minipeti galériája

Makettezők galériája, kész makettek bemutatása
Gallery - Gallery of modelers, presentation of finished models

Moderátorok: Gaccso, János

Re: minipeti galériája

HozzászólásSzerző: minipeti » 2022.01.22. 20:04

A következő készlet már az ingyenes kivágók ajánlása rovatban előkerült. A Midway c. film ihletett meg. Az Akagi 1/350 méretarányban. 120 g-os nyomtatópapírra nyomtattam, majd azt rajzlapra ragasztottam. Szerintem egy picit vastagabb lett a kelleténél. Az élfestést itt hanyagoltam.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
"Közelre nézz, és mindent látni fogsz!" (A részeges karatemester)
minipeti
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: minipeti » 2022.01.22. 20:07

Újabb CCP készlet, a tengeri leguán. Szintén szemléltetőeszköznek készült.
Kép
Kép
minipeti
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: minipeti » 2022.01.22. 20:09

A CCP vízerőmű modellje. Vannak működő elemei, így jó kis szemléltető eszköz. Kár, hogy az estis diákok megrongálták.
Kép
Kép
Kép
minipeti
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: minipeti » 2022.01.22. 20:12

Az Akagim mellé megépítettem a Shimakaze-t is 1/350-ben a papermodel.jp oldalról.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Az Akagi mellett:
Kép
Kép
minipeti
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: minipeti » 2022.01.22. 20:16

Ez az ingyenes atomerőmű makett a papercraftsquare oldalról van. Nincs méretaránya, teljesen fiktív. A kivágó összesen egy oldal. Én két példányban nyomtattam ki, így sikerült a térhatást fokozni rajta a részletek kiemelésével.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
minipeti
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2022.01.22. 20:26

Nagyon jó kis makettek, és tök jó, hogy a munkahelyeden is tudod használni őket.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: minipeti » 2022.01.22. 23:05

Köszönöm szépen!
Színvonalas munkát várnak, de a szemléltető eszközök piszok drágák, ráadásul az én anyagigényem csak lassan kerül az elfogadottak közé, így alternatív módokat kell keresnem. Még szerencse, hogy a főnökömnek tetszik. Meg is említette az értékelésemben az OH felé, mint pozitívumot.
Viszont lehet, hogy jövőre indítok makettező szakkört.
minipeti
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2022.01.23. 00:56

De jó is lett volna az én iskolás éveimben is makettező szakkör. Amúgy is volt egy nem reprezentatív felmérés az egyik makettezős Facebook oldalon, ahol a felmérés komutatta, hogy a makettező kihalóban lévő állatfaj. Sajnos az elektronikai eszközök hamarabb adnak sikerélményt, és a maradék makettezők is sokan inkább a kész maketteket válasszák az időhiány miatt.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: minipeti » 2022.01.23. 10:26

Volt nálunk egy nap a tavalyi tanévben, amit a vezetésünk örömnapnak nevezett. Hat program volt, ebből az egyik papírmakettezés volt. Ezt én szerveztem és felügyeltem. A célom volt, hogy mutassak egy lehetséges és hasznos hobbit a gyerekeknek. Az idő rövidsége miatt a legegyszerűbbeket szedtem össze, de volt néhány bevállalós csapat. Így elkészült az Apollo űrhajó, és a Skylab 1/144-ben, egy japán lakóház belső térrel a CCP-től és még néhány CCP-s készlet, de természetesen a legegyszerűbbek. Mint kiderült, a hat résztvevő osztályból 3 gyerek hallott egyáltalán a makettezésről, közülük egy csinálja is. Viszont voltak többen is, akiket akkor érdekelt.
minipeti
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2022.01.23. 21:37

Először is gratulálok a munkáidhoz és az igyekezetedhez, mind a makettezés, mind a munkád szempontjából!
Örülök hogy megosztottad az elkészült maketteket, remélem hogy ezentúl lesz időd az építéseket folyamatában is posztolni.
A canon honlapja iyen szempontból (is) egy aranybánya, rengeteg szemléltetőeszközt lehet elkészíteni.

Jólesik hogy a konkrét makettek kapcsán kicsit a munkádba is bepillanthatunk, a fenti, Gaccsóval történt beszélgetésed tök jó volt olvasni. pár éve ez még normális volt ezen a fórumon, de sajnos elkoptunk...Bár remélem ez csak átmeneti állapot.

A modellező szakkör jó ötlet, megkérdezhetem hogy helyileg hol lenne?
Amiket írtál a srácokkal kapcsolatban az sajnos általános, én is ezt tapasztalom.

Üdv: Józsi
Joe711
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: minipeti » 2022.01.24. 11:00

Köszönöm szépen!
Sajnos nálam a makettezés ideje az főleg nyáron van (most épp betegállományban vagyok). Veresegyházon dolgozom, a gimnáziumban (VERKA). Most majd kisebb méretű makettek fogok építeni, a PoW most még tárolható állapotban van, de, ha a felépítményig eljutok, akkor már gondban leszek, mert nem fér be a vitrinembe (0,5 cm kéne még!). Ezen felül épp beszerzés alatt van a felszerelés a festékszóróhoz, meg a hely kialakítása, ugyanis a kis herceg(nő)t le kéne fújni a nyomtatási hiba miatt.
minipeti
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: minipeti » 2022.03.13. 13:25

A tengeralattjáró egy kicsit parkolópályára került, de nem akarom sokáig ott tartani. Viszont meguntam, hogy néhány diák a szaktanterem vitrinjét, ami sajnos nem zárható, ruhatárolóként, illetve szemetesként használja. Részben ezért egy oktatási segédeszköz gyártási hullámba kezdtem. Ennek első darabja az orchidea manó, a Canon Creative Park kínálatából.
Kép

Kép

Kép

Nem volt nehéz, bár nem három órát kellett rászánnom, hanem többet, viszont némi módosítást is végeztem rajta, az elülső pár lábon. A makett alapzatát egy hullámkarton lapra ragasztottam, hogy tartást adjon neki.
minipeti
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2022.03.13. 21:25

Remélem a vitrinben tárolt maketteknek nem lett baja. Ez a kis szemlélteő eszköz is szépen sikerült!
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: minipeti » 2022.03.15. 18:36

Köszönöm szépen!
Sajnos a cápát már kellett javítanom, illetve az erőmű modell is megrongálódott (bár ez utóbbi másik teremben van). De a szándékos rongálás nem jellemző, ezért is szándékozom többet is építeni.
Szerencsére sikerült minden javítani valót még a szünet előtt letudni (nem volt könnyű). Így elkészült egy másik, sajnos elég gagyi is, de ameddig nem találok jobbat, addig ez is jó lesz, utána meg díszként funkcionál majd. Ez az Akafuku cégtől származik.
Kép

Kép

Kép
minipeti
Fórumozó
Fórumozó

Előző

Vissza: Galéria