GPM 60-cm KARL GERAT és SCHANBEL WAGON

Military vehicles

Moderátor: János

Re: GPM 60-cm KARL GERAT és SCHANBEL WAGON

HozzászólásSzerző: cicarobi » 2014.01.18. 20:17

egy példa a T 37a (kacsa) - ról! A vizesitett papir nagyon szépen imitálja a rongyot,és kis rutinnal nagyot dob a maketton! [Hello]

Kép
cicarobi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2014.01.19. 10:33

Nagyon jól néz ki, de igaza van cicarobinak.
A valódi szövet tényleg nem jó makettekhez.
Nekem külön tetsszenek a lábnyomok a fenéklemezen, tényleg mintha kicsit olaj-sáros lábbal összetaposták volna.
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: bodispeter88 » 2014.01.19. 15:34

Sziasztok!

Köszönöm szépen a meglátásokat és igazatok van. A rongy nem sikerült a legjobban de kijavítottam Robi tanácsai követve. Egyértelműen pozitív a változás.
Kép
KépKép
bodispeter88
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: cicarobi » 2014.01.19. 16:38

lényegesen jobb! Adnék még egy ötletet!!! Mivel a maketton a méret kontraszt egyik leg szebb dolog,ezért azt ajánlanám hogy egy ilyen levelet morzsolj szét..vagy ne is egyet 2-3at,és szórd be a sarkokba,az is dob rajta..az olyan szét morzsolódott levél és kosz,illetve szemét benyomását keltené! De csak úgy a sarkokba ahova a kezelő a lábával be túrná a valóságban,vagy az ülés mögé!
cicarobi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: wittman » 2014.01.19. 19:31

Nagyon jó ötletes
wittman
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: bodispeter88 » 2014.01.21. 14:28

Sziasztok!

Köszönöm Robinak a meglátást és javítottam a leveleken is. Sokkal jobb hatású lett az egész.
Befejeztem a karok hátsó két elemét és nekiláttam a váznak. Megdöbbentőek a méretek. [scared]

KépKépKép
KépKép
bodispeter88
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: cicarobi » 2014.01.21. 14:35

Alakul! Szép lett a kabin! A fő hogy szöszmötölj!! Minél tovább menj a részletekbe! Itt az idő tabu! :)
cicarobi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: János » 2014.01.21. 15:51

Az a váz óriási! De rég is volt amikor itt tartottam! Ne feledd, a belső burkolatokat még most kell ráragasztani az összeillesztés előtt!
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Imi » 2014.01.21. 17:23

Jó lett a vezetőfülke, a csavarkulcsok meg különösen tetszenek.
Imi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: bodispeter88 » 2014.01.28. 14:46

Sziasztok!
Megint haladtam egy keveset és folytattam a rugós-rendszer építését. A külső csavarfejek kivételével elkészültek azokat még fel kell rakni, de lassan beépíthető a vázba.
Ami a vázat illeti, hát még készülőben van ugyanis sikerült elrontani az egészet. Ezúton szeretném megköszönni Jánosnak hogy felvilágosított a ragasztók tulajdonságairól. 3 éve makettezek de nem jöttem rá hogy a papír a ragasztóból kiszívja a nedvességet és ezáltal méretváltozást okozhat. Ugyanis ez történt. A sablonokat faragasztóval ragasztottam rá a kartonra és egy az egyben megváltozott a mérete, konkrétan 0,5 cm-el megnyúlott a sablon. Először azt hittem hogy a sablon a rossz de aztán János felvilágosított. Nem estem kétségbe csak magamnak csináltam plusz munkát, a belső színes oldalakat ragasztottam fel a kartonra UHU ragasztóval János tanácsát megfogadva és egyből sikerült és pontos lett. Csak így egy kicsit macerásabb az építés és tovább tart. Pedig ha belegondolok hogy mennyi makettet építettem és mindíg volt ilyen problémám csak nem ilyen mértékbe, akkor mennyi plusz munkától kímélhettem volna meg magam. [cursing]
De akkor most jönnek a képek.

KépKépKép
KépKép
bodispeter88
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2014.01.28. 14:56

Iszonyat bonyolult ez a futómű, de szépen haladsz vele.
Ami a ragasztós sztorit illeti, igen a vizes ragasztóknak megvannak a korlátaik én is szívtam már velük elégszer, mire rájöttem.
Valószínű a nagy méretek miatt lett ekkora az eltérés.
De pont erre való ez a fórum, hogy megosszuk a tapasztalatainkat és mindig lehet valami újat tanulni.
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: János » 2014.01.28. 20:12

Szívesen segítek máskor is , csak kérdezz nyugodtam. Hát bizony ezek a nagy méretek kicsit másképp működnek. Mindig csodáltam a nagy hajók építőit mekkora darabokkal dolgoznak, és milyen pontosan.
A torziós rugó rendszer szép lett, azokat a csöveket ha jól látom papírból csináltad, hát én csaltam, nekem hurkapálcából vannak [blush]
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2014.01.28. 20:40

Igen ezzel a vízbázisú ragasztó okozta méretváltozás miatt énis sokat szívok, főleg a hajók nagy vázszerkezeténél jön ki a hatása. Már rengeteg féle ragasztót kipróbáltam, de egyik sem az igazi. A stiftekkel az a baj, hogy nem lesz igazi tartása, olyan mintha sosem száradna meg igazán, ezért sok helyen nem lehet alkalmazni.

Amúgy szépen haladsz !
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: bodispeter88 » 2014.01.28. 22:15

Köszi srácok a biztatást. Az UHU ragasztóval csak egyetlen egy problémám van hogy irdatlan gyorsan szárad és ha nem vagy elég gyors akkor előfordulhat, hogy egy-két helyen nem fogja meg a papírt a ragasztó. Nálam is felmerült most ez a probléma de egy kis utómunkával orvosolható. Hát igen nem lehet minden ragasztó tökéletes. :)
János jól látod a tengelyeket papírból készítettem és szerintem ennek meg lesz a hátránya a beépítésnél mivel eléggé passzentos a lyukakba. Lehet hogy beépítés előtt összerakom a karokkal úgy hogy mozgatható maradjanak, bár a leírás ezt a rugók beépítése utánra írja. Szerinted összeépíthető így? Nem lesz semmi gond mikor a vázba beépítem a rugókat a karokkal együtt?
KépKép
bodispeter88
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: János » 2014.01.28. 23:19

Az a rész bizony nekem is elég passzentos volt, sűrűn próbálgasd hogy befér e. Egy egységet építs meg, azon tesztelheted. Ha valami széria van nálam is építés alatt , egyet előre véglegesre gyártok, azon kibuknak a problémák, és meglesz a rutin hogy a többivel már ne legyen szívás. Ma a Ferdi meghajtó kerekét csináltam, 4 van belőle, az elsővel még sokat babráltam, a többi már gyorsabban ment. Ez a módszer többnyire beválik. A Karl Geráton van jó pár nagy számú széria, ebben kigyakorolhatod magad :)
János
Moderátor
Moderátor

ElőzőKövetkező

Vissza: Katonai járművek