S.M.U 5 1:200

Csoportos építés - A hátralévő idő:
Groupbuild - Commemoration for the first world war

Re: S.M.U 5 1:200

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2014.02.23. 21:04

Nos, még az építés közepénél írtam, hogy egy "új" dolgot próbálok a festés terén.
Magát a technikát a figurák festése közben tanultam és onnan emeltem át, ott működött, őszintén szólva fogalmam sincs, hogy itt milyen lesz a végeredmény, de eddig többé kevésbé terv szerint alakul.

A dolog lényege röviden, hogy fordítva halad az ember, az alapszín után a részleteket kell kicsit eltúlozni, majd a végén visszafinomítani, vagyis a felesleget eltüntetni.
Egy porszem azonban mégis van a gépezetben, mégpedig, amit te is észrevettél és én is írtam korábban: a csillogó festék.
Az a helyzet, hogy a festékeket a figuráknál használtam és keverve matt és selyemfényű, viszont ott lehet hogy a kisebb felületek miatt nem csillogott, csak ha rámentem külön selyemfényű fedőréteggel. Itt úgy tűnik ez nem vált be és lehet hogy jobban jártam volna, ha simán matt festéket használok.
Sok szónak is egy a vége, arra voltam kíváncsi, hogy amit a figuráknál tanultam, és ott bevált, az mennyire ültethető át más makettekbe. Hozzátenném, hogy lehet hogy nem a módszer nem jó, csak a festék, amit használok.

Azért azt még hozzátenném, hogy a festés még nincs kész.

Ja és természetesen nem veszem rossz néven, sőt éppen a kísérleti jellege miatt fontos, hogy mondjátok el a véleményeteket, mert több szem többet lát és ha adott esetben ez a makett olyan is lesz amilyen, esetleg a következőnél már az itt megismert hibákat el lehet kerülni.
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2014.02.23. 23:45

Jó lesz ez a tengeralattjáró, de szerintem is jobb lenne matt festékkel, és talán kicsit világosabbak is lehetnének a színek. A rozsdával is visszafogottabban bánnék ha én építeném. Először csak minimál, és ha elbírja, akkor rakj még. Nem csak okoskodni akarok, a kikötőm mólójánál én is küzdök, és én is számítok majd a tanácsaitokra.

Üdv: Józsi
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2014.02.24. 10:10

Igen, éppen az a lényege a módszernek, hogy miután megvan a kosz, akkor végigmegyek egy tisztázóréteggel, egészen vékonyan, szinte már mosatva világosítom vissza a kívánt árnyalatra, ezzel érem el a festéken átsejlő rozsda hatást.
Mint mondtam a lényeg, hogy fordítva dolgozol, nem a tiszta festést koszolod, hanem a koszost tisztítod, nem tudom jobban körülírni.
Viszont az igaz, hogy a fényességgel valamit kezdenem kell, mert túl fényes, csak az a baj, hogy ez az olcsó fajta festék még ha matt is, kicsit fénylik (azt hiszem erre mondják, hogy olcsó húsnak híg a leve...)
Nos lehet, hogy be kellene szereznem megint rendes makettfestékeket, ezek helyett az olcsó akrilok helyett. Csak fennáll a dilemma, hogy akkor mit is vegyek.

Az eddig általam ismert festékek közül a valejo festékek voltak a legjobbak, de az áruk az horror, mert a legolcsóbb helyen is 650 a 17ml-es. Szemezek a Citadel festékekkel is, bár az inkább figurafestésre való, az 700 forint, de nem merték kiírni, hogy mennyi is van egy tégelyben. (nem hiszem, hogy sokkal több, mint a valejo esetén)
Esetleg van még Humbrol akril, bár azt sem próbáltam még.

Ti milyen festéket ajánlotok?
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: János » 2014.02.24. 11:17

Szerintem jók ezek az akrilok (valejo, AK, MIG, és hasonlók) amik direkt makettfestésre vannak kifejlesztve. Először is higitani kell őket, úgy igazán kiadósak tudnak lenni.
A cseppentős kivitel miatt nagyon kevés megy veszendőbe, jól lehet keverni egymással őket, az árnyalatok miatt. Az áruk nem mondom hogy padlóár, de ha minőségi munkát akarsz kiadni a kezedből ,ennyit rá kell áldozni.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: wittman » 2014.02.24. 13:13

Én Humbrollal festek és meg vagyok elégedve vele,árban is jó kb másfél euro körül van egy kisdoboz és ha hígítod igazán tartós csak jól vissza kell zárni és előtte a kupak és a doboz széleit ajánlatos tisztára törölni. itt megnézheted a próbálkozásomat egy tengeralattjáróval:

wittman írta:U 239 1/200 saját tervezés és gyártás revell festékekkel festve, csak a schnorkelje van fából és a drótsodrony cérnából, a többi az utolsó légvédelmi ütegig papír. Tervezés szabad kézzel és persze sok sok türelemmel festés ecsettel és nem használok csipeszt.

