Egyéb ingyen letölthető makettek

Ingyenesen letölthető makettek
Downloads - Free papermodels available for download

Moderátorok: Gaccso, János

Re: Egyéb ingyen letölthető makettek

HozzászólásSzerző: pgabor » 2012.03.28. 15:39

Nekem az jobban bejött szerintem élrethűbb a formája. A buszt pedig írtam, hogy lesznek képek!
pgabor
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: Lacika951004 » 2012.04.14. 22:29

http://www.yamaha-motor.co.jp/global/en ... apercraft/

A Yamaha oldalán is van pár makett, az a Vmax nagyon csiklandozza az embernek a kis fantáziáját... ;)
Kép
Lacika951004
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2012.07.08. 07:38

Pár ingyen letölthető makettt egy szlovák makettező barátunktól

Kép Kép Kép ...stb stb

Katt ide!

(a legfölső makett, a Menzi Muck kivételével mindegyik ingyenes)
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: János » 2012.10.30. 15:31

Ide tettem , kezdőknek való, de nagyon mutatós Astro Racers, mini repülők.
http://www.mpmpm.cz/download.html
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: pet1972 » 2012.10.30. 20:58

Van belőlük több is (kék színnel már letölthetők):

http://www.alienspapercraft.com/zavodnici__racers.html
Építéss alatt:GLS-30
Befejezet modellek
pet1972
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2012.10.30. 23:01

Egy új honlap, elsősorban polgárháborús hajó vízvonalmakettek 1: 250 léptékben.
Nekem nagyon tetszik, remélem mások is nekiállnak hajót építeni... ;)

http://modelsnmoore.com/
Először két harckocsi fog a monitor közepén felbukkanni,de ne ijedjetek meg. :D
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2012.10.31. 21:36

Joe711 írta:Egy új honlap, elsősorban polgárháborús hajó vízvonalmakettek 1: 250 léptékben.

Én imádom a hajókat, szinte csak azokat csinálok, de sosem értettem ezeket a vizvonal felettieket. Számomra ez igy nem makett. Maximum diorama alkatrész.
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2012.11.01. 01:17

BobaFett írta:
Joe711 írta:Egy új honlap, elsősorban polgárháborús hajó vízvonalmakettek 1: 250 léptékben.

Én imádom a hajókat, szinte csak azokat csinálok, de sosem értettem ezeket a vizvonal felettieket. Számomra ez igy nem makett. Maximum diorama alkatrész.

Természetesen elfogadom a véleményed és elismerem a modellezői munkádat, de szeretném alátámasztani az én véleményemet a vízvonalmakettekről:
Először is idéznék Dr Marjai Imre, hajómodellező irodalmunk-szerintem- legjelentősebb szakírójának könyvéből:
…„ A hajómodellezők táborának legnagyobb része egyesülethez nem kötötten űzi kedvtelését. Működési területük úgyszólván kizárólag az asztali (teljes vagy vízvonal-) modellek építése.”…

(Marjai Imre: Hajómodellezés Műszaki könyvkiadó, Budapest, 1980 31.oldal)

Továbbá ha megnézed a Papermodelers.com-ot, Kartonbau.de-t, stb. láthatod hogy nagyon sok kiadó és makettező foglalkozik vízvonalmakettel.

És egy kicsit személyesebben:
Én teljesen jóhiszeműen tettem fel a linket, elfogadom, hogy te nem sokra tartod ezt a műfajt.
De ennek miért adsz hangot időnként? Az építéseimet vagy nem szoktad reagálni, vagy savazod. Hol azt, hogy vízvonalmodellek-tehát „ dioráma alkatrészek”, hol azt a „badarságot” (ahogy Te írod) hogy 1/250 a lépték, nem pedig az általad kedvelt 1/200.
Miért?
Ezen a fórumon mostanában ketten építünk hajót. Nem férünk el?
Amikor több időm volt, sok hajót építettem fából. Mellékelek pár képet a VASA főbordametszetről. Nagyon sokat dolgoztam vele, de csak egy szelete a hajónak. Nincs eleje és vége, így gondolom számodra ez sem makett.

