Segítség---kompresszor

Bármilyen téma, bármiről, bármivel kapcsolatban
Chat room - Anything, that you want to speak from

Moderátor: Lacc

Re: Segítség---kompresszor

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2012.02.21. 20:36

Bobafett, elsősorban azt kell szem előtt tartanod, hogy a makettet mennyire akarod festeni. Ha a jövőben szeretnéd a hajóidat aprólékosabban kidolgozni, betervezni plusz alkatrészeket akkor ésszerűbb az összes elemet a végén lefesteni és erre az airbrush a legideálisabb megoldás. 1-2 alkatrészt lefesteni viszont felesleges pénzköltés.
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2012.02.21. 21:12

Igen, ezt tudom, de arra gondoltam, hogy pl. egy rozsdafolyás igen picike egy hajón a sokkal kisebb méretarány miatt, meg ugye mindig matt az egész. matt felületet meg ugye nagyban is elég szépen lehet ecsettel festeni. az ilyen trükkök amiket airbrushal szoktah hogy rozsdafolt, etc, az meg tul picike lenne egy hajon ahhoz hogy fujni lehessen szvsz.
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: scotty1979 » 2012.02.21. 21:51

hali !

Csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy kezdésnek egy poroltó palack, egy bontott nyomáskapcsoló és egy jobb fajta, de nem túl drága autós kompresszor megteszi.
kb.: poroltó palack ismerősök által 0ft
bontott nyomáskapcsoló méh-ből kb 300ft
autós kompresszor(jobb fajta) 4000ft
kezdésnek elég egy olyan ami nekem van pisztoly szett 2500ft egy jobb fajta piacról.
ez így kb.:7000 ft.
egy kis barkács és kész is !!
scotty1979
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: Attila » 2012.02.23. 19:39

Scotty, attól függ hogy milyen autós kompresszoról van szó mert ha te a hütőből kiszereltre gondolsz akkor ott van egy két probléma .
Mivel az a fajta kompresszor olajjal müködik ezért nagy menyiségben belenyomja a levegőbe is aszt az olajat amit onnan eltüntetni nehéz, sokan felraknak valami sürőt de az olaj kis menyiségben átmehet a szürőn és ha folymatosan fújsz egy idő után belekeveredik a levegőbe amit ki fújsz .
Asztán felmerül a kérdés hogy tud e a kompresszorord megfelelő nyomást biztositani a poroltő palackba és ha eléred a kellő nyomás folyamatosan ki/be fog kelleni kapcsolgatni hogy újra meglegyen a kellő nyomás.
Asztán emlitetted hogy 2500 forintért lehet festékszóró pisztolyt venni,azokat a festékszórókat nálunk ugy hivják hogy ,,fixirka,, ezek külső keveredésü pisztolyok és jó tulajdonságuk hogy szép vastag festékréteget képeznek a óriási fesztékfogyasztás melett, eleinte én is olyat használtam nyomáspalackal együtt lefújtam vele 3 makettet a 2 repülőnek ecsetel való átfestés lett a vége a tanknak meg fel kellett festenem téli álcázást a vastag festékre .
Persze nem mondom hogy aki megszokja ezeket az eszközöket biztosan megfelelően tudja használni ,de szivem szerint mindenkinél az lessz a vége aki ilyen szerszámokat használ hogy fel megy az internetre és megveszi a gyári eszközöket mivel azoknak használata kényelmesebb egyszerübb és hatékonyabb :) .

Kisas: ha van rá igény akkor vasárnap dobok fel egy pár képet de addig is dobok fel linkeket hogy melyikek lettek az áldozatok
Ez a pisztoly http://www.paplaszlo.com/airbrush_ad319.html
....a kompresszor http://www.paplaszlo.com/airbrush_2heng ... sszor.html
tehetek fel egy két képet a képekről is amiket stencil technikávala festegettem (amatőr szinten :) )
Üdv.Attila
Attila
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: scotty1979 » 2012.02.24. 21:28

Szia Attila !

