1/18 Lincoln Machine "Little Willie" Tank Paper Model

Csoportos építés - A hátralévő idő:
Groupbuild - Commemoration for the first world war

1/18 Lincoln Machine "Little Willie" Tank Paper Model

HozzászólásSzerző: János » 2014.03.05. 17:45

Akkor én is beszállok ebbe az építési akcióba. Az angol tankok őse lenne ez a Little Willie. A Holt traktorból lett kifejlesztve. 1915 februárjában még mozgásképtelen volt, első nyilvános bemutatkozására szeptember 19-én került sor. A bemutatón néhány méter után leesett az egyik lánctalpa, a javítás után viszont elszakadt a másik.
A lánc leesése lett a leggyakoribb hibaok, amelyet e típusnál egyáltalán nem, csak később Wilson hadnagy ötletével a Big Willie típusnál sikerült kiküszöbölni. Az ötlet lényege az, hogy a lánctalpat körbevezette a páncéltesten, így kerülte el a lánc leesésének lehetőségét. A Little Willie jelentősége abban áll, hogy ezzel győződött meg a Brit Admiralitás a harckocsi realitásáról.

Kép

A makett letölthető az http://www.ecardmodels.com/index.php/1- ... model.html oldalról (12$)

Kép

Már le is töltöttem , de a nyomtatás még hátra van. Elég jól ki van dolgozva, a belső tere (motor, kezelő szervek) is megépíthető. Szemenkénti lánctalppal egész élethűen fog kinézni. Főleg azok a feljavítások után amiket természetesen nem hagyhatok ki. A szegecselést és a csavarfejeket nyilván megkapja, de valószínűleg át is festem és rozsdázom. A kivágó nem tartalmazza azt a segéd kerék művet amit a kormányzás és árokáthidaló képesség miatt húzott maga után. Ezt pótolni fogom.
A többi feljavítást majd menet közben fogom kitalálni, ahogy megkívánja a szerkezet . A hajtásláncok és görgő sorok csak jelzés értékűek, stb.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

Re: 1/18 Lincoln Machine "Little Willie" Tank Paper Model

HozzászólásSzerző: Tamás » 2014.03.06. 08:06

Látszólag egyszeru ez a "láda", de azért 1:18-ban szépen el lehet játszadozni vele. Termetes kis szekrény lesz belole.
Tamás
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: János » 2014.03.06. 11:02

Hát meg is lepődtem , mert 25 oldal A4 formátumban az alkatrész szekció. Két oldal van tele a lánctalppal, amit kicsit még fel is javítok valószínűleg.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: wittman » 2014.03.06. 13:55

Egyszerű de nagyszerű!
wittman
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2014.03.06. 18:10

Ekkora szép nagy felületeken aztán kiélheted a patinázási lehetőségeket. Mennyire fogod leamortizálni?
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: János » 2014.03.06. 18:29

Pont ezen nevetgéltünk délelőtt Lacc-al, mert ez inkább kísérleti tank volt ,mintsem bevetésre alkalmas járgány. Úgy esett hogy az első 20 perc működés után belement egy gödörbe, és ott be is fejeződött számára a Nagy Háború. Leamortizálni nem volt sok lehetősége, max kicsit besározta magát :)
A motorja kb 100 LE-s volt ami nem bírta el a rápakolt terheket, és csendben kimúlt. A 6 fős személyzetből 4 lövész ücsörgött hátul, kézifegyvereikkel nem sok kárt tudtak volna tenni az ellenségben. A tanulságot levonták az angolok, a következő tankjaik már sokkal ütőképesebbek voltak, bár azok is gyakran meghibásodtak. A taktikában is csak a kezdeti tapogatózások történtek meg. Mivel egyesével küldték őket a senkiföldjére ,nem tudtak átütő eredményt felmutatni, egy nagyobb számú tankrohammal többre mentek volna. Ráadásul a páncélzatuk sem volt megfelelő, simán át tudták lőni az arra alkalmas fegyverekkel. De a lehetőséget mindenképp megmutatták, és kijelölték a bejárandó műszaki fejlesztés irányát. Nem véletlen, hogy Hitler a villámháborúját, a gyors mozgású tankok bevetésében látta kivitelezhetőnek.

Azért persze nem valami múzeumi állapotot képzeltem el, kap majd ezt azt a kaszni, és kicsit megkoptatom a lánctalpát, mintha bejárta volna fél Európát :)
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Tamás » 2014.03.08. 08:43

Megcsinálhatnád diorámának, ahogy próbálkozik kikecmeregni a már említett godorbol. Ott már lehetne sározni boven.
Tamás
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: János » 2014.03.10. 17:37

Akkor itt lenne az első kép az alvázról. Ami még nincs kész, csak a váza, az apróságok majd festés előtt mennek rá. Keresztben van egy rúd átszúrva a vázon, ez fogja tartani a lánctalpakat és a görgőket. Ritka fura megoldás, de hát itt kezdődött el a tankgyártás. Az alváz a Holt traktortól lett átvéve, az is egy izgalmas feladat lenne , megmakettezni. Nagy diorámát nem terveztem vele, majd végére meglátom mennyi lesz a lendület bennem.

Kép
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2014.03.20. 12:42

Jó lesz ez az "őstank"
Valahol a harckocsik fejlődésének is el kellett kezdődnie :)
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: János » 2014.03.20. 14:04

Készült egy részegység. Egyenlőre ez még csak az alapszín, majd a koszolás később fog rákerülni. Szinte minden alkatrész feljavított, a ventilátor teljesen saját gyártás, és az a kardánkereszt szerűség szintén. A vaku miatt világosabbnak látszik a szín.

Kép
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2014.03.20. 15:18

Jól néznek ki az alkatrészek. A kardáncsukó nagyon jól néz ki, mintha működőképes lenne.

Egyébként a Bovingtoni példány állítólag az eredeti prototípus.
Ne felejtsd ki a jobboldali kémlelőnyílásnál a sérülést, állítólag a próbák során szerezte, amikor megpróbálták kivontatni egy gödörből.
A két kitekintőn fűzték át a sodronyt és akkor horpadt be a lemez.
Apropó, ha építenél hozzá egy Holt Caterpillar traktort meg egy sodronykötelet, jó téma lenne diorámának, habár, 1/18-ban termetes dioráma lenne.
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: János » 2014.03.20. 15:54

Hát nagy diorámát nem terveztem köré. Elég nagy darab ez így is. Közben megszáradt a festés a diffeenciál művön (ha jól értelmezem a funkcióját) .Bár lehet hogy még átfestem mégegyszer, pár helyen kicsit megfolyt a festék. A kép felülnézeti.

Kép
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: wittman » 2014.03.20. 18:05

Igen szep lesz!
wittman
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2014.03.26. 08:57

János írta:Hát nagy diorámát nem terveztem köré. Elég nagy darab ez így is.

Igen, 1/18-az valóban nem diorámabarát méretarány, diorámához vagy 1:35, vagy nagyobb szabásúhoz az 1:72 az igazán jó, kivéve, ha H0-ás vasúttal akarod kombinálni, mert akkor 1:87 a jó.
A Difimű nagyon jó lett, az említett festékfolyások nem látszanak és nem is zavaróak. Az eredeti darabot se autófényező-műhelyben festették, pár festékfolyás elfér rajta...
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: János » 2014.03.27. 21:13

Közben haladtam valamicskét a szerkezettel. A hajtásláncok elkészültek, így össze tudtam állítani a meghajtást. A motor alsó része is bekerült a helyére.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
János
Moderátor
Moderátor

Következő

Vissza: Centenáriumi Megemlékezés az I. világháborúról