Tudnivalók

Csoportos építés - A hátralévő idő:
Groupbuild - Commemoration for the first world war

Re: Tudnivalók

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2014.01.08. 00:25

Szóval első világháború... sejtettem, hogy valami lesz.
Hasonló cipőben vagyok, mint BobaFett, csak nekem 3 megkezdett hajóm van ebből az időszakból, azok tehát kilőve, bár ezeken kívül további korabeli hajók sorakoznak a fiókban füzet formájában.
Őszintén szólván nem érezném jelenleg túl bölcs dolognak, hogy egy negyedik hajóba is belefogjak, de esetleg valami egyszerűt építek majd, van is egy ötletem, de még képlékeny, talán annyit, hogy maradok is a kaptafánál meg nem is, szóval amit tervezek az tulajdonképpen hajó, de mégsem az.
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: wittman » 2014.04.27. 10:21

Lenne egy kérdésem, ha ezt befejezem lehet még egymásik makettet is építeni?
wittman
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: János » 2014.04.27. 12:55

Természetesen, bármennyit építhetsz.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: wittman » 2014.05.08. 08:46

Ha nem jó helyre tettem volna, kérlek János tedd valanova ahova illik! Nyítottam egy csoportot a facebookon szívesen várok mindenkit akit érdekel a téma. Első Világháborús makettek ötletanyagok a tematikája WWI DIORAMA ART

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
https://www.facebook.com/groups/406478019494458/

Kép
wittman
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2014.07.28. 17:50

Épp ma van az első világháború kirobbanásának 100. évfordulója. Kellemes építést minden megemlékező makettezőtársnak!
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2014.07.28. 20:31

Valóban, ez volt az utolsó békebeli naplemente. A tényleges harcok július 29.-én, 2 óra 20 perckor a Dunán, Belgrád ágyúzásával kezdődtek. Szomorú tény, hogy Magyarország területéről indult az első hadművelet és valószínűleg Mi veszítettük az egész háborúban a legtöbbet.
Nem akarok szentimentális lenni, de ezen az éjszakán véget ért egy korszak, amit a „boldog békeidők”-ként szoktunk emlegetni. Nem keseregni akarok, de a háború után sok országban visszatértek a dolgok a rendes kerékvágásba, vannak országok amelyek még profitáltak is belőle. Magyarország viszont, mintegy bűnösként kikiáltva viselte a háború terheit, és az azt követő méltatlan „ béke” minden igazságtalanságát.
Szerintem a múlt hibáiból okulva, azokat helyesen értelmezve lehet a jelen és a jövő kihívásaira helyesen válaszolni.
„Jogi nyilatkozat:”
Természetesen ez az én egyéni véleményem, ha olyat írtam amit nem szabad, vagy valakit sértenék a gondolataimmal, akkor moderáljátok. De nekem akkor is ez a véleményem, és nagyon visszafogottan írtam le...
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: wittman » 2014.07.29. 06:55

Minden háború első számú oka a fegyverek kipróbálása és eladása, persze az orvossággyártók azok akik a legnagyobb haszonélvezők, és az a tény, hogy a Monarhiának vesznie kellett a legtermészetesebb ok volt akkor, hiszen a nyugatnak túl nagy falat volt a remek gazdasága. Így nincs is min rágódni, mindig azok írják a tőrténelmet akik győznek és sajnos a vesztesek utánna is évekig fizetik ezt az árat. Az Első Világháborúról lévén szó ez a legmrgfelelőbb indoklás, szerintem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára wittman 2014.07.29. 06:58-kor.
wittman
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: János » 2014.07.29. 06:57

Jól írta József kolléga, a háború után már már nem a régi világ jött vissza. A háború kirobbanásának tényleges oka , a föld javainak (területeinek) újra elosztása volt a valóságban, a merénylet csak ürügy volt. A boldog békeidők véget értek, és a vesztes országokban már nem is tértek vissza. A győztesek nem sokat törődtek az elbukottakkal, és mohóságukkal csak elvetették egy újabb háború magvait. Szegény országunk még ha meg is bünhődte múltat és jövendőt, nem látom hogy nekünk állna a zászló. Ahogy kitántorgott Amerikába másfél millió emberünk, a háború után, most éppen azt látom hogy újra elkezdtünk fogyni. Egy új és jobb élet reményében százezrek dobják a sutba kötődéseiket, hagyják el hazánkat. És nem a nincstelenek, hanem épp a jól képzettek , a fiatalok.
"Kérdezném, hogy száz év múlva ki tud majd itt magyarul?" (Cseh Tamás: Születtem Magyarországon)
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Tamás » 2014.07.29. 14:05