Olaj : Mivel körülbelül 10 éve a klímás szakmában vagyok ( a legmélyén), lehet hogy azt a fránya olajat le tudom választani.(nem szűrővel),hanem olajcsapdával,és természetesen víz-leválasztóval.
A pisztoly szett : Mivel mondtam,hogy jobbféle piacon, ezt arra értem hogy vannak olyan beszerzési helyek, ahol a "leesett" dolgokat lehet megvenni., és az "esés" következtében az áruk "benyomódik". :) és kezdésnek ezek tényleg jók.
Nyomás :1.,Ha jól emlékeszem írtam, hogy kell egy nyomáskapcsoló bontóból. Na igen, ezek általában 0,7bar-tól 8bar nyomásig 0,2bar fokozással állíthatóak.
2.,A klímákba szerelt R410-es hűtőközeggel működő kompresszorok hozzávetőleg 34bar nyomást tudnak generálni,üzemi nyomásuk 8bar
R407-es hűtőközeggel működő kompresszorok hozzávetőleg 12bar nyomást tudnak generálni,üzemi nyomásuk 4,2bar
R22--es hűtőközeggel működő kompresszorok hozzávetőleg 12bar nyomást tudnak generálni, üzemi nyomásuk 3,8bar úgyhogy szerintem ez sem okoz gondot.
Mindezek mellett akor érdemes ezzel foglalkozni, ha az embernek tényleg nincs 20-100 ezer forintja "feleslegbe".
Remélem nem sértettem meg senkit, csak valószínűleg nem volt az előző hozzászólásom egyértelmű.
scotty1979
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2012.02.25. 19:23

Azt elfelejtetted megemlíteni, hogy a feni üzemi nyomások 25 C -os külső hőmérsékleten értendőek kolléga! [biggrin]
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: scotty1979 » 2012.02.26. 22:07

Gaccso írta:Azt elfelejtetted megemlíteni, hogy a feni üzemi nyomások 25 C -os külső hőmérsékleten értendőek kolléga! [biggrin]

Az üzemi nyomásokat,csak kis mértékben befolyásolja, de befolyásolja.
De csak nem -20 fokon akarunk vagy +40 fokban modellezni ?! [biggrin] [biggrin]
scotty1979
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2014.08.16. 18:53

Ma vásároltam a Lidl- ben egy makettező kompresszort.
Kép Kép
20000,- ért pazarolták, és mint látszik, egy csomó mindent adnak is hozzá. Vannak hozzá emanel festékek, és egy komplett külső keveréses pisztoly is. Nyomáskapcsolóval van maga a gép ellátva, 3bar- nál magától kikapcsol. sajnos a nyomás nem állítható rajta, és azt hiszem egy picike tartályt sem árt majd raknom mellé. A szórópisztolyhoz való levegőmennyiséget egyébként szépen produkálja, folyamatosan is tudtam vele festegetni. Tartály nélkül viszont gyakran kapcsolgat ki- be. Ez a leírása szerint nem árt neki, de nekem nem tetszik így a dolog.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: János » 2014.08.16. 20:34

A tartály hiánya a kisebb gond, az én kompim is be-be kapcsol festés közben, ez normális. A szabályzó/párakicsapató viszont már nagyobb probléma. A különböző festékfajtákhoz más- más nyomásérték az ideális, a 0.8 bar tól a 2.0 ig nem árt ha lehet állítani. Biztosan lehet vele dolgozgatni, csak pár kényelmi funkcióval többet érne.
Azért tegyem hozzá , a papír festése nem annyira kényes dolog mint a műanyag maketteké. A méretarányból (1:25) adódóan kicsit vastagabb festékréteget is elbír a papír.
Remélem azért használható a szerkezet, és tanuló gépnek jó lesz.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: fecky23 » 2014.08.17. 12:56

Sziasztok!

Szerintem jó az a kis kompi.

Egy ilyen gyorskuplunggal meg lehet oldani a nyomás szabályozását.
Itthon a neoart-ban régen lehetett kapni.
Link: http://www.grexusa.com/grexairbrush/G-MAC.php5
fecky23
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2014.08.18. 12:47

Az a baj a kompresszorokkal, hogy lehet akármilyen drága, a tehetséget nem adják mellé :)
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: akkokoko » 2015.04.12. 16:26

Sziasztok!

Munkatársam küldte a képeket a -végre- elkészült kompresszorról. Elvileg "gagyi" nincs benne, csak ipari jellegű cucc, amit "otthon talált".... ;) Kb. 10-15 ezer közt lesz...

A két BD-130-as pisztoly kb. 1 hete érkezett Ali-tól. Remélem jó lesz! A 2(!) db ára nem volt 4500 ft. A Vaterán láttam 7500 ft-ért / db... [mellow] Most van 2db pisztoly, 2db 0,2-es készlet, 2db 0,3 -as készlet és 2db 0,5-ös készlet. Az egész volt (tisztítókészlettel és egy spec. fogóval) kb. 9500. pénz... Ha még rendesen működik is, akkor faxa!

Kép

Kép

Kép

Kép
akkokoko
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2015.04.12. 18:38

A pisztolyokkal biztosan nem lesz baj, hasonlót használok én is. A kompresszornál az olajkihordásra figyelj, mert ezek a zárt hűtőgépkompresszorok a belsejükben meglehetősen sok olajat tartalmaznak, ami viszont a kenés miatt kell beléjük.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

Előző

Vissza: Beszélgetősarok