SMS SZAMOS monitor 1/250 saját tervezés

Csoportos építés - A hátralévő idő:
Groupbuild - Commemoration for the first world war

Re: SMS SZAMOS monitor 1/250 saját tervezés

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2014.12.18. 20:25

jól haladsz, a bosszantó történések ellenére amiket irtál. Kitartás!
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2014.12.19. 01:44

Köszi Mindenkinek !

@ Drotmalac: a toronygyűrűkről hétvégén csinálok rajzot, úgyis kell majd a kivágóhoz is. A lövegcsövekre szintén visszatérek, de nincsenek külön rögzítve.
A Bodroggal kapcsolatban: köszi az infót, nem tudtam, hogy van ilyen próbálkozás, bár máshol épp most láttam képeket a hajóról. Remélem nem jut a Szőke Tisza sorsára.

@Tamás: a tervezésnek megvannak a buktatói, és a szépségei is. Én is néha ezt, néha azt érzem. Most például sikerült a kürtőket, és egy pár apróságot megrajzolnom, és megcsinálnom. Úgyhogy most épp rettentően elégedett vagyok. [biggrin] Képek holnap lesznek.
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2014.12.19. 09:48

Kíváncsian várom.

Igen, a saját tervezésnek vagy áttervezésnek megvannak a maga szépségei és nehézségei, de úgy látom veszed az akadályokat.

Várjuk a képeket!
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: wittman » 2014.12.19. 10:44

Figyelem amit csinálsz tetszik
wittman
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2014.12.21. 00:02

drotmalac, wittman: Köszi !

A tervezést a felépítményen lévő szerelvényekkel folytattam, az építést pedig a szellőzőkürtőkkel. Itt az alapot egy megmaradt alkatrész adta. Ezt méreteztem át, így kialakítva az alapot. A fő problémát az jelentette, hogy egy domborulatot is meg akartam jeleníteni a kürtő a hátsó részén. Ezt részben a szabásminta módosításával értem el, és Felhasználtam János mesternek a félgömbökről szóló topikját is. A kürtő szárát és a tölcsér elejét először zselés pillanatragasztóval ragasztottam. Amikor teljesen megszáradt, akkor a szárba egy fa merevítést tettem ideiglenesen. ezután belülről a tölcsért megkentem faragasztóval, és óvatosan betoltam a vastagabb, félgöbölyűre alakított fát a kürtőbe és kialakítottam a domború formát. Közben folyamatosan forgattam,hogy nehogy összeragadjon a papírral. A ragasztótól meglágyult papír felvette a félgömb formát, ezután a fa sablonokat kivettem, és hagytam megszáradni a cuccot.
Ahogy a képen is láthatjátok, csináltam belőle gazdagon, egyrészt mert első próbálkozásról lévén szó, sok selejtre számítottam, másfelől úgy voltam vele hogyha jók lesznek , legalább meglesz a másik testre való szett is.
A lépcsőket nem terveztem, mert már jártam úgy az épületeknél hogy amit tök szépen megrajzoltam, az utána a kicsinyítés miatt kivághatatlan lett. Így először elkészítettem a lépcsőket a legminimálisabb méretben, és a kész elemekhez fogom a rajzokat elkészíteni. Az ellenőrzést a méretek helyességéről (vagy helytelenségéről??) pedig a másik test fogja adni.
A csigalépcső annyira eldugott helyen van, hogy semmiféle anyagot nem találtam róla, az építés kezdete óta rejtély volt a lépcső elrendezése, így az elképzelésem alapján osztottam ki a fokokat. Az elkészítéséhez vissza is kellett bontanom a gyorstüzelő platformját, ennek a végleges rögzítése elkapkodott dolog volt.
Ezek után szinte lazítás volt a kémény.
A kormánykerékkel és a fegyverzettel folytatom, de a gyortüzelőkről és a géppuskáról be kell még szereznem háttéranyagot.

A kürtők:
Kép,Kép,Kép,Kép
A világítóablak és a lépcsők:
Kép,Kép,Kép,Kép,Kép,Kép
Mindez és a kémény beépítve:
Kép,Kép,Kép

Üdv: Józsi
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: János » 2014.12.21. 15:46

Jók lettek a szellőzők. Külön öröm hallani hogy valaki profitált a módszeremből.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2014.12.21. 17:32

jók lettek a kürtők ! De azért a kivágóba majd valami olyan megoldásnak kéne kerülni szerintem, amivel egy kezdő is elboldogul, mégha a végeredmény nem is lesz ilyen jó.
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2014.12.22. 17:28

Szép.
Alakul a hajó, kezd alakot ölteni, ahogy egyre több dolog kerül a fedélzetre.
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Gabes » 2014.12.22. 20:33

Ígéretesen haladsz a hajóval, Joe! Valóban, a tervezés első hallásra nem is tűnik olyan bonyolúltnak és kivitelezhetetlennek! Aztán jönnek a problémák és akkor kell, hogy valami/valakik átlendítsenek a holtponton, például ez a mi kis közösségünk, a fórum! Sokat számít a bíztatás, a sok vélemény, javasalat! Most én is bíztatlak, gyerünk, gyerünk, nagyon jó, amit csinálsz, csak így tovább...
Szuperek lettek a kürtők is, viszont Bobának igaza van, a majdani kivágóban azért egy egyszerűbben kivitelezhető alkatrésznek kellene lennie, aki meg akarja, az úgyis feltuningolja!
Várom a következő adag képet, hogy hogyan is alakul a szerkezet...

