Segítség kérés

Bármilyen téma, bármiről, bármivel kapcsolatban
Chat room - Anything, that you want to speak from

Moderátor: Lacc

Re: Segítség kérés

HozzászólásSzerző: Gabes » 2014.09.10. 14:31

Balázs!

Ez valóban elszomorító! Egy nemzetközi kiadó hogy a viharba engedhet meg magának ilyesmit!? Nem is értem!
Tehát a Pay Pal nem tud segíteni, ezt konkrétan le is írták... Innentől kezdve nem hangzik valami bíztatóan a dolog,sajnos! Azt nem hinném, hogy az Answer/Angraf arra a 45 napra játszott volna, amíg tudsz reklamálni a Pay Pal-nál, de az azért érdekes, hogy csak addig az időpontig válaszolgattak az emilekre... Inkább hanyagság, vagy szervezetlenség állhat a háttérben, de még így sem tudom elfogadni azt a dolgot, hogy nem válaszolnak! Értem én, hogy egy ekkora kiadónak nem feltétlenül a végfelhasználói vásárlókból jön be a pénze, hanem inkább a terjesztők felöl, de ez akkor is pofátlanság!!!
A fórumokon már egyébként sincs jó híre a kiadónak, úgyhogy egy ilyen bojkott csak csepp lenne a tengerbe! Nem sok eredményt látok benne én személy szerint és az előbb említett indokok miatt, valszeg úgyis le**@rnák az egészet! Sajnos Pászti Balázs sem fog tudni intézni sokat, mivel Ő is csak egy terjesztő, aki a megrendelt darabszámot kapja, közvetlen kapcsolata valszeg nincsen a kiadóval...
Kedves János Barátom! Sajnos a nemzetközi fórumokon is elég rossz a híre a kiadónak, most plusz egy negatív kritikától nem fognak hasraesni, sajnos, másrészről, meg Balázs ettől még nem kapja meg a makettet és a pénzét sem fogja visszakapni... Ne érts félre, a fenyegető levélnek igenis van értelme, csak nem ebben a formában! Jogi út felé kell terelni az ügyet!

Véleményem szerint írj egy e-mailt a kiadónak, amiben minden paramétert pontosan leírsz, dátumok, rendelési azonosító, ár, stb...
Aztán írd bele a levélbe, hogy amennyiben nem válaszolnak és nem hajlandóak elpostázni a makettet és kártérítésként a kellemetlenségekért még egy általad választott makettet mellékelni a csomagba, akkor az Európai Fogyasztóvédelmi Hatósághoz fogsz fordulni és kártérítést fogsz benyújtani az Ő kárukra!
Erre jogilag 30 napjuk van, hogy válaszoljanak, akár ezt is beleírhatod! Amennyiben e után sem válaszolnak, mindenféle képpen keresd fel a hatóságot!

Az Európai Fogyasztóvédelmi Hatóság elérhetősége:
http://www.nfh.hu/magyar/informaciok/li ... arefk.html

Remélem valamennyit tudtam segíteni és nagyon sajnálom, hogy ez történt veled! Talán jó példa ez, hogy az Answer/Angraf termékeket inkább egy független webshopból rendeljük meg a jövőben!

-G-
VISIT MY WEBSITE PLEASE
http://www.ppmodels.com
Gabes
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2014.09.10. 20:30

Szerintem is a fogyasztóvédelem felé kellene elindulnod, egyenlőre megérdeklődni a lehetőségeket.. De előtte én is írnék még egy utolsó felszólítást ennek a tróger bandának. Ha megfenyegeted őket a fogyasztóvédelemmel, illetve esetleg egy perrel, az talán hatni fog.
Magyarországon ez most így működik:
Mivel a követelésed jogos, biztosan elveszítik a pert, és akkor az ügyvédi-, ill. perköltségek, és a kamatok is őket terhelik. Ha pedig nem fizetnek egy jogerős ítéletre sem, akkor a céget fel lehet számoltatni. Ezt nem hiszem hogy bevállalnák.
Viszont ez legalább egy éves procedúra, és a költségeket neked kell megelőlegezni.
Kérdés, hogy akarsz-e erre ennyi időt és energiát fordítani.
Egy személyes tapasztalatom:
Egy gyermekkori jóbarátom, később üzleti partnerem az utolsó neki végzett munkánkat nem fizette ki. Nagyon sok pénzről volt szó, és tudom, hogy ő megkapta a megbízótól az összeget, csak nem adta tovább nekünk... Mégis hagytam az egészet, mert nem tudták volna rajta behajtani a követelésem, nekem viszont a perköltséget és az ügyvédi költségeket, továbbá a végrehajtói díjat ki kellett volna előre fizetnem.
Néha eszembe jut az ügy, de nem hagyom, hogy rám telepedjen, idegesítsen, vagy kicsináljon. Annyit nem ér az egész.

