HMS Victory (Shipyard 1:96)

Watercrafts

Moderátor: Gaccso

Re: HMS Victory (Shipyard 1:96)

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2016.11.24. 16:44

Hm, jó ötlet ez a púderecset, én is ki fogom próbálni, most csak egy sima kimustrált ecsetet és egy vékony szívószálat használok...
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: gottokiller » 2021.02.26. 21:38

Helló mindenki

6 év után újra nekiláttam az építésnek. Sok idő telt el. A hátsó fedélzet építésével folytatom az építést. Képeket később töltök fel.
Most pótolom az elveszett képeket, hogy ne csak szöveg legyen. Próbálom sorrendben feltölteni, ahogy a másik fórumon haladtam (ami már megszűnt).

1.
a. Váz. Nagyon fontos, hogy a hajó váza pontos legyen, mert utána a hélyazat a kivágóból nem fog rendesen illeszkedni és az ember csak szerencsétlenkedik a javítással, foltozgatással. Szerencsémre aránylag jó sikerült.
KépKépKépKépKépKépKépKépKép

b. felkerült a vízvonal alatti első réteg héjazat.
KépKépKépKép

c. elkészült az orr ill. alsófedélzet. Legalább is ami látszódik
KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

d. középső fedélzet, ágyúk, kötélzeteik blokkokkal (1. verzió) ill. szellőzőrácsok (1. verzió)
KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

2.
a. Felkerült a többi héjazat és ágyúnyílások. Az erdeti hajón jelenlegi állapotában néhány hátsó ablakot nyílászárókkal szerelték fel, így tettem én is
KépKépKépKépKépKépKép[/url[url=https://postimg.cc/cv8YT1gT]KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

c. folytatásként egy kis glettelés és csiszolás :)
KépKépKépKépKépKépKépKép
KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

3.
a. felkerült a utolsó réteg héjazat, sima, alakos palánkok, dörzsfák, gallion, álgerinc. A végeredménnyel nagyon elégedett lettem, de az alapozás elvette a kedvem az egésztől [bored]
KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép
KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép
KépKép
közben kiválasztottam a hajó színét. Matt napsárga, matt fekete. Festettem a palánkok széleit az ágyúnyílásoknál
KépKépKépKépKépKépKép
folytatás...
KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép
KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép
KépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

b. felkerültek a palánkdíszek és végül lealapoztam. Sajnos az alapozó nagyon vastag(sűrű) lett így a palánkolás részletei eltűntek
KépKépKép
KépKép

4.
a. következett a vízvonal megjelölése és a festés. A festés elég kényes terep, mert a festéssel el lehet rontani az egészet.
KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

b. végül a vízvonal alatti részt rézverettel burkoltam be, ami szerintem nagyon jól sikerült aminek nagyon örülök [thumbsup] KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

5.
a. orrfedélzet díszelemei.
KépKépKép
KépKépKépKépKépKépKép
KépKépKépKépKépKép

b. bejárat, lépcsők ill. csónakleeresztő bordák
KépKépKépKépKépKépKépKép
KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

6. Tat. Felkerült a tat szerkezetit ill. burkolata. A díszeket később fogom felhelyezni.
KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

7. Gallion, Ágyúk (3. verzió). A gallion jelenleg félkész állapotban van, később be lesz fejezveKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

8. Végül főfedélzet, szellőzőrács (2. verzió)
KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

Eddig jutottam annó. A folytatás nem fog gyorsan készülni, sajna időhiányban szenvedek. Amint elkészült a hátsófedélzet töltök fel képeket.
to be continued... [Hello]
gottokiller
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2021.02.27. 14:22

Legelőször is, örülök, hogy Téged is újra itt köszönthetünk. Remélem egyre többen kapnak kedvet újra a makettezéshez, és folytatják ezt a remek hobbit. Másodszorra pedig fogadd gratulációmat az eddigi munkához. Mindig is nagy ámulattal néztem azokat, akik történelmi vitorlásokat építenek. Óriási kihívásnak tartom a bonyolultságuk miatt. Nagyon sok buktató van egy ilyen makettben, de eddig te mindent remekül megoldottál. Csak így tovább!
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: kocka557 » 2021.02.27. 17:08

Gratulálok, nagyszerű munka. Gyerekkoromban nagy rajongója voltam a vitorlás maketteknek, de sajnos akkor még rettentő tapasztalatlan, így egy makettem sem sikerült befejeznem.
Remélem, itt láthatom majd idővel a kész végeredményt.
Hajrá!
kocka557
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2021.02.27. 23:02

Üdv újra itt a fórumon !

