Praga RN

A szlovák Attimon kiadó makettjei
Publisher Attimon - Presentation of the papermodels of publisher Attimon

Moderátor: ATTIMON

Praga RN

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2011.10.27. 19:53

Mostmár nem titok, hogy mi lesz az Attimon paletta következő makettje ami a 6-os számot viseli. A Praga RN egy csehszlovák teherautó az 1930-as, 40-es évekből és már jóideje kiszemeltem magamnak. Jópár felépítménnyel készültek annak idején, ebből rögtön kettő is benne lesz a kivágóban, lehetőség lesz megépíteni mindenkinek azt ami a szívéhez közelebb áll. Az egyik egy katonai mentőautó felépítmény a másik pedig plató lesz. A tesztépítés jelenleg is tart, bár márcsak a felépítmények elkészítése van hátra. Egyre jobban úgy fest, hogy már nemcsak hogy az év végéig, de akár már novemberben is már megvásárolható lesz az e-shopokban ;)

Itt még csak az alváz és a futóművek voltak készen:
Kép

Itt pedig a már 99%-ban ekészült kabin:
Kép

Kisebb alakítások még lesznek rajta, de nagyjából majdnem teljesen így fog a végén kinézni.

Néhány kép az eredetiről is:
Kép
Kép
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Re: Praga RN

HozzászólásSzerző: János » 2011.10.27. 20:44

Áááá, végre valami katonai téma is az asztalodra került. Egész mutatós darab lett. Még az is lehet hogy megépítem két tank között pihenésképp. [thumbup]
Nekem az a ponyvás tetszik igazán, és legalább tudok kihez fordulni háttéranyagért. Annyit tegyél meg hogy ha lehetséges, hogy egy kis makett színű pót anyagot tegyél be a kivágóba. Ezt sokszor elhanyagolják, pedig én szeretek néhány alkatrészt magam elkészíteni, hogy élethűbb legyen a makett.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Máté » 2011.10.27. 20:51

[thumbup] [thumbup] hűűűű, ez nagyon jó!
Üdvözlettel:

Máté
Máté
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2011.10.27. 22:47

Köszi srácok, örülök, hogy tetszik ami eddig kész van belőle.
@János - jó hír neked, hogy az utolsó oldalon volt még annyi maradék hely amit ezzel a színmintával töltöttem ki. Képi anyag meg van akármennyi, egyedül a tervrajzokat nem adhatom ki, azok ehhez a maketthez lettek rajzolva csakis azért, hogy ezt a masinát megtudjam belőle tervezni. Egyenesen Csehországból kaptam :)
@Máté - Ahogy nézegetem az avatar képedet van némi hasonlóság a Praga-val, a sárvédőket látom más is hasonlóan tervezte meg :)
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: János » 2011.10.28. 07:05

Köszi ATTIMON ! Persze a képanyagra gondoltam , nem tervezni akarok egy másikat :) . Az első ránézésre a lámpákat dobnám fel kicsit , esetleg a motor kábelezését is. majd meglátom később ha megvettem. A ponyvát is tartalmazza a kivágó? Valami rakomány?
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2011.10.28. 10:10

Ponyvát természetesen nem, 1. a papír amire nyomtatva lesz nem felelne meg egyáltalán a ponyvának; 2. még ha a papír jó is lenne,de feleslegesen foglalna egy egész oldalt ami által a makett ára is feleslegesen drágább lenne. Ezt mindenki meg tudja magának oldani ahogy pl. a Kraz makettnél is volt. A vasazás amire a ponyva felrakható az természetesen meg van rajzolva. Rakománynak egy 200l-es hordó lett megtervezve, annak még volt hely, de ezekkel az apró dolgokkal amiket a platóra lehetne pakolni szintén nem akartam egy egész új odalat megtelíteni, lehet majd idővel 1-2 hasznosabb kiegészítőt még tervezek hozzá miket ingyen le lehet tölteni. Ha van esetleg valami ötletetek mik lehetnének az ilyen kiegészítők írjátok meg.
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Attila » 2011.10.28. 10:38

szóval így néz ki hát ez álati jó remélem egyszer felkerül a polcomra gratula jól meg van oldva , szerintem a ponyvát egyszerűen lehet készíteni papírzsepiből a rakománynak meg jó 1-2 doboz balsafából :) [thumbsup]
Üdv.Attila
Attila
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: János » 2011.10.28. 10:45

A rakományt a felhasználásának módja határozza meg. Tehát ha civil akkor nyilván egész más mintha katonai. Találtam egy cseh oldalt ahol német felségjelzéssel is látható (http://kvhpolerady.webnode.cz/klubova-technika/). Szerintem van lehetőség számos variációra, mindenféle ládák és hordók már bőven vannak free letölthetők, ezzel nem kéne fáradni. Majd aki megépíti, az eldönti milyen irányba indul el, és annak megfelelő rakományt helyez rá. Jobban el kéne mélyedni a történetében hogy mi is volt a rendeltetése.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Lacc » 2011.10.28. 15:36

Hát ez marha jól néz ki, nagyon szépen megtervezted és kivitekezted! [thumbup]
Lacc
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Nagyfero » 2011.10.28. 19:02

Nagyon jól néz ki. Gratulálok a tervezéshez, egyre jobbak lesznek a makettjeid. [thumbup]
Nagyfero
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2011.10.28. 19:25

Köszi a hozzászólásokat, igyekszem mindig a maximumot kihozni magamból is és a makettből is persze a szükséges kompromisszumokat szem előtt tartva. Örülök annak is, hogy látható rajtam egy folyamatos fejlődés :) Hamarosan jön a többi rész...
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2011.10.29. 06:47

Gratula Attimon! Jó lett ez is, és rengeteg dolggal élethűbbé tzehető a makett, mint ahogy János is írta. Szeretem az ilyen maketteket, amiket a saját ötletekkel egyedivé lehet tenni!
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2011.10.29. 09:54

Köszi Gaccso! Várom már amikor piacon lesz a makett és valaki építés közben már fel is tuningolja saját elképzeléseivel :)
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: János » 2011.11.22. 21:17

Mivel pár nap és kész a Panzer III-om, hamarosan új makettet kezdenék. Most egy lazább , könnyedebb dolog jönne, "pihenésképp", pont jól jönne ATTIMON teherautója. Lehet már kapni valahol?
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2011.11.23. 13:34

Hát a nyomdagép már kattog úgyhogy szerintem már csak nagyon rövid idő kérdése :) Ha megtudom, hogy kész van én mindenképpen szólok

Kép
Kép
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Következő

Vissza: Attimon kiadó makettjei