Brno 2014.02.28-03.01

Amiről érdemes tudni
Contests, exhibitions, events - What you need to know from

Moderátorok: Gaccso, János

Brno 2014.02.28-03.01

HozzászólásSzerző: Gabes » 2014.03.02. 21:30

Üdv Mindenkinek!

Nos... idén megintcsak sikerült eljutnom Brno-ba, a papírmakett kiállításra! Ez Csehország egyik legismertebb papiros kiállítása és ebből adódóan mindíg elég sokan szoktak lenni. A makettek átvétele pénteken délután 17 órától kezdődik és egészen éjszakába nyúlóan tart. Másnap reggel 9-től, délután 14-ig lehet megtekinteni a nagyközönség számára a kiállított remekműveket. Idén én is neveztem az általam tervezett és János által elkövetett GAZ-410-zel. Sajnos nem tudtuk megismételni a szlovák (nyitrai) eredményt, de szerintem így sincs okunk szégyenkezni a 7. helyezéssel a 33 versenyzőből, a saját korosztályban! A kiállítás méreteiről röviden csak annyit, hogy 2 teremben zajlik! A fő terem még nagyobb, mint a nyitrai (azok tudják ezt elképzelni, akik voltak Nyitrán, akik meg nem, azoknak meg csak annyit tudok mondani, hogy baromi nagy... [biggrin] ), itt mindenféle témájú makettek vannak kiállítva, a kisebb teremben, pedig csak sci-fi. Nyitrával ellentétben itt csak és kizárólag papírmakettek vannak. A termek előtti részen itt is lehet vásárolni, új és régebbi kivágókat is. Erre a kiállításra a legnagyobb kiadók és tervezők is el szoktak jönni és mindíg kiadnak valami új makettet is!
Egy szó, mint száz, sok szép dolgot lehet itt látni.
Személy szerint nekem még egy örömöm volt a kirándulásban, találkozhattam újra Brno-ban élő barátommal és egy jót sörözhettük a Slavkovi sörgyár vendéglátóipari egységében. Nagyon vidámra sikerült így a péntek este.... [wakka]

Na, de eleget beszéltem már, úgyhogy jöjjenek a képek, amiket készítettem! Mindent sajna nem tudtam lefotózni, mert már nyitás után 20 perccel alig lehetett megmozdúlni, így nem is mindenhez fértem oda megfelelően. A képek minősége nem az igazi, de nem vagyok egy profi fotós, így ezt nézzétek el nekem, azért a hangulat talán így is visszajön...

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép
VISIT MY WEBSITE PLEASE
http://www.ppmodels.com
Gabes
Moderátor
Moderátor

Re: Brno 2014.02.28-03.01

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2014.03.02. 22:30

Klassz lehetett a kiállítás. Látom még maga E.T. is kilátogatott. Speciel mondjuk erre az építési leírásra kíváncsi lennék.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: János » 2014.03.02. 22:40

Hú , ez aztán nagy buli lehetett! Még maga ET is benézett! :) Makettek minden mennyiségben és műfajban, nem csodálom hogy 2 napos volt a rendezvény. Ennyi makettet versenyeztetni nem kis feladat. A képeket még fogom nézegetni egy jó ideig.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Tamás » 2014.03.03. 08:40

Gabes pfone home...
ET is papírból volt? :O
Hát eltoltottem volna ott egy-két órát. Mennyiség volt, de volt minoség is? Például a te autód koruli jármuvek, leszámítva a T148-ast, elég gyengék. Valahogy nem pászolt oda a GAZ-od, nem a harci jármuvek kozott kellett volna lennie?
Sajnos vitorlást nem láttam ott, úgyhogy gottokiler, jó lesz belehúznunk.
A 7.-is szép helyezés egy nemzetkozi versenyen.
Tamás
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2014.03.03. 10:10

Gratula a helyezéshez, szép nagy rendezvény és a képek alapján rengeteg nagyon jó makett volt, így a 7. helyezés egy ennyire erős mezőnyben nagyon is jó eredmény.
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2014.03.03. 11:44

Igen komoly lehetett élőben ez a kiállítás. Ami különösen tetszett, az 1:100-as Kursk makett. Ez nekem is megvan egy ideje, de hogy mikor tudok belekezdeni, azt még nemtudom. Mindenesetre batár nagy az biztos.

Ha esetleg tudsz linket hogy hova szoktak még a kiállításról feltenni képeket, azt megköszönném.
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2014.03.03. 21:55

Gratulálok én is az eredményedhez, tényleg erős lehetett a mezőny. Van mit nézni a képek alapján ezen a bulin is.
De ha jól értelmeztem a beszámolódat ,akkor sikerült péntek este minden stressztől megszabadulnod, és ez nagyon fontos a makettezésben ;)
Joe711
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: Gabes » 2014.03.04. 12:18

Nos...

Mindenkinek köszi a gratulációt, de ez úgy gondolom, igazából Jánost illeti meg, hiszen Ő rakta össze a gépezetet és egy kiállításon azért az összerakást díjazzák, többnyire! Az eredmény valóban jónak mondható, hiszen ez csak egy prototípusnak készült.
E.T. is papírból volt, viszont teljesen más technológiával készülhetett, de jó látványos volt...
A makettek elég vegyesek voltak minőségükben, voltak jobbak, gyengébbek, teljesen festettek, vagy éppen csak füzetből összerakottak, tuning nélkül.
Elég sok kategória és korosztály volt. Sajna harcjárművekből nem volt sok, csak annyi, amennyit fényképeztem, talán 1-2 járgánnyal több. Sok volt a miniatür makett, ezekből aztán volt mindenféle! Sajnos külön kategória a katonai teherkocsikra nem volt, így a nehézgépjármű kategóriába került minden katonia is. Sok nem volt belőlük :(
Hajókból és vonatokból sem volt túl sok, úgyhogy hajrá... jövőre jönnötök kell...
A cseh papírmakettezők leginkább a saját gyártmányú gépjárművekről készült maketteket részesítik előnyben, úgyhogy rengeteg Tatra volt, mindenféle típusból, de ez látszódik is a képeken. Agromodels makettjeiből volt még rengeteg és volt belőlük elég sok jól sikerült is.
Sajna link nem sok van, mert a csehek nem igazán teszik fel a fórumra a képeiket, sőt nem is nagyon beszélgetnek róla...

Joe11: Pénteken valóban volt egy kis utazás utáni levezetés, de ez már hagyomány, úgyhogy csak olyan lightosan iszogattunk a helyi sörfőző műhely finomságaiból... [biggrin]

Remélem, jövőre nem csak egyedül megyek, tudtok páran csatlakozni hozzám!
VISIT MY WEBSITE PLEASE
http://www.ppmodels.com
Gabes
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2014.03.04. 20:33

Én mondjuk szívesen megnézném egyszer.
Viszont ehhez már muszáj megszállni. Az mennyivel dombta meg a költségeket ?
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: solo » 2014.03.04. 20:53

Kép
solo
Közösségi tag
Közösségi tag

Vissza: Versenyek, rendezvények, események