1/18 Lincoln Machine "Little Willie" Tank Paper Model

Csoportos építés - A hátralévő idő:
Groupbuild - Commemoration for the first world war

Re: 1/18 Lincoln Machine "Little Willie" Tank Paper Model

HozzászólásSzerző: zozo » 2014.06.10. 15:22

Ez a lánctalp nagyon jó sikerült, le a kalappal! [thumbsup]
zozo
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: János » 2014.06.11. 19:29

Köszönet mindenkinek ! De most jön a java! Felkerült minden alkatrész a gépezetre (kivéve az ülőkéket, de nagyon szép feladat lesz bejátszani a helyére, előbb kellett volna).
Az esti naplemente előtt gyorsan lőttem pár képet, remélem látszik a lényeg . A célom elértem vele, megtanultam a koptatást, a teljes festést, gyakoroltam a weatheringet.

A következő egy francia tank lesz, szintén ebből az időszakból. A Char 2C (FCM 2Citroen) a francia hadsereg szuper nehéz harckocsija volt, az első világháború során fejlesztették ki, azonban bevetésére nem került sor. Estienne tábornok már 1917-ben megtervezte a Char 2 jelű járművet, a megvalósítás során felmerülő problémák miatt már tervszinten olyan módosításokat kellett végrehajtani, amely indokolta az altípus jelzést. A végeredmény a Char 2C, amely feltűnően hasonlít az angol Vickers Independentre.

No de lássuk a képeket:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2014.06.11. 20:50

Nagyon tetszik, ahogy ezt már az előző hozzászólásomban is írtam. A piros tábla az elején tényleg fent volt, vagy csak a múzeumban rakták rá?
Ez a harckocsi azért fogott meg, mert a hőskorban született: kísérletezés a formákkal, anyagokkal, mechanikával. A későbbi években ahogy tökéletesedett a harckocsi, úgy veszítette el az egyediségét sok tekintetben. Lehet hogy ezért megköveztek, de nekem (mármint egy HARCKOCSIHOZ NEM ÉRTŐ hajósnak ) ebben a gépben több a műszaki látnivaló mint a II. világháborús utódaiban.
Összefoglalva: a téma is nagyon tetszik, és az építés is gyönyörű!
Úgyhogy gratulálok, és várom a következő építésedet !
Üdvözlettel: Józsi
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2014.06.11. 21:02

Szerintem is nagyon jó. Kerestem benne azt a részletet, ami esetleg hiányzik. Talán a lánctalpaknál lévő nagy mélyedések nem teltek meg sárral. Így olyan az érzésem vele, mint a nagyanyámnál (azt hiszem állógépnek nevezett) valamilyen belső égésű szerkezet, amit már évtizedek óta nem használtak, de az időjárásból kapott bőven. Persze egy ilyen alappal (mert az kell alá) is be lehet fejezni. Azt hiszem a Jánosos precizitásodon is felül tudtad múlni magadat, gratulálok.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: János » 2014.06.12. 06:08

Köszi srácok!
A piros tábla rajta volt, sőt a tervező szerint a két oldalára is kéne tenni, de az eredeti fotókon nem láttam, ezért nem került rá. Hogy ez mennyire harckocsi, az lehet vita tárgya, mivel egy lánctalpas traktort körbeszegecseltek vaslemezekkel. De hát valahogy el kellett indulni a tervezőknek a rögös úton. A koptatásokkal és koszolásokkal kicsit bajban voltam, mert puskaport egy dekát sem látott ez a szegény gépezet, a tervezője szerint a 20 perces próbaút után a tesztpályáról egyből a múzeumba vitték, ahol lemosták és újrafestették. De úgy véltem csak állt valahol pár évet ahol volt esélye kicsit rozsdállni. Még tervben van valami alap megépítése ,amin állni fog, és egy kis port még szórok rá, hogy érződjön hogy nem helikopter vitte oda. :)

Most olvastam utána a következő tankomnak a Char 2c-nek, na az sem volt bevetve , mert mire elkészült vége lett a WW1-nek. Azért az is ebben a stílusban fog készülni csak reményeim szerint kicsit szebben. A kivágóját átlapozva van lehetőség a feljavításokra, sőt nem is láttam olyan alkatrészt, amire már képzeletben ne tettem volna rá a szegecseimet és más upgrade-ket.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: atya2001 » 2014.06.12. 06:44

Gratulálok az építéshez, igényes szép munka.
Nagyon szeretem a nem "patika tiszta" maketteket. Szerintem sokkal többet mutat egy járműből, hogy mire is használták, ha vannak rajta használati nyomok. A lánc rozsdásítása külön kiemelném, nekem nagyon tetszik, szépen elkaptad a pont elégséges rozsdásítást.
A vízszintes felületek talán egy pici halványítást elbírnának még, de ezt írtad is, hogy még egy kis por kerül a makettre. Igazából ez már csak szőrözés.
Várom a következő építésed. :)
atya2001
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: Tamás » 2014.06.12. 07:26

Gratulálok, nagyon jó lett. Ha nem fested ki így ahogy festetted csak fele ennyire tetszene.