-G-
VISIT MY WEBSITE PLEASE
http://www.ppmodels.com
Gabes
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2014.12.26. 02:13

Köszi Mindenkinek az észrevételeket!

Örülök, hogy kritikus szemmel kíséritek az építést, a szellőzőkürtőkk kapcsolatban ha a kivágó alapján készítjük el, akkor ugyanezt az eredményt kapjuk,csak a hátsó dudor nélkül. Meg lehet a hátsó dudort is papírból jeleníteni, de ez nekem még nem menne...

Folytattam a munkát, a hátsó gyorstüzelő platformját visszabontottam, mert kicsit hátrébb kellett vinni. Így viszont a bevilágító ablakokat is újra kellett gyártanom. Nem nagy az eltérés (1- 2 mm hosszában) de mégis nagyon látszik, az új verzió sokkal jobb lett.
Közben készülgettek a kiegészítők a fedélzetre, és a gyorstüzelők, géppuskák is kialakultak.
A talapzatot alkotó kúpot próbáltam megszerkeszteni "érzésre", mert nem tudom a kúp szerkesztésének a menetét, és nem is nagyon akartam beleásni magam. Viszont a nyomtatott verzió nagyon nem sikerült, úgyhogy addig módosítgattam, amíg jó nem lett. A végleges forma negatívját lefényképeztem, és ez alapján fogom megrajzolni a kivágóhoz.
A végleges kúp:
Kép
A régi és az új világítóablak közti különbség:
Kép,
Az apróságok félkészen, festés előtt:
Kép,Kép,
Miközben fényképeztem, megjelent az őr is, és elég morcosan nézett...:
Kép
A fegyverzet festve és összeállítva:
Kép

Üdv: Józsi
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: János » 2014.12.26. 07:03

Szépen megcsináltad a mütyüröket. Ilyenkor mindig örülök hogy 1:25ben építek, mert ez a sok kis apró de mégis részletgazdag alkatrész az agyamra menne.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2014.12.26. 14:30

Nagyon jól sikerültek az apróságok, talán annyi, hogy nekem a kormányállás és a kormánykerék, a lövegekhez, főként a lövegtornyokhoz mérten kicsit nagynak tűnik..
(habár számításaim szerint kb. 1,5m átszámítva, ami végül-is nem annyira vészes és nem is tudom mekkora volt a hajón, de egy ekkora kormánykereket inkább el tudnék képzelni egy túrahajón, mint egy kompakt hadihajón...).
Szépen sikerültek a másodlagos fegyverzet elemei, különösen a gyorstüzelők és a lövegpajzsaik tettszenek.
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2014.12.26. 22:08

Drotmalac írta:Nagyon jól sikerültek az apróságok, talán annyi, hogy nekem a kormányállás és a kormánykerék, a lövegekhez, főként a lövegtornyokhoz mérten kicsit nagynak tűnik..
(habár számításaim szerint kb. 1,5m átszámítva, ami végül-is nem annyira vészes és nem is tudom mekkora volt a hajón, de egy ekkora kormánykereket inkább el tudnék képzelni egy túrahajón, mint egy kompakt hadihajón...).
Szépen sikerültek a másodlagos fegyverzet elemei, különösen a gyorstüzelők és a lövegpajzsaik tettszenek.

Jól látod, a kormánykerék valóban ekkora volt. A maketten 6 mm, ami 1,5 méternek felel meg. A képen (ez lesz a hídon) a kézikormány van, üzemszerűen a parancsnoki toronyban lévő kormányt használták, de ez nem látható.
A szakirodalom utal rá, hogy a kormánykészülékekkel valami baj volt, ezt először a kormánykerék nagyobbításával próbálták orvosolni,de ez nem szüntette meg a hibát. Ezért 1896 végén, illetve a következő évben a teljes kormányszerkezet áttervezésével és átépítésével sikerült megoldani. Azt azonban nem tudom, hogy az általam használt rajzon( ami az 1894-es állapot) a már megnagyobbított kormánykerék van-e ???
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Imi » 2014.12.27. 09:05

Nagyon szép lesz ez a hajó, csak gratulálni tudok hozzá! Gumiabroncs domború oldalfalaihoz Attimon linkelt be egy letölthető programot, azzal nagyon egyszerűen lehet kúpot is szerkeszteni viewtopic.php?f=31&t=1056
Imi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2014.12.28. 07:56

Imi írta:Nagyon szép lesz ez a hajó, csak gratulálni tudok hozzá! Gumiabroncs domború oldalfalaihoz Attimon linkelt be egy letölthető programot, azzal nagyon egyszerűen lehet kúpot is szerkeszteni http://papermodelers.hu/viewtopic.php?f=31&t=1056

Köszi az emlékeztetőt !
Amikor Attimon felrakta ezt a programot, akkor is nagyon örültem neki, hátha egyszer szükségem lesz rá. De közben elfelejtettem, most viszont le is mentettem.
Úgyhogy most tényleg nagyon jól jött! :)
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

ElőzőKövetkező

Vissza: Centenáriumi Megemlékezés az I. világháborúról