Skoda 706 RTTN - Attimon

A szlovák Attimon kiadó makettjei
Publisher Attimon - Presentation of the papermodels of publisher Attimon

Moderátor: ATTIMON

Re: Skoda 706 RTTN - Attimon

HozzászólásSzerző: BALU » 2010.08.31. 17:54

Ez eddig nagyon jó! [thumbup] Amúgy koszolásról tudnál írni a tippek topicba, hogy hogyan is kellene, vagy valaki más esetleg? :)
BALU
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2010.08.31. 19:01

Hát lényegében ide is le tudom tömören írni. A koszolásra valami hasonlót használok, mint a kréta csak magyarra lefordítva valami olyan a neve, hogy száraz pasztell. Sokkal jobban tartja magát a festett felületen is, mint a sima kréta. Szlovák testvérfórumunkon találkoztam a dologgal, és Pepe is ezt használja. Az is jó benne, hogy míg a sima krétában nincs fekete szín (legalábbis én úgy tudom, remélem jól tudom) ebben a fajtában meg van az is aminek ugye nagy hasznát lehet venni a koszolásnál. Ja és a felhordása a makett felületére egyszerű ecsettel történik.
Üzemanyag és olajmegfolyásokat revell ragasztóval csináltam, azt találtam itthon. Matt festéken nagyon jól mutat, pláne ha még van is belekeverve egy kis fekete pasztell, igazi olajsár formája van. Meg lehet száradás után tuningolni esetleg egy pici csepp igazi olajjal, hogy később is megmaradjon a csillogása, ne mattuljon meg. Fényes festéken nem tudom, hogy hogyan mutatna az effajta olajfolt, de remélem majd vki azt is kipróbálja. Meg lényeges dolog, hogy ha egy helyre teszünk ebből a ragasztóból akkor utólag már ne nagyon kenegessük mivel ez a ragasztó tartalmaz olyan anyagokat amik feloldják a festéket és megfolyasszák. Ha csöppentünk belőle valahova akkor hagyjuk ott úgy ahogy van, follyon ahova folyik ...ha már úgy is olajfolyás :)
Kép
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2010.08.31. 21:08

Ma Makettinfón pasztellkrétának nevezték, amit smirglivel (csiszolópapírral) lereszeltek, és azt vitték fel az említett módon.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Destyn » 2010.09.01. 14:24

igen valóban pasztellkréta a helyes megnevezés én is ezt szoktam használni a rozsdásításnál mert szerintem könnyebb vele bánni mint a pigmentporral
le azzal a bizonyos kalappal Attimon előtt és várom a folytatást
Destyn
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: hopi » 2010.09.26. 11:54

Nice, do you have more pictures?
Patience is a virtue.

Kép
hopi
Újonc
Újonc

Re: Első rendelés

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2010.12.15. 18:54

Attimon! mi újság van a tervezés alatt álló makettjeiddel? A 706-os , és a 1203 is megrekedt egy jó ideje.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2010.12.19. 09:30

gaccso írta:Tényleg Attimon! mi újság van a tervezés alatt álló maketteiddel? A 706- os , és a1203 is megrekedt egy jó ideje.

Nos a 706-os az elkészült, kiadva, csak Magyarországon nem kapható mivel az egyetlen papírmakett árus akit ismerek (Pászti) nem vásárolt belőle, de ha valaki szeretne az nyugodtan írhat, a postázást valahogy meg lehet oldani.
Ami az 1203-ast illeti...hát sajnos abból idén már nem lesz semmi, de mivel az idei évre igértem egy makettet ezért lesz is makett csak más formában, részleteket bővebben 1-2 nap múlva, még karácsony előtt. (remélem sikerült most sokatokat felhergelni :) hiába is kérdez bárki bármit, nem árulok el semmit [biggrin] )

solo írta:Ma délután megkaptam a maketteket! [wakka]
Köszönet Plexinek és Attimonnak, és külön köszönöm Jánosnak, hogy intézte a rendelést. [Hello]
solo

Hát én ebből most kimaradtam, nekem nem jár a dicsőség...
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: BALU » 2010.12.19. 11:27

Nos a 706-os az elkészült, kiadva, csak Magyarországon nem kapható...

A kész makettről van valahol kép?
BALU
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2010.12.19. 13:41

BALU írta:
A kész makettről van valahol kép?

Itt van kép az elkészült vasról:
http://www.mpg-modely.cz/www-webareal-c ... A-706-RTTN

Jobboldali lámpa nincs a képen meg az első vonószem...persze ettől még látni a teljes modellt :)
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Előző

Vissza: Attimon kiadó makettjei