Betexa i-16 type 10 Rata

Aviation

Moderátor: János

Re: Betexa i-16 type 10 Rata

HozzászólásSzerző: János » 2013.06.14. 18:21

Nos igaz, a mozdonyaimat én is lefestem, de ha megnézed minden szegecsfej rá van ragasztva, tehát kipótolom amit lefestek. Így törekszem a minél jobb megvalósítás felé.
Azért először csak meg kell szépen építeni a papírmakettet, és utána lehet a festéssel még szebbé varázsolni. Pár éve még szóba sem jött nálam a festés, és a tankjaimat a jövőben sem szeretném festegetni (max 1-2 alkatrészét), de a vonatos téma kicsit más, ott bőven ráfér egy kis festék, azzal lehet 1 árnyalatúra megalkotni a loco-t.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: pocok » 2013.06.14. 19:56

Köszi a jó tanácsokat! Tényleg SOKAT tanulni tőletek, remélem mostmár nem csak a technikát, hanem a szellemiséget is sikerül elsajátítanom...
pocok
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2013.06.14. 22:36

Szerintem nagyon jó helyen jársz, és nagyon jó úton jársz! Csak így tovább, és nálad is eljön majd az a pillanat, amikor mi is csak annyit mondunk: azta...
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: pocok » 2013.06.18. 20:38

Hát úgy tűnik végre minden apróság felkerült a helyére! Plusz kapott néhány lakkréteget, szerintem nem ártott neki, és így már nem olyan papír kinézetű. A géppuskák Humbrol (53) Gunmetal színt kaptak, szerintem eszményi ez a festék a fegyverekhez s mivel egy maketten viszonylag kevés is elég, ezért sokáig kitart, szóval tudom ajánlani ;)
Dehát beszéljenek inkább a KÉPEK!!! (lesznek fenn jobbak is, most erre volt időm)
Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép
Mást szerintem nemigen kell rajta bütykölni, úgyhogy (engedelmetekkel) KÉSZnek nyilvánítom!
Konklúzió:
Összességében jobb lett, mint amire számítottam, persze messze nem mestermunka, de Nélkületek így sem sikerült volna. Arra tökéletes volt, hogy az új szerszámokat, technikákat teszteljem rajta, úgyhogy nemsokára fejest ugrok, egy újabb projektbe :) (remélem annál is ott lesztek ;) )
Köszönöm a biztatást, a dicséretet, a kritikát és a segítséget!
Pocok
pocok
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2013.06.18. 20:55

Először is gratulálok hozzá, szép munka. Ez a lakkozás tényleg nagyon jót tett neki. Már már majdnem talán kicsit vastagnak is tartom rajta, de teszem hozzá nem vagyok szakértője ennek. Egyébként én is mindig lakkozom a maketteket (már ami nincs festve). Még ha nem is kell, akkor is csak egy két láthatatlan réteget, mert nagyon jól kiemeli a makett színét, és tartósabb is lesz a felület. Szerintem nagyon szép repülő lett, még egyszer is gratulálok hozzá. És mikor tudjuk meg, mi lesz a következő?
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: wittman » 2013.06.19. 09:32

Szupi!
wittman
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: zozo » 2013.06.19. 15:36

Jó sikerült ez a repülő a lakkozás is jól! [thumbup] Ezek a tapasztalatok, amit ezen a repülőn kipróbáltál hasznosak lesznek a jövőben, mert fontos kipróbálni a különböző technikákat, jó úton haladsz. A következő maketted még ennél is jobb lesz!
zozo
Közösségi tag
Közösségi tag

Előző

Vissza: Légi járművek