SMS SZAMOS monitor 1/250 saját tervezés

Csoportos építés - A hátralévő idő:
Groupbuild - Commemoration for the first world war

Re: SMS SZAMOS monitor 1/250 saját tervezés

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2014.12.31. 02:39

Még egy adag aprólék, ezzel nagyjából meg is van minden alkatrész.
A csónak és a ladik elsőre nagyobb lett a kelleténél, úgyhogy második nekifutásra a felső részből levágtam mindkettőnél. Természetesen a kivágón is korrigálni fogom a méretváltozást.
Kép
Közben a vízvonal alatti rész kapott két réteg alapozót ( most végre kipróbálom, ha már annyit írtatok róla...)
Kép
Az utolsó szállítmány:
Kép
Ez pedig a kivágó a nullszériához igazítva:
Kép
Azokat az alkatrészeket szoktam több példányban kinyomtatni, amelyiket éppen megterveztem.Ahogy láthatjátok minden alkatrészből többet nyomtatok, így tudok variálni ha valami nem stimmel. Ha pedig jó, akkor megy majd a Kőrösre. Ezt a kinyomtatott példányt firkálom össze, illetve jegyzetelek is rá hogy ne felejtsem el a módosításokat a végleges verziónál.
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2014.12.31. 20:09

Nagyon szépen haladsz.
Lényegében megvan a felszerelés.
A csónakokkal és a többi felszereléssel megint remekeltél.

Milyen alapozót használtál?
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2014.12.31. 20:49

Köszi Drotmalac, lényegében csak össze kell építenem az alkatrészeket. Úgyhogy akár kész is lehet idén az a verzió amit a kivágóból lehet majd megépíteni.
Az alapozó:
Wery well szürke spay, szerintem ez tök "alap" alapozó lehet, de nem akartam nagyon bonyolítani. Kicsit hígnak tűnt, nem nagyon tudtam vele ködölni. De ez lehet hogy a felülettől volt ?? Az is hozzátartozik a körülményekhez,hogy hideg volt az alapozó is, és a helység is ahol csináltam, ez sem túl szerencsés...
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2014.12.31. 21:57

A hideg és a festékek nem szeretik egymást, így ha felületi problémád, vagy sűrűség problémád van, azt simán okozhatta a hideg, bár a lefújt törzsön nem látszik annyira vészesnek, legalábbis semmi amit egy 5-600-as csiszolópapír ne tudna orvosolni...

Joe711 írta: lényegében csak össze kell építenem az alkatrészeket. Úgyhogy akár kész is lehet idén az a verzió amit a kivágóból lehet majd megépíteni.

Azért ne kapkodd el, az idén már egyáltalán nem tart sokáig, nem azért, mert ne lenne érdemes makettezni, inkább, mert kár lenne elkapkodni, nem lóverseny, még ha nem is akarsz egyéb feljavítást.
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2015.01.04. 02:51

HÁT ELKÉSZÜLT !!!

Tegnap nem sokkal éjfél előtt eljutott arra szintre az építés, hogy nem bírtam tovább, készre jelentettem a hajót, és csatlakoztattam a vízvonal alatti részt a felsővel. Nálam olyan szokásféle kezd lenni, hogy a hajó alját csak addig hagyom egyben a felső résszel ameddig muszáj. utána a fedélzeten zajló szereléseknél nem találkozhatnak, csak az ünnepélyes átadáskor láthatják viszont egymást, utána viszont már összetartoznak végleg. Természetesen ittam áldomást is, meg kell adni a módját.