Józsi: A hajózásnak is megvannak a maga "kezdetleges harckocsiai", és most a modern kori hajókra gondolok a WWi-et megelozokre. Csodálattal nézem a spicces orrú orosz vagy francia, japán pre dreadnought-okat. Talán ezek hasonlíthatóak ossze ezzel a harckocsikkal, igaz a hadihajóknak kicsit hosszabb torténelmuk van mint a harckocsiknak /?/.
Tamás
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: János » 2014.06.12. 07:59

Köszönet Attila és Tamás. A festés elkerülhetetlen volt, mert a felragasztott "szegecsfejek" a szivárvány minden színében pompáztak, meg a koszolás is jobban mutat így.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2014.06.12. 08:15

Gratulálok a maketthez, egyszerűen tökéletes lett! A szerkezet, a feljavítás, a festés, a koszolás mind parádésra sikerült.
János írta: Hogy ez mennyire harckocsi, az lehet vita tárgya, mivel egy lánctalpas traktort körbeszegecseltek vaslemezekkel.

Való igaz, hogy csak egy páncélozott traktor volt, de kifejezetten hadi fejlesztés keretében készült prototípus, így mindenképpen a harckocsik őse.

Tamás írta:Józsi: A hajózásnak is megvannak a maga "kezdetleges harckocsiai", és most a modern kori hajókra gondolok a WWi-et megelozokre. Csodálattal nézem a spicces orrú orosz vagy francia, japán pre dreadnought-okat. Talán ezek hasonlíthatóak ossze ezzel a harckocsikkal, igaz a hadihajóknak kicsit hosszabb torténelmuk van mint a harckocsiknak /?/.

Igaz, a modern hadihajókat általában az első páncélozott gőzhajtású hadihajótól a francia La Goire-től és az első lövegtornyos hadihajótól a USS Monitortól eredeztetik. A kettő közül talán a Monitor hasonlítható leginkább a Little Willie-hez, mert lényegében egy (meglehetősen rosszul) úszó, gőzhajtású konzervdoboz volt.
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: wittman » 2014.06.12. 19:15

Én is gratulálok, igazán pöpec lett, le a kalappal!
wittman
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: solo » 2014.06.12. 22:11

Eddig nem szóltam hozzá az építéshez,de figyeltem minden posztot.Nagyon tetszik a kész mű, egyre magasabb szintre emeled a papírmakettezést. [thumbup]
Kép
solo
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Ádám » 2014.06.13. 17:47

Szia János!

Én sem kommenteltem sokat az építésedhez, de végig követtem azt. Engem lenyűgöz amit és ahogy csinálsz a papírral és a festékekkel is.
Mindenképpen követendő példa vagy a papírmakettezésben. Várom a következő építésed!

[Hello]
Befejezett építés: Liaz 150.261 http://www.papermodelers.hu/viewtopic.php?f=21&t=1387
Folyamatban lévő építés: GAZ-66 http://www.papermodelers.hu/viewtopic.php?f=21&t=1440
Ádám
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: János » 2014.06.13. 18:26

Solo, Ádám ,köszi.

Meg kell vallanom, hogy ez a puttys, teljes festéses , koszolásos stílus egyre közelebb áll hozzám. Tudom ez nem mindenkinek jön be, megértem aki a papírmakettezés hagyományos ágát részesíti előnyben. De hát nem vagyunk egyformák, különbözik az ízlésünk. Számomra az élethűség minél nagyobb mértékű megvalósítása a fontos. A grafikailag megoldott csavar/szegecsfejek, kábelek, stb nekem már nem tetszenek, ezeket egyből feljavítom. Ezért néha más anyagokhoz is nyúlok, ezt is elismerem.
Azért azt is hozzá kell tennem, ez sem való mindenkinek, a fórumon is olvastam azt a véleményt hogy egy jó építést is el lehet rontani ,valami gyenge festéssel, és rosszabb makettet is meg lehet menteni egy élethű festéssel. Egyetértek ezzel, én is írtam hogy fejben is meg kell 'építeni' a makettet, és aztán ezt megvalósítani. Még néha beleesem abba a hibába hogy túlzásba viszem valamelyik effektet. Nem 1 nap alatt válik valaki ügyeskezű mesterré, fokozatosan kell rájönni a csínjára-bínjára.
Örülök ha munkámmal sikerül inspirálnom közületek többeket, bárkinek kell valami segítség, nyugodtan kérdezzen.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: cicarobi » 2014.07.05. 14:40

hoppáá! Én erről teljesen le maradtam! :o János ez egy szép építés nagyon! Nem is tudtam ezt a makettodat! Ha nem linkeled amott a harcjármű szektorban akkor nem is tudok róla.. írtó dögös! Elismerésem! [Hello]
cicarobi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: János » 2014.07.05. 16:31

Köszi Robi. Azért ez még nem egészen tökéletes, kicsit jobban is meg lehetett volna csinálni. Pl az már az elején elmaradt hogy levigyem 1:25be az 1:18 helyett. Bár így könnyebb volt vele a munka, de nem elég részletes a makett, a belső része hiányos és elnagyolt (egyszerűen elbontották még annak idején). Kívülről szerencsére már jobb a helyzet, mivel az eredeti megtekinthető. Persze nagyrésze 'fantázia", vagyis a fekete-fehér képek alapján megkreált kopások és rozsdák, csak az én elképzelésemet tükrözi.
János
Moderátor
Moderátor

ElőzőKövetkező

Vissza: Centenáriumi Megemlékezés az I. világháborúról