Phare de La Vieille - 1:160 - ATTIMON - Béta

A szlovák Attimon kiadó makettjei
Publisher Attimon - Presentation of the papermodels of publisher Attimon

Moderátor: ATTIMON

Phare de La Vieille - 1:160 - ATTIMON - Béta

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2011.01.09. 11:49

Sziasztok makettezők!

Ma elhoztam nektek egy új makettemet ami ha elnyeri a ti és szlovák kollégáitok tetszését akkor már megy is a nyomdába. Aztán az eladástól fog függeni, hogy lesz e folytatása a makettnek illetve, hogy a Škoda 1203-as ki e lesz adva. Én mindenképpen szeretnék egy sorozatot készíteni, remélem lesz rá lehetőségem. Amit most hoztam az egy Francia építmény az 1800-as évek végéről. Aki érti a nyelvet az már tudja, aki nem az most megtudja, hogy a név egy világítótornyot takar.

Phare de La Vieille (jelentése: Idős Hölgy)
Kép
A La Vieille viágítótorony Franciaország legnyugatibb tartományának, Bretagne-nak partjánál található a Pointe du Raz foktól párszáz méterre a tengerben. Építését 1882-ben kezdték a Gorlebella sziklán (jelentése:legtávolabbi szikla). A jelzőfény 5 évvel később, 1887-ben gyulladt fel először. A teljes automatizálására 1995-ben került sor utolsó előttiként a Francia világítótornyok közül.
A közelben egyébként jópár vilgítótorony található még, ezek az Ar-Men, Sein, Tevennec, Men-Brial és a Tourelle de la Plate.
Kép
Ha valaki közelebbről is szeretné megnézni a környéket annak itt a világítótorony koordinátái amit a Google Earthe beírva egyből odarepülhetünk egy képzeletbeli utazásra: 48°02′26″N 4°45′23″W

A makett:

Maga a makett 5 lap terjedelmű lett plusz egy negyed oldal fólia alkatrész amiből a korlátokat és a jelzőfény körüli üvegezett részt lehet elkészíteni. Az egész szikla alapterülete egy A4-es felületet igényel, tehát kb 20x30cm-t ami a többi épület maketthez képest barátságos :D A többi tervbe vett torony még ettől is kevesebbet foglal. A tervezés rengeteg gondolkodást igényelt hiszen az épületnek el kellett nyernie egy ütött kopott épület hatását tele rozsdás megfolyásokkal, de remélem nem csak nekem nyerte el a szívemet a készítés hanem, hogy módotokban lesz akár nektek is összerakni.
Holnaptól elkezdődik a tesztépítés, képeket pedig folyamatosan fogok feltölteni ebbe a topicba, kommentelni kötelező, ha valami észrevételetek lesz majd idővel azt légyszives írjátok meg, hogy időben tudjak esetleg változtatni a rajzokon.
Kép
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Re: Phare de La Vieille - 1:160 - ATTIMON - Béta

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2011.01.09. 14:03

Hát bizony a 1203-as miatt most elszomorodtam. Én már nagyon vártam ezt a buszt. :(
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2011.01.09. 14:11

Szomorkodni kár, hiszen ha ez az irány amit most elkezdtem megtetszik sokatoknak akkor semmi akadálya annak, hogy az 1203-ast kiadjam. Sajnos a 706-os nem kelt el olyan jelentős példányszámban, hogy folytatni tudtam volna most egy Škodával. Most mindenképpen bele kellett ebbe a másik irányba vágnom hiszen egy másik réteget is meg kellett pályáznom a makettjeimmel.
Kép
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Máté » 2011.01.09. 14:18

Nekem nagyon tetszik! Bár sokszor ígérgettem már, hogy veszek egy Attimon makettet, eddig sajnos nem úgy alakultak a dolgok. Remélhetőleg ezt már meg tudom venni.
Üdvözlettel:

Máté
Máté
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: pet1972 » 2011.01.09. 22:59

Hát ez szép lesz, de nekem inkáb 1:72 méretarányban tetszene...a Shipyard egyik lézervágot világítotornya már megvan eben a méretarányban ugyanis.
Építéss alatt:GLS-30
Befejezet modellek
pet1972
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: Lacc » 2011.01.09. 23:03

Tetszik az irány! Kíváncsian várom a béta-építést! Sajnos szerintem autókat relatíve kevesen építenek. Műanyagosoknál is az a kisebb közösség.
Lacc
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2011.01.10. 18:56

Sziasztok!

