koszoltam, poroltam. Talán sikerült eltalálni azt a feelinget ami dukál egy ilyen behemótnak. Aztán amikor megláttam a sárga cédulákat a makettjeim mellett (ezzel jelezték hogy helyezést ért el) kis híján táncra perdültem. De hogy arany lett az csak akkor derült ki amikor kimentem átvenni. Azért még most is megnézem időnként, hogy nemcsak álmodtam-e az egészet :)
Két éve amikor elkezdtem, nem is akartam én versenyre járni, meg hasonlók. Ebből is látszik hogy az ember változik, és rajtunk áll milyen irányban. természetesen nem kötelező mindenkinek versenyre járni, a nélkül is remek szórakozás a makettezés. Ott volt Joe és BobbaFett is , és szerintem jól érezték magukat, bár láttam rajtuk hogy szívesen hoztak volna valamit a munkáikból.
Akkor jövőre, veletek , ugyanitt!
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2013.10.20. 19:31

Esetleg valaki a teljes eredménylistát betehetné majd ide.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Krumplee » 2013.10.20. 19:55

Köszönöm szépen, az üzenetet természetesen tovabbítom a szervezőknek. Sajnos munkaköri köteleségeim miatt nem tudtam végig maradni, és így nem tudtam segíteni a az eredményhirdetéskor, de ahogy olvastam János privát üzenetében (sajnos én még nem tudok küldeni) volt Veletek "tolmács" is. Örülök, hogy jól éreztétek magatokat. Amint meglesz az eredménylista, tudatom Veletek. Mindegyikőtöknek, aki díjazast ért el gratulálok, a többieket pedig, ha segítt, azzal tudnám vígasztalni, hogy sok jó papírmakett volt, de sajnos mindegyik nem nyerhet. Majd legközelebb... :)

Jó makettezést kívánok, Laci.
Krumplee
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: pet1972 » 2013.10.20. 20:01

BobaFett írta:....A kiállítás talán legszebb makettje TY-2 es gőzmozdony,...

átalakítás volt a Cseszlovák ČSD 555.0153

Gaccso írta:Esetleg valaki a teljes eredménylistát betehetné majd ide.

Még nincsenek a szlovák fórumon se
Építéss alatt:GLS-30
Befejezet modellek
pet1972
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: Gabes » 2013.10.20. 22:17

Sziasztok!

Idén telt házzal mentünk a kiállításra. Az előző évi utastársakhoz (János és Lacc), most csatlakozott BobaFett is, remélem nem bánta meg, hogy velünk jött... [wakka]
Ismét nagyon jól elszórakoztunk az úton, úgyhogy már az is egy élmény volt... [wakka] Jó volt megismerkedni újabb tagokkal, azt viszont sajnálom, hogy a tavai gárdából jópáran nem tudtak eljönni, de majd talán jövőre! Sok szép makettet láthattunk. Itt szeretnék mégegyszer gratulálni a díjazottaknak az eredményikhez! Meglepetésünkre, bár nagy örömömre az általam tervezett GAZ-410 billencs is elért egy 3. helyezést, amire nem igazán számítottunk, mivel ez egy tesztépítés lenne, de az összkép mégis eredményezett egy helyezést... A díj nagyrészt János építésének köszönhető, de azért egy kicsit mégiscsak magaménak is érzem az elismerést... [blush]
A sok makettől felbuzdúlva, remélem jövőre én is el tudok majd vinni valami kis apróságot, hogy ne lógjak ki a sorból ezen a téren... [biggrin]
Feltettem én is a képeket, amiket készítettem. Van bennük 1-2 műanyag is, de nagyrészt papír.
Remélem jövőre találkozunk újra a már ismert arcokkal és jónéhány újal is.

Köszönöm, hogy veletek tölthettem egy remek szombati napot és hogy újabb arcokat ismerhettem meg személyesen is!

-G-

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép
VISIT MY WEBSITE PLEASE
http://www.ppmodels.com
Gabes
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Lacc » 2013.10.21. 06:19

Sziasztok!

