Railway Gun K5 (E) "Leopold" ( GPM-187 )

Railway

Moderátor: Gaccso

Re: Railway Gun K5 (E) "Leopold" ( GPM-187 )

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2014.10.06. 19:27

Apróságok építésével kezdtem neki a folytatásnak:

Kép Kép

Kép Kép

Csináltam pár próbafestést, és erősen elgondolkoztam hogy csak be kéne festeni kompletten az egészet. Viszont felmerült egy gond. A szerkezeten csomo vasúti jelölés, felirat található fehérrel irva. Ha az egészet befestem ezek nyilván eltűnnek. Van valami ötletek arra hogyan lehetne ezeket pótolni ? Gondolkoztam fólianyomtatáson, és azt ráragasztva, de ugye fehéren nem lehet nyomtatni. Öntapadós betűk nincsenek ilyen kis méretben. Esetleg betűsablon jöhetne szóba, de az elég macerás, meg nem is igazán jó a végeredmény.
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: János » 2014.10.06. 19:37

Igazából a gyári matrica lenne az igazi megoldás. Nekem szerencsém volt a WR360 as mozdonyommal, mert lehetett venni hozzá matricát.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2014.10.06. 20:02

ehhez sajnos nincsen matrica :(
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2014.10.06. 20:06

Lehet kapni nyomtatható vizesmatricát, de a fehéren nyomtatás problémája ettől még megmarad.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2014.10.06. 20:37

Lényeg, hogy folytatod az építést, szokás szerint szépek az új alkatrészek.

Ami a feliratot illeti, ha jól emlékszem 1:25 a méretarány.
Az eredeti feliratok még mind megvannak, mekkora nyomtatott betűméretnek felelnek meg? Illetve mennyi feliratról és egyéb jelölésről, piktogrammról, stb beszélünk, vannak-e ismétlődő feliratok?
Mert lehetne akár festeni is a betűket.

Ha fested, akkor pedig vagy betűsablont használsz. Vagy egyesével megfested a betűket, amit lehet szabad kézzel, vagy az eredeti feliratok fénymásolatát sablonnak használva, amiket a helyükre téve átkarcolsz, tompán hegyes, kicsit legömbölyített eszközzel, majd ezt az alig látható lenyomatot követve egész vékony ecsettel, vagy fogpiszkáló hegyével egyesével megfested a betűket.

Illetve van valami speckó festék, ami, matricaként átvihető fóliáról a felületre, hasonlóan, mint az üvegfesték, de annál gusztusosabb, de most nem ugrik be hol láttam...

Tudom, mind macerás módszer, főként a matricához képest...
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: János » 2014.10.07. 06:48

A kis gőzösömnél csináltam azt a trükköt, hogy a feliratokat az oldaláról becsanneltem, majd vékony papíra kinyomtattam. A mozdony festése után ezeket a feliratokat simán ráragasztottam az oldalára. Kicsit bekoszoltam, hogy ne üssön el árnyalatában. Ez sem tökéletes , de ez van.
fehér matricákat csak nyomdailag lehet gyártani. A lengyeleknél meg lehet rendelni. Ezt a szlovák fórumon olvastam.
http://www.papermodelers.sk/viewtopic.p ... 2&start=90
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Tamás » 2014.10.07. 08:06

A szlovák fórumon egy srác be tud szerezni fehérrel nyomtatott matricákat, olyanokat amiket a muanyag modelekre ragasztanak. Ekluldod bmp-ben lerajzolva és o visszakuldi a matricát. Na most hogy ez hogyan jutna el hozzád azt nem tudom.

http://www.papermodelers.sk/viewtopic.php?f=131&t=6160
Tamás
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: akkokoko » 2014.10.07. 08:28

Szia!

Ezt nem tudod használni!? Van fehér, átlátszó... Régebben már rendeltem tőlük -nem ezt- , korrektek voltak.

http://www.megamakett.hu/kiegeszitok_5/matricak_84
akkokoko
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: maliganhuligan » 2014.10.07. 18:15

Jó estét, jó szurkolást!
Amilyen gyorsan csak tudtam, regisztráltam, hogy meg tudjak osztani veletek pár infót. Kár lenne, ha BobaFett a matricázás miatt nem alkothatna szépet.
A probléma a fehér nyomtatás. Ez idővel szinte minden makettezőnek probléma, aki szeretne egyedit alkotni. Erre jött rá a VMC is:
http://bolt.vasutmodellcentrum.hu/2014/02/24/feher-nyomtatas-vizes-matricara/
A nyomtatás ezzel kipipálva, na de mi legyen azzal, amit nyomtatni szeretnénk? A szkennelés is megoldás, bár nem biztos, hogy a legszebb eredményt adja (bár 1:25-ben, főleg vasúti témában azért lehet, hogy megfelelő). Képszerkesztő programban szebb eredményt lehet elérni, csak az időigényes (pl. Photoshop). A VMC vállal grafikai tervezést, ez lehet a megoldás (de kérdés, mennyiért, ld. bonyolultabb esetben egyedi ár).
De persze aki maga szeretne mindent csinálni, megteheti, csak előtte nem árt egy lottó ötös. Kellékek:
nyomtató
fehér toner, mikor kifogyott
nyomtatható matrica
maliganhuligan
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2014.10.07. 20:03

thx az infókat mindenkinek.
Amiböl sok betü van, az a 2-3mm-es betük. szóval ezt kifesteni számomra kb lehetetlen.
János megoldási is jó ötlet, majd csinálok próbát, mennyire működhet ez nálam.
Persze a legjobb lenne valódi matricát gyártani. Akkokoko amit linkeltél, szerintem az jó lenne, csak ugye ott van a fehér nyomtatás problémája...

Tamás segítenél ezzel a sráccal felvenni a kapcsolatot ?
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: János » 2014.10.07. 20:45

Új fórumtársunk maliganhuligan (üdv a fórumon!) prezentált egy lehetséges megoldást.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Tamás » 2014.10.08. 08:17

OK, írok neki, ha válaszol jelentkezem.
Tamás
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2014.10.08. 18:02

János írta:Új fórumtársunk maliganhuligan (üdv a fórumon!) prezentált egy lehetséges megoldást.

hmmm, cssak az az érdekes hogy ez a hozzászólás hogy lett 2 órával elöbb mint az emnyim, mert amikor elkezdtem irni még tuti nem volt ott, és biztos nem 2 órát pötyögtem :)

maliganhuligan: köszi a linket velük is felveszem a kapcsolatot, maga a sablon legyártása nem lehet nekem gond, annyi PS tapasztalatom azért van.
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: János » 2014.10.08. 19:10

Igen, a megjelenés késésének oka technikai jellegű. Pontosan az , hogy az új tagok első hozzászólását a modik közül valakinek jóvá kell hagyni. Ezt kicsit később tettem meg, a Te hozzászólásod, már eleve megjelent, ezért az övé később került aztán eléd. Remélem azért a mondandóját fontolóra veszed, egy próbát megérne.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2014.11.15. 18:25

befejeztem az egyik kocsi építését, már ami a tényleges építést illeti. A festés még nem végleges, kisérletezgetek, de valami ilyesmi lesz.
Kép Kép

Kép Kép

Kép Kép

Persze mivel így utólag döntöttem a teljes lefestés előtt, van amit már nem tudtam megoldani, pl a gerendák közti rések festését, tehát az már így marad.
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

ElőzőKövetkező

Vissza: Vasút