A megígért képek helyett csak egy képet tudtam nektek hozni, ez is nagy csoda hiszen lemerült a fényképezőgép és a töltőt nem találtam eddig sehol [unsure]
Remélem azért ezen is elég láthatóak a részletek és legfőképpen remélem, hogy nektek is legalább annyira tetszik, mint nekem :)
Ennyi készült el a mai napon, holnapi nap remélem a sziklákat körbe be fogom tudni fejezni és lehet a torony felső részét is el tudom kezdeni.
Kép
A sziklarész az jelen pillanatban még csak ragasztás nélkül van odahelyezve.
Itt egy kép az összeállítási rajzról, hogy a részek kb, hogyan fognak elhelyezkedni:
Kép
Kép
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Szabolcs-Volános » 2011.01.10. 19:11

Ez egy remekmű [thumbsup]
Mikortól lehet megvenni?
__________________________________________________________________________________________________________
Szabolcs-Volános
A papír Volvo kamion gyártó :)
Szabolcs-Volános
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2011.01.10. 19:49

Köszi :) A végeredményt majd be kell még mutatnom a szlovák kollégáknak és lehet még a cseheknek is és ha elég pozitívak lesznek a visszajelzések akkor még az is lehet, hogy ennek a hónapnak a végére ki lesz adva. Én legalábbis nagyon remélem :)
Kép
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Mumodeanel » 2011.01.10. 20:09

Hi,
The construction watch continuously. It looks very nice.
I keep my fingers crossed in the sequel, because I love architecture.
(sorry for the translation, Google helped, because I am Czech)
Mumodeanel
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2011.01.10. 20:27

Ďakujem! Kludne môžeš písať aj po česki, potom ti to prekladám :)

Cseh kollégánknaknak írtam: Nyugodtan írhatsz csehül, utána én lefordítom neked
Kép
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: zozo » 2011.01.10. 20:45

Ígéretes eddig, bár én nem preferálom az épületeket de tettszik! Lehet hogy meg is építeném egyszer! [Hello]
zozo
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2011.01.10. 22:12

Én sem vagyok nagy épületrajongó, de remélem a számításaid bejönnek végre. Az nem tudom mennyire lesz kivitelezhető valami csodabogárnak, hogy világítás kerüljön esetleg a toronyba. Nekem ez jutott róla eszembe. Az mindenesetre nagyon jó ötlet, hogy egy híres és szép épületmakett, mégis a lehető legkisebb helyet foglalja.
A napokban nézegettem külföldi online papírmakettes üzleteket. Írtad hogy az RTTN nem megy úgy ahogy vártad. Ha egyáltalán fellelhető volt az attimon kiadó, a teherautódat nem lehet seholsem látni. Ennek esetleg tudod az okát?
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2011.01.10. 22:39

Voltak olyan e-shopok, raktárak akik megvették az első két autót, de már a teherautóra nem tartottak igényt, külföldre nagyon kevés darabszámban tudtam eladni. Sajnos szerintem az ára is visszafogta a makettezők egy részét, a 9€-s ár nem épp a legkevesebb, viszont ezért egy 13 lapos, teljesen kidolgozott makett jár. Hát sajnos nem úgy alakult ahogyan gondoltam.
Kép
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2011.01.11. 20:07

Hát a többi hasonló Járműből kiindulva, egyáltalán nem elrettentő az ára. Sajnálom hogy így alakult, én is megesküdtem volna, hogy ez tuti biznisz lesz.
De nem akarok elkanyarodni nagyon az eredeti témától, remélem ez tényleg meghozza az áttörést, és akkor lesz saját attimon.hu, vagy attimon.sk oldalad is!
Gaccso
Moderátor
Moderátor

Következő

Vissza: Attimon kiadó makettjei