BA-6 Modelik 1/25

Military vehicles

Moderátor: János

BA-6 Modelik 1/25

HozzászólásSzerző: zozo » 2015.03.04. 17:28

Sziasztok!

Belekezdtem én is egy új makett építésébe, ez az orosz BA-6 páncélozott járművet. Ezt a harcjármű az 1936-ban kezdték el használni az oroszok a BA-3 továbbfejlesztése. Az alváza amerikai Ford-Timken/ Ford AA, később saját gyártású GAZ AAA. A páncélzata vékony volt, lövegtornya azonos a T-26-os tankkal. Kerekei vékonyak és defektmentesek voltak, rossz terepviszonyok esetén a hátsó kerekekre hernyótalpat lehetett szerelni. A típus feltűnt a Spanyol polgárháborúban, használták a japánok ellen Mongóliában, használták a finnek ellen a téli háborúban és a németek ellen a háború korai szakaszában. A németek a zsákmányolt BA-3/6-okat a Balkánon használták a partizánok elleni harcokban.
Kép
Kép

Évekkel ezelőtt nagyon megtetszett ez a jármű, amikor megláttam ezt a füzetet és meg is rendeltem, de eddig még nem volt merszem belevágni. Ez egy elég tisztességesen kidolgozott makett lesz, teljes belső térrel. Nagyon valószínű, hogy át lesz festve, mert nem jön be az eredeti színe. Ehhez még ki kell választanom a megfelelő színt és be kell majd szereznem, egy színűre fogom majd festeni, mert álcafestést még nem merek bevállalni.

Kivágtam az alváz részeit:

Kép
zozo
Közösségi tag
Közösségi tag

Re: BA-6 Modelik 1/25

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2015.03.04. 19:39

Szerintem már pont rád fért egy részletesebb makett építése, amibe most bele is kezdtél. A festés az előző gépen is jól sikerült, szerintem azzal sem lesz gond. Sok sikert az építéséhez!
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: János » 2015.03.04. 20:11

Nagyon finom kis darabnak néz ki! Teljes belső!!! nyami! Mivel fested, a szegecsfejeket gondolom ráteszed. Ha ebben kell segítség , csak nyugodtam szólj , a szegecsverő gépsor a rendelkezésedre áll :D
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: cicarobi » 2015.03.04. 22:20

Gratulálok az ötlethez! Akkor párhuzamosan szovjetben utazunk most! :) Sok türelmet hozzá és alázatot és sok szép percet! :) Mennyi szép építeni való van Istenem! :) sok sikert!
cicarobi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: wittman » 2015.03.05. 12:45

Lássuk a medvét hahaha
wittman
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: zozo » 2015.03.06. 18:22

János írta:Nagyon finom kis darabnak néz ki! Teljes belső!!! nyami! Mivel fested, a szegecsfejeket gondolom ráteszed. Ha ebben kell segítség , csak nyugodtam szólj , a szegecsverő gépsor a rendelkezésedre áll :D

Ecsettel fogom festeni, mert egyelőre erre van csak lehetősége. Gondolkozom, hogy kipróbálom a Mig vagy Vallejo akril festékét, de még nem döntöttem el melyik lesz és még egy jó színt is kéne választani hozzá. Szegecsfejeket el fogom készíteni hozzá természetesen. Köszönöm a felajánlott segítséget, szerintem menni fog nekem is, ha nem majd szólok!

Közben összeállítottam a alvázat, elég masszív lett!
Kép Kép Kép
zozo
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: zozo » 2015.04.01. 14:58

Sziasztok!

Szép lassacskán haladok az építéssel! Az alvázon először egy apróbb módosítást hajtottam végre, mert nem jó helyre ragasztottam az első keresztmerevítést. Sajnos nem a helyére raktam és későn vettem észre, de sikerült szétbontanom ezt a részt és a helyére raknom. Ezt követően lefestettem az alvázat, majd elkészítettem az első felfüggesztést. Ez egy kicsit macerás volt úgy megcsinálni. hogy elbírja a kerekeket és még mozogni is tudjon, szerintem jól sikerült!

Kép

Kép

Kép

Kép
zozo
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: cicarobi » 2015.04.01. 15:14

Szia! ügyes! De kicsit esetlennek érzem.. őszintén szólva kicsit esetlen. De folytasd,szép lesz biztos!
cicarobi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: János » 2015.04.01. 17:07

Jó lett az alváz. Milyen lesz a végleges színe?, vagy ez már az?
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: zozo » 2015.04.03. 07:16

Mért lenne ez esetlen Cicarobi? Szerintem nem! Igaz többet is ki lehet belőle hozni, de sajnos azért meglátni rajta a többszöri szétbontása. János, az alváz színe már ez marad, amit kicsit sötétebbre kevertem, mint szerettem volna, de így hagyom, majd ha elkészülök, az egész hajtáslánccal kap még koszolást.
zozo
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: cicarobi » 2015.04.03. 10:03

talán a karok kivitelezése miatt tűnt annak...kicsit egér rágott ahogy János mondaná :D De amúgy okés nincs vele nagy gond. Kicsit még mintha vékonynak érezném a drót részeket,persze lehet tévedek,de így ránézésre mintha vékonyabb dróttal dogoztál volna a kelleténél..az alvázat és a laprugót össze fogó pánt is vékonynak hat. De mindegy, ne bántsd építsd tovább! Jó lesz! :)
cicarobi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Gabes » 2015.04.03. 10:22

Tekintve, hogy ezen gépezet a GAZ-AAA teherautó alvázára lett építve, amely szinte csak hosszban tér el a GAZ-AA vázától (melyet már számtalanszor sikerült áttanulmányoznom a GAZ-410 okán), bizton állíthatom, hogy így kell kinéznie! Abban lehet valami, hogy esetlennek hat, viszont azt se feledjük, hogy ezt a konstrukciót a 30-as évek elején kreálták az USA-ban!
Így már talán érthető is ez a kis esetlenség... :)
Egyébként a makett jól halad, csak így tovább!

-G-
VISIT MY WEBSITE PLEASE
http://www.ppmodels.com
Gabes
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: János » 2015.04.03. 16:09

Nekem tetszik ez az alváz. Nem mondanám hogy 'egérrágta', bár kicsit látszik a felnagyított képeken némi szösz az éleknél. Alapozó+csiszolás majd végleges szín - ezzel lehet eltüntetni a kis hibákat. Macerás, de ez van. Valóban ugyanaz az alváz ,mint a GAZ-AAA, én is felismertem.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2015.04.03. 18:26

Szerintem sincs ezzel probléma. Maga a konstrukció egyszerű, de mit várjunk, egy nyolcvan éves tervezéstől. Igaz ami igaz, néhány finom alkatrész kicsit görbe, de biztos vagyok benne, hogy a végére teljesen jól fog kinézni a makett.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2015.04.10. 09:43

Érdekes járgány ez, szép makett lehet belőle.
Engem a BA-6 leginkább az első világháborús ad-hoc tervezésű páncélautókra emlékeztet, olyan, mintha valaki két teljesen különböző járművet épített volna egybe, mégis egységesen néz ki.

Meg ugye kissé komikus megjelenése ellenére igencsak ügyes és megbízható harcjármű volt.
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

Következő

Vissza: Katonai járművek