Ehez a magyarfogyáshoz én is hozzászólnék ha lehet. A legnagyobb magyarfogyás nem náltok , Magyarországon tapasztalható, hanem a kintrekedt országokban.
A fiam most felyezte be az elso osztályt, magyar iskolába jár. Már jóval az ovoda megkezdése elott megegyeztunk a feleségemmel, hogy szlovák ovodába és magyar iskolába fognak járni gyerekeink. Az ovodában megtanult a fiam szlovákul, ami elengedhetetlen az itteni élethez, és az iskolában majd megtanul magyarnak lenni, maradni. Hasonló képpen gondolkodott még 2 gyereknek a szulei a 21--bol, mert ennyi gyerek járt a fiammal aki vegyes, vagy magyar házasságban szuletett. Csak 4 gyerek ját vele aki nem tudott magyarul. A múlt év szeptember 1-én biztosan elfogyott 18 magyar, aki már soha sem fog tudni magyarul olvasni és nem fogja osszeszorult torokkal mondani : "nekem szülőhazám itt e lángoktól ölelt kis ország, messzeringó gyerekkorom világa".
Hát valahogy így fogyunk el, mi magyarok.
Ezt gondolom más országoban kintrekedt modelezotársaim is meg tudják erosíteni.
Tamás
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: wittman » 2014.07.29. 14:36

Nálunk a legnagyobb mániában, avagy romániában a lányom magyar oviban járt és magyar suliban, a legnagyobb baj, hogy nemes lelkű magyar tanáraink összevonták az összes magyar iskolát egy nagyba, azonban a régi tanári kar kiöregedett és helyükbe nagyon sok rmdsz párti fiatal protekciós tanár tolakodott be akiknek halvány lila gőzük sincs a pedagógiához, ezért lányom úgy döntött Magyarországon tanul tovább egyetemen. Mi megtudtuk tartani nyelvünket és kultúránkat attól függetlenül, hogy nem szerették a románok és sokszor kaptunk megalázást tőlük, vannak remek emberek közöttük is de sajnos kevesen, és sajnos kevesen állnak ki magyar testvéreik mellett. Sajnos sokszor ért lenézés hazai anyaországi magyaroktól is, de tudjuk azok nem a civilizáltabbak közül voltak, vagy valamilyen politikai párt által manipulált kirohanás volt.

Remélem nem mondtam semmi olyant ami zavarná valaki fülét, de ha mégis állok elébe és vállalom szavaim, tisztelettel János!
wittman
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2014.07.29. 17:54

Érdekes és nagyon érzékeny témát feszegettek.
Sajnos igazatok van. Lassan már nem divat magyarnak lenni. Sem itthon, sem a határokon kívül és valójában nagyon nehéz annak lenni, anélkül, hogy kikiáltsanak nacionalista szélsőségesnek, még ha történetesen nem is vagy az.
Nem szoktam erről a témáról beszélni, mert nehezen tudom kulturáltan végigmondani a véleményemet, de talán röviden:
A magyarságnak szerintem egy mindennél veszélyesebb ellensége van, mégpedig saját maga. Nem tudom pontosan megfogalmazni, de van valami alapvető gond a mindenkori uralkodó réteggel és tulajdonképpen az összes többi magyarral is: sokkal inkább látunk ellenséget egymásban, mint egy külső hatalomban. Inkább magunk közt marakodunk, amíg az ellenség bevonul.
Inkább hívják a trónra a Habsburg császárt, semmint, hogy a szomszéd magyar nemes fejére kerüljön a korona...
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: wittman » 2014.07.30. 08:16

Szépen szoltál, barátom, sír a lelkem, mert porhad a szikla. Tanulni kéne a székely összefogásból!
wittman
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: János » 2014.10.17. 08:02

Angliában komolyabban veszik a megemlékezést az I. világháborúra.
Az angol királynő is meglátogatta a világháború áldozataira emlékező, folyamatosan növekvő kerámiapipacs-tengert.
A projektet, amit Paul Cummins kerámiaművész és Tom Piper színpadrendező hozott össze a Tower of London mellé: több hónap alatt összesen 888 ezer 246 kerámiapipacsot installálnak, pont annyit, ahány áldozata volt a brit birodalomnak az első világháborúban.
forrás:
http://444.hu/2014/10/16/az-angol-kiral ... s-tengert/
Kép
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: János » 2015.01.03. 13:17

Akkor le is zárult a mi megemlékezésünk az első világégésre, mármint hogy a kitűzött határidő a végéhez ért. Köszönet minden indulónak, külön dicséret azoknak akik be is fejezték a munkájukat. Akik valamiért kicsit csúsznak a befejezéssel, azoknak jó munkát kívánok , semmi sem tiltja a további építést.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2015.01.03. 14:32

Szeretném megköszönni a lehetőséget, hogy részt vehettem ebben a csoportos építésben. Én is szeretnék gratulálni azoknak, akik részt vettek az építésben, és sok egykori járművel ismertettek meg. A tárgyi ismereteken túl az is jó volt, hogy átjött az építéseken keresztül egyfajta hangulat, utánanéztem a háborúval kapcsolatos dolgoknak.
Az első világháború családi vonatkozása számomra az, hogy körülbelül húsz éve mesélt nekem a dédmamám az édesapjáról, aki az isonzói harctéren esett el. Még a települést is mondta, hogy hol. Akkor nem érdekelt különösebben, ma pedig már nem tudom tőle megkérdezni...
Ezzel csak azt akartam kifejezni, hogy ez az építés számomra önmagában is többet jelentett, mint amit első ránézésre láttatott. A technikán keresztül az Emberekre, és magára a korra is ráirányította a figyelmem.

A következő közös építést várva, üdvözlettel: Józsi
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

ElőzőKövetkező

Vissza: Centenáriumi Megemlékezés az I. világháborúról