Vélemények és kérdések

Csoportos építés - A hátralévő idő:
Groupbuild - World War diorama

Re: Vélemények és kérdések

HozzászólásSzerző: Szabolcs-Volános » 2011.08.20. 10:21

Nekem van a JSC-től egy két lengyel tengeralattjáró, lehet egy kikötőben jól mutatnának. :)
__________________________________________________________________________________________________________
Szabolcs-Volános
A papír Volvo kamion gyártó :)
Szabolcs-Volános
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: János » 2011.08.20. 11:00

Igen , de ne csak a periszkóp látszódjon belőlük ! :D :D
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Churchill » 2011.09.09. 21:37

Magyarország talán legtapasztaltabb és legjobb makettépítője, Forintos Kálmán gondolatai a diorámaépítésről. Én biztos megszívlelem a tanácsait!

http://www.makett.org/index.php/topic,3 ... eae243d4ff
Churchill
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: János » 2011.09.10. 13:35

Egyetértek Churchillel, ez egy nagyon jó fórum, (persze plasztikban építenek) fantasztikus tudású emberek munkáit, és hozzászólásait láthatjuk itt. Gondoltam rá hogy regisztrálok, csak még nem volt bátorságom ebbe a fantasztikus társaságba bekéretőzni, talán egyszer ha már jobban építek és festek.
Minden témában profik, legyen szó maketekről , diorámákról, fotózásról.
Ide is tennék pár linket amit Churchilltől kaptam a makett fotózásról van szó.
http://www.makett.org/index.php/topic,2 ... eae243d4ff
http://www.makett.org/index.php/topic,2 ... eae243d4ff
http://www.makett.org/index.php/board,3 ... eae243d4ff
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Andi » 2011.09.21. 08:45

János írta:Így van ! Nem a halálpontosan kivitelezett és feltuningolt harcjármű a lényeg, hanem a fiiiliing. Legyen benne valami ötlet , életszerűség ,ami vagy vidám vagy szomorú, csak akarjon mondani valamit és azt TE mondjad. Vagyis ahogy cicarobi fogja csinálni, önmagad fejezd ki az alkotás által, és ha ez "átjön" akkor jól sikerültnek nevezhetjük a művet. Még van idő kiérlelni magunkban a kompozíciót , ezen kell járatni az agytekervényeket, aztán ha megvan hajrá!
Ne tekintsük a dolgot versenynek, nagy nyeremények nem várhatók, legyen az alkotás öröme a díj. Annyit megígérhetek hogy minden befejezett dioráma építő kap tőlem egy oklevelet, amiben elismerjük a teljesítményét (szépen ki is printelem számára és postázom ha igényt tart rá). Valamint, felajánlok egy kivágót (ami várhatóan valami harcjármű lesz) egy amolyan papermodelers.hu modi különdíj gyanánt a legötletesebb dio építőjének ( az odaitélést az adminok és modik közösen hozzák meg).
Szikére fel, de ne a hegyére hanem a nyelére. Kezdődjön a tervezgetés, makettek beszerzése, nemsokára eldördül a start pisztoly (vagy ágyú). Üdv János

Akkor ha jól értem a téma a világháború és papírból legyen. Ezen kívül egyéb feltételek esetleg aminek meg kell felelnie?
Kép
Andi
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: János » 2011.09.21. 09:28

Határidőre be kell fejezni, és hát azért ne valami kis aprócska mütyür legyen. (úgy értem hogy ha egy homok kupac tetején egy látszik egy antenna , és a járművet a képzeletünknek kell alátenni akkor az nem nevezhető diorámának :D )
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: cicarobi » 2011.09.27. 17:50

no! szép kis csoportos építés téma! csakhogy én nem fogom ilyen rövid idön belül be fejezni az ujat! A napokban gondolkodtam h vajon meddig fog tartani a stalin 2 épitése és a multbéli tapasztalataim szerint minimum 10 hónap! (és a tetejében még el sem kezdtem!) Szóval én sajnos ki fogom hagyni,annak ellenére h a téma pont nekem való! a T 37 bele fért volna csakhogy már meg csináltam! [biggrin] azért majd folyamatosan követem az építést! üdv
cicarobi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: János » 2011.11.08. 20:34

Emberek, bele kéne húzni a szikével a papírba! Nem nagyon készülgetnek a diorámák. Még egy hónap a határidőig, miből választunk szépségdíjast ha nem fejezitek be? Esetleg kitoljuk a határidőt egy kicsit, de év végéig azért jó lenne látni néhány szép építést!
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Destyn » 2011.11.08. 21:24

Ajjaj......., akkor muszáj lesz beletaposni abba a bizonyos gázpedálba. Hát akkor mindenkinek Hajrá, és sok szerencsét!
Destyn
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Attila » 2011.11.10. 19:07

Hát nemtudom srácok énnekem is készülget egy tank (sajnos nincs fényképezőgépem nemtudok eddig képeket publikálni de hamarosan orvosolva lessz a probléma remélhetőleg) meglehetne oldani aszt a határidő hosszabítást ?
Üdv.Attila
Attila
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Kis Botond Imre » 2011.11.10. 22:34

Sajnos nekem is közbejött az egyetem. Itt nincs lehetőségem dolgozni rajta, amikor meg otthon vagyok, akkor idő nem marad rá:(. Remélem azért, hogy ha nem is határidőre, de a téli vakációban be tudom fejezni a diorámát:)
Kis Botond Imre
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2011.11.11. 09:24

A határidő az marad, de Gaccso buszos diorámája sem lett kész határidőre mégis nyert vele. Szóval ha nem vagy kész a kiírt dátumig, de van egy előrehaladott építési fázisban lévő maketted ami szépen meg van építve akkor akár azzal is megnyerheted a megmérettetést. Persze azután illő befejezni az építést és nem gyorsan bedobni a fiók mélyére ;)
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2011.11.11. 21:46

Nem hogy illő, kötelező!!! Én azt is törvényileg elrendelném, hogy makettet nem lehet fébehagyni! [biggrin]
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Attila » 2011.12.07. 20:00

Hát srácok én az épületemel amit készítek nem leszek kész de remélem hogy az alapját megtudom építeni a versenyre, jól megfáztam egész nap fekszem [unsure] de remélem hogy azért gyönyörködhetek a többiek makettjeiben .......hajrá mindenkinek [thumbsup]
Üdv.Attila
Attila
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Máté » 2011.12.14. 18:56

Örülök, hogy van plusz 3 hónap az építésre, így valószínűleg én is beszállok, már a kiszemelt áldozat megvan november vége óta, 2-3 nap alatt megépíthető, egyszerű, de nagyon hangulatos kis makett (sajnos ennél részletesebbre nem is lenne időm). Eddig sajnos nem sikerült kinyomtatnom, ezért nem is kezdtem el az eredeti határidő előtt. Így viszont tuti, hogy sikerül majd összehoznom valamit. :)
Üdvözlettel:

Máté
Máté
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

ElőzőKövetkező

Vissza: Világháborús dioráma (2011.08.01-2011.12.11.) - Meghosszabítva 2012.03.11.-ig