A gyárilag koszolt makettek elterjedése

Bármilyen téma, bármiről, bármivel kapcsolatban
Chat room - Anything, that you want to speak from

Moderátor: Lacc

A gyárilag koszolt makettek elterjedése

HozzászólásSzerző: János » 2014.10.09. 07:14

Nem az én makettem, a papermodelers.com fórumon láttam. Csak jelezni akarnám mennyire elment a tervezés is a koszolt papírmakettek irányába, lassan már követelmény lesz.
Kép
Kép
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

Re: Füzetnyitás

HozzászólásSzerző: wittman » 2014.10.09. 07:51

Emlékszel János, amikor megemlítettem, hogy a koszolás fontos egy makettnél, vagyis sokkal élethübb egy harckocsi koszoltan mint tisztán?
wittman
Kiemelt tag
Kiemelt tag

Füzetnyitás

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2014.10.09. 07:59

A koszolás fontos, főleg harckocsiknál. Azonban nem biztos, hogy jó, ha már eleve a kivágó "koszolva" van.
Most itt a képen ha jól látom ez lepattogzott zimmerit akar lenni, ami azért 2d-ben messze nem tökéletes. Most így annak kell lefesteni a makettet, aki patika állapotot akar, de egyúttal készíthet panelvonalakat és szegecseket is, ha el akarja tüntetni a koszolást. Ha meg tényleg jó lepattogzott festékréteget, vagy zimmeritpasztát akarsz megjeleníteni, mégiscsak hagyományosan kell koszolnod.

Arról nem is beszélve, hogy mi van, ha éppen nem is ott és nem is úgy akarnád koszolni, ahogy a tervező megálmodta?
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: János » 2014.10.09. 09:03

Igazad van, sok kérdést felvet ez a fajta tervezés. De abból induljunk ki hogy a kivágókat nem kell festeni, mert már a nyomdában megkapja a végleges színét. Ezért aki nem profi a weatheringben, az is készíthet "koszolt" makettet. Aki meg maga koszolja, az ne ezt vegye meg. Ha a Panzer III.as makettemet megnézed , az is eleve koszolva koptatva volt, szerintem elég jól is mutat. Persze lehet jobbat is csinálni, de az sokkal több munka. Ez a gyári koszolás egyfajta mankó lehet azoknak, akik a gyors építés , de mégis ütős kivitelezés mellett teszik le a voksukat.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: wittman » 2014.10.09. 09:13

Igen János jól érvelsz, és ott van az olyan építés amikor az ember maga készíti el a makettet A-Z-ig akkor is bármilyen makettet el lehet készíteni, tisztát vagy akár koszosat, viszont egy diorámán szerintem biztos ütősebb egy ütött kopott makett.
wittman
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2014.10.09. 09:38

Igen igazad van, így tényleg van létjogosultsága a gyárilag koszolt kivágóknak, habár ha valaki hagyományosan koszolni akarja, akkor sokkal egyszerűbb egy tisztát bekoszolni, mint egy koszost tisztára festeni és újrakoszolni.
Mondjuk, ha jó fej a kiadó, akkor csupán néhány plusz oldallal megoldható egy tiszta és egy koszolt külső borítás, és a felhasználó választhat melyiket teszi fel, vagy kicsi módosítással lehetne két változat a kivágóból.

Persze egy makettező nem esik kétségbe egyik esetben sem.
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2014.10.09. 19:13

Szerintem jó hogy vannak ilyen kivágók. Pont azoknak jó akiknek annyira nincs tehetségük a koszoláshoz komplett festéshez. Mint pl. én :)
Az meg nyilvánvaló hogy egy profi 0-ról jobbat tud alkotni, de ez mindennel igy van.
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2014.10.09. 20:15

Szerintem is kell ilyen koszolt makett is.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

Vissza: Beszélgetősarok