Én is remekül éreztem magam az idei kiállításon is! Külön köszönettel tartozom János és Gabes barátomnak, nélkülük sosem jutottam volna el erre a rendezvényre! Köszi sácok!
Az előttem szólók már elmondtak mindent úgy érzem, a kiállítás nagyon jó volt, óriási élmény még akkor is, ha az ember nem állít ki makettet, szóval, ha valakit csak ez tartana vissza, emiatt ne maradjon otthon jövőre :) A díjazottjainknak én is nagyon-nagyon gratulálok, általuk (is) egyre ismertebbé válik a fórumunk a szlovák papírmakettes közösség köreiben is, ami nagy-nagy büszkeséggel tölt el! Annak is szintén örülök, hogy új fórumtagokkal (és családtagjaikkal) sikerült megismerkedni, erre is kitűnő alkalom egy ilyen kiállítás! Remélem jövőre még többen leszünk!
Kicsit más:
Nekem, mint fórum alapító tagnak ugyanakkor az is nagy öröm, hogy néhány év alatt sikerült szinte a nulláról egy ilyen jó közösséget összehozni, ezért köszönet mindenkinek! Ezért kezdtük el annó Plexivel és Attimonnal az egészet! Nagyon jó látni, hogy a fórum kilépett a "virtuális valóságból" és valódi ismerettségek, barátságok születtek és remélem fognak még születni! A különféle, nap, mint nap látott nicknevek valós élettel telnek meg, arcokat, hangokat, mimikát tudok rendelni hozzájuk és ez teljesen más szintre helyezi a fórumozást! Már önmagában emiatt is csak buzdítani tudok mindenkit, hogy jövőre jöjjön el! Nem fog csalódni, ezt a résztvevők hozzászólásai is bizonyítják! :)
A fényképeim áttöltésével egyenlőre technikai problémáim adódtak, de amint megoldottam, én is felteszem őket.

Lacc
Lacc
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Re: Nyitrai makettkiállítás 2013.10.19.

HozzászólásSzerző: Tamás » 2013.10.21. 09:40

Gratulálok szintén mindenkinek, talán jovoore majd én is...
Tamás
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Krumplee » 2013.10.21. 12:59

Sziasztok!
Felkerült a netre az eredménylista, itt.
És itt a különdíjak listája.

Üdv, Laci.
Krumplee
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: Lacc » 2013.10.21. 13:18

Köszönjük szépen! :)

Böngészve a táblázatot, feltünt valami; a 20 évnél régebbi papírmakettek kategóriában egy honfitársunk lett ezüstérmes:

2.
Szabolocs Balazs Jozsa
Sojuz 28
Budapest
Maďarsko

Róla tudunk valamit? Őt ismeri valaki?

Cena firmy Salamander:-> Ez mit jelent?
Attila Tuloki, vojenská technika, Štúrovo

Špeciálna cena organizátora: -> Ez azt jelenti, hogy a szervezők különdíja?
Péter Gácsfalvi, Škoda 706, Győr

Ezenkívül több magyar is megtalálható a listán, gondolom ők a műanyagos kategóriákban indultak. Szabó Ákos neve ismerős, ő a makettinfós, eszméletlenül élethűen és kreatívan építő Szabó Ákos lehet? Remélem nem keverem valakivel, rég jártam makettinfón...
Lacc
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Krumplee » 2013.10.21. 13:44

Cena firmy Salamander -> Salamander cég (szponzor) díja
vojenská technika -> katonai-/haditechnika, harcjárművek
Špeciálna cena organizátora -> a szervezők különdíja (vagyis eltaláltad :))

Szabó Ákos - igen, ő az a Szabó Ákos... ;)
Bute Miklós (avagy - Narn08) pedig a hcmodelling.com műanyagos forumról ismerős.
Krumplee
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: zozo » 2013.10.21. 17:16

Gratulálok a szép eredményekért [thumbsup] ! Talán jövőre én is elmegyek Nyitrára!
zozo
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: tnomad » 2013.10.21. 20:47

Megnézegettem a képeket, nem lehetett semmi ez élőben.. !!
Minden résztvevőnek gratula!
tnomad
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2013.10.21. 21:39

János írta:Köszi srácok.
Két éve amikor elkezdtem, nem is akartam én versenyre járni, meg hasonlók.

János ez komoly, hogy csak két éve kezdtél makettezni ? Én azt hittem több évtizedes múltad van.A munkáidon is ez látszik :)
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: János » 2013.10.22. 17:07

A két év az EVA megépítésének kezdetére vonatkozott. Egyébként tényleg nincsenek a hátam mögött évtizedes gyakorlatok, úgy kb 6-7 éve kezdtem komolyabban venni a papírmakettezést. Az első időben persze csak a polcnak (meg a kályhának :) ) építettem.

Azt észrevettem több hozzászólásban, hogy aki most nem jött el (vagy nem tudott eljönni) Nyitrára , az igen csak megfontolandóvá tette hogy legközelebb mégiscsak valamiképp megpróbálja meglátogatni ezt a rendezvényt. Csak azt tudom nekik mondani, ez a buli minden pénzt megér (az útiköltséget biztosan) , élőben látni ennyi szép makettet, találkozni a fórumtársakkal, esetleg szert tenni néhány szép kivágóra, mind nagyszerű lehetőség, nagyon bánnám, ha ki kéne hagynom.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2013.10.22. 20:26

Nagyon jó képeket találtam a szlovák fórumon. Ezeken tényleg lehet gyönyörködni:
https://plus.google.com/photos/10147199 ... banner=pwa
Furcsállom, hogy az a Scud hordozó Maz nem részesült díjazásban. Nekem az nagyon tetszett.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

ElőzőKövetkező

Vissza: Versenyek, rendezvények, események