KépKépKépKép

Ez már egy jó régi darab az elsők között volt már sokkal jobban megy a koszosítás
wittman
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2014.02.24. 15:28

Jó lett ez a VII C tengeralattjáró, habár kicsit szőrösek a kábelek, de az a cérna számlájára írható.

Nos köszi a tippeket, most azon agyalok, hogy valejo vagy Humbrol akril modellfestéket vegyek.
Van valakinek tapasztalata mindkettővel?
A Valejó mellett szól a csöpögtetős adagolás, amit János is említett, a Humbrol viszont árban jobb. Még egy kérdés, árban szerintetek a webshopok, vagy a "hús-vér" üzletek jobbak?
Mindenesetre, bármi is lesz, azzal várnom kell fizetésig, mert akár rendelek, akár boltba megyek, mindkét esetben érdemes pár ezer forintot beruházni többféle színbe, mert ha már veszek festéket, akkor nem csak ehhez a maketthez.
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: wittman » 2014.02.24. 17:07

A Humbrolt is lehet csöpögtetni és jobb az ára nagyon sok szín árnyalata kapható és azt tudni kell száradás után tökéletesen védi a kartont, ami a szálas hajósodronyt illeti tökéletesen imitálja a cérna mert az is idővel megszakad és kiállnak a szakadt szálak, ezért tetszik a cérnás megoldás :)
Ja és elfelejtettem, amíg a Valeo festéknél van árkülönbség az árnyalatoknál a Humbrolnál egyformák az árak, legalábbis itt Erdélyben
wittman
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2014.02.24. 19:07

Tapasztalatom az, hogy az interneten olcsóbban kapod meg a dolgokat, mint boltban. Könnyen megkereshető a legolcsóbb, és nem kell boltot, alkalmazottat fenntartaniuk, ezáltal olcsóbbak. Viszont a postaköltséggel számolni kell.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2014.02.25. 10:45

Ez igaz. Viszont nem adja vissza az érzést, amikor egy festékekkel teli polcon, vagy dobozban kotorászva válogatsz, a szemed sarkából pedig meglátsz valamit, amit éppen nem is akarnál venni, de megtetszik és a végén teljesen más dologgal állítasz haza, mint amiért mentél, de legalábbis a dupláját költöd annak, amit eredetileg rászántál...

Igen, a webshop mindenképpen előnyösebb... :)
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2014.07.15. 11:34

Végre megérkeztek a vadiúj vallejo festékeim, így hamarosan folytatom a tengeralattjárót.
Közben kissé elbizonytalanodtam, mivel a képeken, ami alapján eddig dolgoztam, a periszkóp előtt van egy "árboc", bár az is lehet, hogy antenna, habár akkor mi az a másik a torony hátulsó végén...
Viszont ha az ott van, akkor pont előre nem látni tőle rendesen. Így átbogarásztam egy csomó képet a tengeralattjáróról és testvérhajóiról is, és úgy tűnik, hogy hol van ott árboc, hol pedig nincs... Viszont mintha a periszkóp nem középen lenne, legalábbis azoknál a képeknél, ahol ez az árboc ott van.
Tekintve, hogy rengetegszer átalakították a tornyot, így valójában bármi lehetséges.
Viszont a periszkópot bajos lenne áthelyezni, lehet, hogy egyszerűen levágom azt az árbocot onnan...
Még alszom rá egyet.
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2014.12.19. 10:00

Hosszas várakozás után az építés végére értem, az utolsó szakaszt mindössze egyetlen nap alatt lezavartam, így az építés részleteiről nem készültek képek. (rengeteg időm volt: egy egész napom és egy éjszakám valamint a ma reggel)

Elkészítettem a kormányrudazatot, a fedélzeti löveget, a zászlórudat a zászlóval, a fedélzet korlátját, valamint a kötélzetet.
Végül befejeztem a festést.
Nos a kötélzet nem lett a legjobb, sajnos pár dologra nem gondoltam előre, így sokkal nehezebb dolgom volt, de ez már ilyen marad.
Majd lehet még később imitt amott rájavítgatok a festésre, mert a képek alapján, a kötélzet színe nem lett egységes.

De azért néhány kép a kész hajóról:
A képek nem a legjobbak, mert csak kutyafuttában a telefonommal kattintgattam őket, és sajnos a vaku sokat ront a képminőségen, egészen érthetetlen módon csillog az egész mint egy karácsonyfadísz, pedig valójában egyáltalán nem csillog és a színe is teljesen más...
Majd készítek rendes képeket igazi fényképezőgéppel is, de addig is:
KépKépKép
KépKépKép
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Tamás » 2014.12.19. 10:07

Gratulálok, jól sikerult, a festése is tetszik.
Tamás
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2014.12.19. 10:11

Köszi :)
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: wittman » 2014.12.19. 10:43

Én is gratulálok, szép kis hajó, nem baj ha majd a nagyobb változathoz kérek egy kis segítséget?
wittman
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: zozo » 2014.12.19. 11:57

Gratulálok én is, szép lett [thumbup] viszont a festés csillogása kicsit zavaró!
zozo
Közösségi tag
Közösségi tag

ElőzőKövetkező

Vissza: Centenáriumi Megemlékezés az I. világháborúról