Szilveszter este ahogy írtam, már készen álltak a kiegészítők, de erőltetett dolog lett volna összedobálni néhány kép, és a "határidőre kész lettem! " fíling miatt. és az tényleg a fapados változat lett volna.
Az elmúlt napok csendjében befejeztem a vízvonal alatti részt,helyükre kerültek a tönkcsövek és a csigák is. Humbrollal festettem, még a régi időkből maradt, és most nagyon jól jött. A felületen csillogásnak nyoma sincs, sikerült a régi technikámat úgy felfrissíteni, hogy teljesen homogén és matt lett a hajó alja, pedig ecsettel festettem.
Ezután elkészítettem a korlátokat, és csak utána kezdtem az összeépítést. természetesen akadt még dolog bőven...
Most, hogy ezeket a sorokat írom, eszembe jutott hogy a SZAMOS felirat még hiányzik a tatról.
A nap kérdése számomra a napvédő ponyvák vázszerkezete volt. A ponyva tartásán túl a fedélzeti korlátot is ez adja, viszont a hajó alakja enélkül jobban érvényesül, a vázzal olyan nekem kicsit, mint egy vízibusz. Harci körülmények között biztosan le volt szerelve, viszont a fehér festése a hajónak a békeévekben volt. Ha tehát nem készítem el a tartószerkezetet, akkor a hajó éppen hadgyakorlaton vesz részt valahol Ercsi alatt...
Készült néhány kép, természetesen lesznek majd rendes képek a galériában.
A tönkcső és a csiga:
Kép
A korlát:
Kép
A fenék az első réteg és csiszolás után:
Kép,KépKép
Az ünnepélyes pillanatok: :)
KépKép,Kép,Kép,Kép

Üdv: Józsi
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: zozo » 2015.01.04. 10:03

Nagyon jól néz ki, gratulálok! Élvezet volt végigkísérni a tervezési és az építési lépéseket!
zozo
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: bodispeter88 » 2015.01.04. 12:42

Gratulálok, nagyon szépen sikerült makett lett belőle, nagyon tetszik. Mind a tervezés mind az építés levezetése profi munka! [thumbsup]
KépKép
bodispeter88
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: Imi » 2015.01.04. 12:43

Én is csak gratulálni tudok, nagyon szép, precíz építés, főleg, hogy a tervezéssel kezdődött. A festése is remek lett, szépek lettek a korlátok is meg még a zászló is teljesen jó lett. A fedélzeti korlát és a tartószerkezet jó kérdés, talán ki kéne próbálni, hogy festene vele. Minden esetre így is remek!
Imi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: solo » 2015.01.04. 13:11

Le a kalappal, csak gratulálni tudok én is.Ilyen kis pici hajót ennyire részletesen elkészíteni nem semmi.
Kép
solo
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: János » 2015.01.04. 13:16

Nagyon szépen összehoztad, mind a tervezés, mind az építés részét. Én talán olajzöldre festettem volna a vízvonal alatti részt, de így is jól mutat.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: wittman » 2015.01.04. 17:55

Juj de csini nagyon tetszik gratula!
wittman
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2015.01.04. 22:13

Köszi Mindenkinek a figyelmet, és a hozzászólásokat !

@ Imi: A fedélzeti korlátot úgy szeretném megoldani, hogy leszedhető legyen, de ez kemény falat egyenlőre.
@ János: A színnel kapcsolatban az alábbi forrás szerint döntöttem ez a viszonylag világos és élénk zöld mellett:

Kép

Az olajzöld is felbukkan nemsokára, az SMS Kőrös kapcsán...

De előtte a kivágót még egyszer átnézem, kicsit módosítgatom és véglegesítem az építés tapasztalatai alapján. ezután kezdem megépíteni a Kőröst, de az már egy új téma lesz.

Üdv: Józsi
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2015.01.04. 23:40

Gratulálok én is amunkához, szép makett lett belőle. Kivált képp, hogy ezt a (két) hajót a semmiből hoztad össze. A végeredmény egy mutatós, és talán a magyar történelmet is kellően megismertető modell lett. Még egyszer gratulálok!
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2015.01.04. 23:55

Marha jó lett, gratula hozzá, nem kis meló lehetett igy összehozni a nulláról !
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2015.01.05. 11:57

Nagyon szép lett, érdemes volt nyugodtan befejezni a kapkodás helyett. A határidő nem lényeg, fő, hogy a makett szépen sikerüljön.

A napvédő ponyva egy érdekes szerkezet, mert alapvetően elbontható, a legtöbb hajón nincs is igazi vázszerkezete, hanem huzalokkal feszítik ki, mint egy sátrat és a hajó árbocozta, kötélzete és korlátjai tartják.
Ezt levehető kivitelben én úgy tudnám elképzelni, hogy félig merev, félig köteles kifeszítős kivitelben, lényegében beakasztod a hajó kötélzetébe. Bár 1:250 méretben ez nagyon nehéz feladat.

Gratulálok hozzá! Remek tervezés és nagyon szép építés.
Várjuk a testvérhajó építését.
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

ElőzőKövetkező

Vissza: Centenáriumi Megemlékezés az I. világháborúról