Javaslatok csoportos építésre, versenyekre

Amitől még jobb lehet a fórum, a közösségi élet
Ideas, suggestions - To make the forum better

Moderátorok: János, ATTIMON, Lacc, Gabes

Re: Javaslatok csoportos építésre, versenyekre

HozzászólásSzerző: pet1972 » 2011.02.06. 13:46

attila írta:Lehetne a dión 2 bus?

Szerintem lehetne 2-3 busz is a dión...egy nagyob buszmegálo egy buszal ugyanaz mint ez a fórum egy fórumozóval hahaha

és már lehet építeni...a topic nyitva van
Építéss alatt:GLS-30
Befejezet modellek
pet1972
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2011.02.06. 15:26

A busz mellett más jármű is szerepelhet a diorámán?
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Plexi » 2011.02.06. 17:41

Természetesen. De amint írtam a másik témában, hogy a központ a buszon/buszokon maradjon.
Az elképzelésem egy főút, legalább 2 busszal, esetleg egy két autóval. Az egyik busz a megállóban áll egy kereszteződés után. De majd még formálgatom.

Galériám
Kép
Plexi
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: szotyi » 2011.04.03. 16:51

Sziasztok!

Tudom,hogy ez csak félig tartozik ide de leírom 15éves vagyok élek halok a buszokért leginkább az Ikaruszért,mivel vidéki vagyok távolsági busszal szoktam járni Budapestre ahol a nagymamám él,és akkor szoktam Ikaruszon utazni. :)
Na ennyit rólam most rá térek a lényegre,amikor megláttam ezt a fórumot akkor nagyon megörültem,hogy vannak mégy olyan fanatikus rajongók mint én,sajnos nem csináltam még ilyet de nagyon szeretnék.Vác mellet lakok 18km-re ha valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönném.Informatikába otthon vagyok a fizikai munkát nem vetem meg ha valaki nekem segít én is nagyon szívesen segítek.
Előre is köszönöm a válaszokat!
Addig is mindenkinek jó építést.
Üdv: Tamás
szotyi
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: Destyn » 2011.04.03. 17:40

hali remélem ez segít:
2 link ahonnan buszt tudsz letölteni
http://dopravni.net/modely/vystrihovanky/
http://papier-modely.modelweb.sk/dow.php
(ui:tudom hogy ezek a linkek szerepeltek itt, de csak ezek jutottak az eszembe)
Destyn
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2011.04.03. 19:08

Hát személyes órákat szerintem senki nem fog neked adni, de itt a fórum keretein belül, biztos mindenki szívesen segít. Kicsit nézz körül mik az alapfogások, mondjuk itt a tippek trükkök között. Aztán válassz ki egy buszt. Első makettnek javaslok egy egyszerűt, amit biztosan meg tudsz építeni, és nem veszi el a kedvedet a makettezéstől. Aztán nyiss neki egy topikot, ahol fényképek mellett bemutatod az építés folyamatát. Ott majd nyugottan megkérdezheted ha valamivel nem vagy tisztában, vagy csak elakadtál. Valamilyen megoldást javasolni fogunk rá.
Kellemes időtöltést!
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Andi » 2012.10.23. 12:08

Jön a tél, lehetne egy újabb verseny megint szerintem. :)
Kép
Andi
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: János » 2012.10.23. 12:29

A verseny most volt Nyitrán, :) az a gond ,hogy nem mindenkinak van ideje folyamatosan dolgozni és határidőre befejezni egy makettet. Ezért a határidő folyamatos tologatásával játszani, mint legutóbb, kicsit mulatságos lenne. A nyitrai versenyen én is egy tavaji építésemmel indultam, mert az idén nem fejeztem be , amiket elkezdtem.
A makettezés nem lóverseny és ha időre kell valamit megalkotni, az vagy pocsék lesz vagy a határidőt nem lehet betartani. Ezért a fórum vezetősége nem tervezi újabb verseny indítását. Vannak bőven különböző országos versenyek amiken lehet indulni, aki akar ott részt vehet. Szerintem a következő 1 év elég idő, hogy aki meg szeretné méretni magát, az készítsen a következő nyitrai banzájra egy versenymakettet. A másik gond, hogy az igazi elbírálás, így ,csak a fotók alapján elég nehézkes. Élőben minden másként hat, ezt szerintem többen is megerősíthetik akikkel most ott voltunk. Senkit sem akarok lebeszélni hogy építsen és a fórumra feltegye, a képeket, de nem akarunk pálcát törni senki felett, mert az nem volna etikus, és igazságos.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Andi » 2012.10.23. 14:07

ó értem.
Én azt hittem,hogy egy ilyen csoportos építésnek, nem a verseny és nem az eredmény a lényege,hanem inkább az,hogy ez a kis családias közösség együtt csinál valamit.
Kép
Andi
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2012.10.23. 18:16

Nem a lelkesedésekkel szokott a baj lenni, hanem ha megnézed az előző versenyeket, jó eredmény volt, ha három ember befejezte. Nyilván mindenki inkább a neki közelállót építi. Nem vagyunk annyian, hogy érdeklődési körönként csoportok jöjjenek össze.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Beni43 » 2012.10.24. 14:10

Csak egy kósza gondolat, de mi lenne akkor, ha olyan csoportos építés lenne, amiben az a lényeg, hogy mindenki a magához legközelebb témában állót csinálná? Pont az legyen benne a lényeg, hogy ne mindenki ugyanazt csinálja és akkor az is lehet hogy egészen különlegesek készülnek (nem mintha eddig egyik sem lett volna az [biggrin] [momentán másmilyen nincs is]). Maximum az lehetne, hogy egy a határidő 6-7 hónap legyen, vagy ha mindenki határidő lejárta előtt kész van, akkor megálljt mondunk. Így az ember be is tudja fejezni s be is tudja mutatni. Meg aki eddig nem tudott ilyet csinálni, annak most lehetősége nyílik. Ez hogy hangzik?
Beni43
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: János » 2012.10.24. 14:23

Ez a lehetőség most is adott, mindenki azt épít amit akar :) . Ha nincs valami elképzelés ami köré egy ilyen tevékenység csoportosul, akkor mi lenne a közös ebben a versenyben? De ha ide most 6-8 ember beírja, mit fog építeni és mi lesz ami ezeket az építéseket közös nevezőre hozza, ám legyen, indítunk egy csoportost.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Lacc » 2012.10.24. 14:32

Beni43 írta:...mi lenne akkor, ha olyan csoportos építés lenne, amiben az a lényeg, hogy mindenki a magához legközelebb témában állót csinálná?

Őőőőő, szerintem erről szól alapvetően ez az egész fórum ;)

Beni43 írta:Pont az legyen benne a lényeg, hogy ne mindenki ugyanazt csinálja

A csoportos építésnek pont az a lényege, hogy vagy többen ugyanazt a makettet, de legalább ugyanabban a témakörben építenek. János is és Gaccso is már megírta, próbálkoztunk már ezzel a dologgal, de nagyon gyér volt az érdeklődés és annál is kevesebb a résztvevő. Talán majd később :)
Lacc
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Beni43 » 2012.10.24. 14:36

Jó nem szóltam [biggrin] . Nem gondoltam ezt végig :D
Beni43
Fórumozó
Fórumozó

Előző

Vissza: Ötletek, javaslatok