Az időhiány sajnos nem csak neked okoz gondot...De nagyon várom a folytatást !
Joe711
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: gottokiller » 2021.02.28. 20:34

Helló mindenki

Sikerült befejeznem a hátsófedélzetet. Ezen kívül elkészült a kormánykerék állvánnyal együtt ill. a compassház. A compassház rögzítőköteleinek végét nem vágtam még le, mert még szárad a ragasztó :)
A fedélzet építéséről nem készítettem fotót, mert elfelejtettem. De ugyan úgy készült mint a többi fedélzet. 5mm x 80mm kartonból. Sajnos a amit régen használtam lakkot az már elfogyott, ezért másfajta lakkot használtam, ami sajnos elüt egy kicsit, de már ez marad... [rolleyes]
Nem raktam fel fotót, de annó még a fedélzetet sikerült körbe szegnem mindenhol, de majd legközelebb töltök fel fotót a teljes hajóról amin majd láthatjátok. [thumbsup]

KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép
gottokiller
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: gottokiller » 2021.03.08. 22:24

Helló mindenki

Megint sikerült egy kicsit haladnom. Elkészült a hátsófedélzeten a felső világítóablak, lobogótartó ill. a hátsó zászlórúd tartója (talán ez a neve [rolleyes]).
KépKépKépKépKép

Legközelebb, ha el nem felejtem építés közben is készítek képeket. Folytatásképp szeretném elkészíteni az összes fedélzeti elemet. Egyenlőre semmit nem ragasztok, mert a pontos helyét ill. azt, hogy kötélszarvak hol lesznek még nem tudom.
gottokiller
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2021.03.09. 23:42

Szépen haladsz !

A rácsok lézervágottak?
Joe711
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: gottokiller » 2021.03.15. 19:56

Köszi Joe. Igen lézervágott. Még régebben rendeltem a sklep.gpm.pl weboldalról, amit Tamás osztott meg velem.

Folytattam az építést. Elkészült a felső fedélzet korlátja. Raktam rá u alakúra hajtott drótot, ami a függőágy tartó háló kerete lesz. A hálót még nem döntöttem el hogy miből készítek, de lehet hogy fehér tüllből lesz. Ilyen fog végig futni a hajó mellvédjén. Kell még készítenem 21 db vödröt, ami a korlát tetején látható kampókra lesznek akasztva.
KépKépKépKépKépKép
Kép

Másodszorra elkészült a lépcső illetve a hozzá tartozó korlát, ami a főfedélzetről vezet az alatta lévőre. Középre kap még egy plusz korlátot.

Továbbá ígértem a teljes hajóról képet. :) Látszik, hogy elég poros, púderecsettel elég szépen jön le róla, de vannak helyek, ahol még azzal sem tisztul. Ezért később újra fogom festeni, még az ágyúnyílások felhelyezése előtt.
KépKépKépKépKépKép
gottokiller
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: gottokiller » 2021.03.24. 23:00

Helló mindenki

Folytatódott az építés. Nagyjából berendeztem a felsőfedélzetet (közben megtudtam, hogy tatfedélzet a neve :) ). Elkészült a hátsóárbóc kötélbak, tat lobogórúd, tat és mellvéd közötti csigák ill készítettem néhány kötélszarvat. Ezek mind ragasztásra kerültek a végleges helyükre.

kötélbak:
KépKépKép

lobogórúd:
KépKépKépKépKépKépKép

csiga:
KépKépKépKépKép

kötélszarv:
KépKépKép

És végül maga a "majdnem" kész tat fedélzet:
KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

Maradt 2 kötélszarv, ami a tat felső élén fog elhelyezkedni, de előtte kap rézből egy borítást. Az eredeti hajón ólomból van bádogozva. Néztem a neten ólomfóliát, de nagyon drága, úgyhogy maradok a réznél. Szerintem nem fogja elcsúfítani [biggrin] . Szeretném a hajót teljes kötélzettel ill vitorlázattal elkészíteni. Tudom hogy zsúfolt lesz, de én úgy érzem, hogy úgy lesz teljes a hajó.
fojt. köv... [Hello]
gottokiller
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2021.03.25. 18:39

Baromi jól néz ki!
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: gottokiller » 2021.04.04. 20:19

Köszönöm Gaccso [biggrin]

Majdnem elkészült a tat. Hiányzik róla a legfelső dísz, meg 1-2 apróság, de azt később pótolom
KépKép

Csónakdaru:

Dísz. A díszek nagyja lézervágott:
KépKépKépKépKép

KépKépKépKépKép
gottokiller
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2021.04.04. 20:50

szépen haladsz
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

Előző

Vissza: Vízi járművek