GPM TK-3

Military vehicles

Moderátor: János

GPM TK-3

HozzászólásSzerző: akkokoko » 2022.01.27. 17:43

Üdv!

Nemrég (de rég [biggrin] ) nekiálltam életem első gyári papírmakettjének! Szerintem követem is egy darabig ezt az utat!
Elsőnek egy egyszerűbb projekt: a Lengyel TK-3 kisharckocsi a GPM-től.
Azért esett rá a választásom, mert egyszerű (annak tűnik), kicsi és olcsó, valamint teljes lézervágott szett.(erre még visszatérek) Viszont -mint majd a képeken látni lehet, az összeállítási elég gyenge, hiányos! Javarészt találgatós.
A lézerszett: hát mit mondjak... Érdekes.. Vagy én vagyok hülye.. hahaha A "doboz" jó, meg talán a lánc is. De a többi!? Nem értem a logikát! Ha lézervágott karton: akkor festeni kell. Ha lézervágott mintás, akkor csak a fele van meg leginkább. A kettőt nem tudom összerakni, mert akkor vastagabb lesz.... [cursing] Maradt az, hogy a felét ki kell így is vágnom, felét megspóroltam...
Itt-ott látszik érdekes élfestés. Majd próbálom javítani. Egyenlőre még mindig keresem a megfelelő technikát. A filc ritkán olyan színű, az akril meg kissé megduzzasztja az élt. Most tubusos akrilfestéket próbálok kikeverni, aztán dobozba menteni. Továbbra is gondolkodom a feldolgozás előtti impergnáción! Hátha az segítene!
Az élkarcolás/hajlítás is okoz még gondot. Próbálok most már óvatosan tűvel és vonalzóval dolgozni. Lehet ki kellene próbálnom az ellentétes oldal karcolását, hátha kevésbé sérül a festés... Ragasztó maradt az UHU alleskleber és a faragasztó. Mindkettőnek van előnye és hátránya is... Egyenlőre ennyi! Ha van valakinek segítő ötlete, szívesen várom! [Hello]

Jöjjön pár kép (sajnos nem készítettem folyamatos dokumentációt..)

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
akkokoko
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

Re: GPM TK-3

HozzászólásSzerző: akkokoko » 2022.01.27. 17:45

Kép Kép Kép
akkokoko
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: akkokoko » 2022.01.27. 17:46

Kép
akkokoko
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: akkokoko » 2022.01.27. 17:47

Kép
akkokoko
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: akkokoko » 2022.01.27. 17:48

Elnézést! Most ismerkedek a Flickr-el.. [blush]
akkokoko
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2022.01.27. 18:58

Az a baj az impregnálással, hogy arról meg könnyebbel lejön a festék. A vízfesték például meg sem fogná szerintem. Én megpróbálnám valami sűrűbb festékkel, pl temperával.
A hajlítási karcolások. Sajnos az is ilyen, utána ott is festeni kell. Nekem nem jött be az, ha átjelölöm a túloldalra és ott karcolom. Majdnem olyan, mintha nem történt volna semmi. Kis alkatrészeknél én is szikével karcolok, nagyobb részeknél viszont egy kiürült golyóstollal húzom meg a hajlítási vonalat. Szépen lehet utána hajtani, és nem bántja a felületet, nem kell festeni. A faragasztót én is használom, az Uhu helyett viszont nekem a jó öreg Technokol a favorit.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Imi » 2022.01.27. 20:37

Helló!
Érdekes választás ez a kis zsebszörny, annyi biztos.
Nekem az impregnálás pillanatragasztóval működött, enamel festékekkel. Mondjuk csak kisebb darabon próbáltam, ahol fontos volt, hogy erős tartása legyen az aránylag vékony, kicsi vázelemnek. Később próbáltam szórókittel, de ahhoz nem vagyok elég tapasztalt. Élfestésre én is a vízfestéket, temperát javasolnám, valamit ami könnyen tudsz színre keverni. Én általában teljes festésben gondolkodom, ezért enameleket használok és jók a tapasztalataim vele, jól tart a papíron mert bele is ivódik és nekem még nem volt dagadással problémám. Élfestéshez viszont nagy választék kéne hozzá, ezért inkább ez előzőeket javasolnám.
Élhajlításhoz, ha a Gaccso által is említett golyóstoll nem jó, én is szikét használok, egy félrerakott, kopott, esetleg letört hegyűt, a hátoldalán laposan tartva, hogy inkább csak nyomja a papírt, mintsem hogy karcolja.
Imi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2022.01.28. 20:55

Ezekkel a lézervágott cuccokkal jóval haladósabbnak tűnik az építés.

Nincs még ezekkel tapasztalatom, amit írtál az alkatrészek számával kapcsolatban, azt nem is értem...
A harckocsi eleve fehér folt nekem, itt az ideje ezt is alaposabban megismerni.
Joe711
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: cicarobi » 2022.02.03. 17:12

Szia! Megmozdult valami a harcjármü oldalon?! hihetetlen! [bored] Örülök hogy valaki alkot itt még,bár én is tehetném! NA! De én egy szélsőséggel jövök! Miért nem fested az egészet?
Köztudott hogy én mindent festek,bátran beszélek rá embereket az olajfestékre. Az olajfesték gyógyszer a papirnak,nem birod eláztatni,nem hullámosodik és kitünően lekezeli egyben az
anyagot. Próbáld ki ha gondolod,segitek benne! [Hello]
cicarobi
Közösségi tag
Közösségi tag

Vissza: Katonai járművek