Ezeket azért írtam le, mert nem szeretnék viszályt egyik fórumtársammal sem. Végignéztem az építéseimhez írt hozzászólásaidat, és az építéseidhez írt hozzászólásaimat. Nekem egyoldalúnak tűnik.
Várom válaszod,üdvözlettel: Józsi

KépKépKépKépKépKépKép
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: János » 2012.11.01. 07:35

Hát el kell tudni fogadni, hogy az emberek sokfélék, és sokféleképp maketteznek. Nekem például a "what if" műfaj nem jön be, de azért abban is vannak jópofa dolgok, de sosem csinálnék olyat. Joe , szép az a hajó metszet, igényes munka, elismerésem. Mivel a hajókból a vízvonal feletti részt látjuk leginkább, ezért az ilyen építések is megállják a helyüket, de akkor a képzeletünknek kell alátenni a vizet, legalább.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2012.12.07. 21:28

Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2012.12.08. 13:52

Természetesen elfogadom a véleményed és elismerem a modellezői munkádat, de szeretném alátámasztani az én véleményemet a vízvonalmakettekről:
Először is idéznék Dr Marjai Imre, hajómodellező irodalmunk-szerintem- legjelentősebb szakírójának könyvéből:
…„ A hajómodellezők táborának legnagyobb része egyesülethez nem kötötten űzi kedvtelését. Működési területük úgyszólván kizárólag az asztali (teljes vagy vízvonal-) modellek építése.”…

(Marjai Imre: Hajómodellezés Műszaki könyvkiadó, Budapest, 1980 31.oldal)

Továbbá ha megnézed a Papermodelers.com-ot, Kartonbau.de-t, stb. láthatod hogy nagyon sok kiadó és makettező foglalkozik vízvonalmakettel.

És egy kicsit személyesebben:
Én teljesen jóhiszeműen tettem fel a linket, elfogadom, hogy te nem sokra tartod ezt a műfajt.
De ennek miért adsz hangot időnként? Az építéseimet vagy nem szoktad reagálni, vagy savazod. Hol azt, hogy vízvonalmodellek-tehát „ dioráma alkatrészek”, hol azt a „badarságot” (ahogy Te írod) hogy 1/250 a lépték, nem pedig az általad kedvelt 1/200.
Miért?

szerk: A hajómentszeted nagyon jó!
Ezen a fórumon mostanában ketten építünk hajót. Nem férünk el?
Amikor több időm volt, sok hajót építettem fából. Mellékelek pár képet a VASA főbordametszetről. Nagyon sokat dolgoztam vele, de csak egy szelete a hajónak. Nincs eleje és vége, így gondolom számodra ez sem makett.

Ezeket azért írtam le, mert nem szeretnék viszályt egyik fórumtársammal sem. Végignéztem az építéseimhez írt hozzászólásaidat, és az építéseidhez írt hozzászólásaimat. Nekem egyoldalúnak tűnik.
Várom válaszod,üdvözlettel: Józsi
]

most látom csak ezt a hozzászólást, hogy ez nekem szólt, így csak megkésve reagáélnék. Szerintem nem savaztam sehol se egy munkádat sem, de nyugodtan idézhetsz. De mivel senkiét nem szoktam igy nehéz lesz, ugyanis távol álljon tőlem hogy bárkit megbántsak a forumtársak közül, így ha ilyen lenne hogy valami nem tetszik akkor inkább hozzá sem szólnék (de nem szokott ilyen lenni). Persze lehet hogy volt valahol építő jellegű kritika, azt meg a helyén kell kezelni. én sem sértődöm meg amikor többen mondák hogy a korlátaim nem az igaziak, hanem próbálom jobban csinálni. btw: ez a vita is ugye az ingyen letölthető makettek topicjában van, tehát korántsem bárkire irányult volna...
A vízvonal makettekről meg nekem továbbra is ez a személyes vélemény, de nem is mondtam soha hogy aki ilyet csinál az hülye, csak hogy nekem nem jönnek be és kész. Az 1:200 vs 1:250 az meg egyszerűen tény. nézd meg akármelyik modelboltot kb 1:10 arányban van az elöbbi javará. Én meg a "flottámat" nem szeretném a jövöben se nagyon keverni, pont úgy jó ha 1:1-ben öszehasonlíthatók a hajók, ezért mondtam számomra kiesett ami nem ebben van...

üdv
Boba

szerk: A hajómetszeted igen kafa !
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: János » 2012.12.08. 15:35

Remélem lezártnak tekinthetjük ezt a pengeváltást. Mivel ez nem vitafórum, kérek mindenkit hogy tartózkodjon a személyeskedésektől. Irgum-burgum.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: zozo » 2013.01.01. 11:27

zozo
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: János » 2013.01.01. 13:03

Az volna a kérésem az ilyen linkekkel kapcsolatban, hogy ha lehet akkor az eredeti forrást kéne megjelölni. Ezek a tárhelyek nem feltétlenül jogtiszták.
A makett azonban free, itt az originál.
http://www.paper-replika.com/index.php? ... mid=200761
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: zozo » 2013.01.01. 15:22

Akkor töltsétek le onnan, ha megtaláljátok a linket! Nem véletlenül ezeket a linkeket tettem fel,mert onnan egyszerűen nem lehet letölteni [thumbdn] !!
zozo
Közösségi tag
Közösségi tag

ElőzőKövetkező

Vissza: Letölthető makettek