Neked kell eldönteni, hogy mennyire akarsz és tudsz egy ilyen ügybe belemenni, mert itt már nemcsak a pénzről van szó. A siker és a kudarc is benne van a pakliban, és minél többet adsz bele, annál nagyobb a tét.

Szurkolok, hogy sikerüljön jó döntést hoznod.

Üdv: Józsi [Hello]
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2014.09.10. 21:03

köszi mindenkinek a tippeket. Azt még mindenképpen megvárom lesz-e valami reakció Jánosék levelére. Énsem tudom, hogy a fenyegetés és egy megfelelő topic nyitás a (pl.) papermodellers.com-on mennyire hatja meg őket, de ha nem lesz eredmény, ez a minimum amit mindenképpen meg akarok lépni. Gabes: azt nem is tudtam hogy létezik ilyen hogy Európai fogyasztóvédelmi hatóság, thx. Bár amit Joe is ír, nemtudom megéri-e a belefektetett pénzt és energiát. Mondjuk elvi kérdésről van szó alapvetően. Ha hazai lenne a webshop, akkor biztosan kijárnám a végét. mert arról sok tapasztalat olvasható hogy mit hogyan. Nemzetközi szinten azért nem nagyon van kijárva az út, és sokkal kérdésesebb a végeredmény szerintem. Azért majd felveszem a kapcsolatot velük is mindenképpen.
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2014.09.11. 20:18

A fogyasztóvédelem is egyfajta hatóság, ők is folytathatnak eljárásokat, és lehet, hogy ez csak néhány emailba kerül. Hátha elég csak az, ha ők szólítják fel a kiadót.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Gabes » 2014.09.11. 21:39

Azt én sem gondolnám, hogy még több energiát és pénzt kellene belefektetni ebbe a dologba! Amit eddig beletettél, már az is túl sok! Egy e-mailt mindeféle képpen megér, aztán majd megírják, hogy mit lehet tenni, Te meg eldöntöd, hogy számodra mi a leg megfelelőbb! Én remélem a legjobbakat, hogy megoldódik a dolog és nem lesz szükség a fogyasztóvédelemre! Minden esetre drukkolok neked!

-G-
VISIT MY WEBSITE PLEASE
Gabes
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2014.09.25. 18:32

update: A fenyegető levél harmadik újraküldésére ugyan válasz nem jött, de tegnap átállítódott az order státusza "shipped"-re. Persze ez nem bizonyít még semmit, mert tracking number nincs, lehet csak manuálisan átváltották a rendszerben, de hátha...
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: János » 2014.09.25. 21:06

Érdekes fejlemény. hát most vagy az időt húzzák, vagy tényleg elküldték. Egy héten belül kiderül.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2014.09.29. 18:54

Képzeljétek ma megérkezett a csomag hiánytalanul ! Hihetetlen hogy végre sikerült az ügyre pontot tenni! Köszönöm mindenkinek a segítséget.
Dee gy jótanács: Az ANSWER webshopját kerüljétek messzire el! :)
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: János » 2014.09.29. 20:14

Na mit mondtam, egy héten belül megjött a csomag. Akkor mégis volt értelme a billentyűzetet koptatni. Aztán majd mutasd meg mit küldtek.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2014.09.29. 20:45

Igen,igen !
Ha ennyi pénzt, és energiát belefektettél a cucc megszerzésébe, akkor biztos valami nagyon komolyat fogsz belőle alkotni [thumbup]
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2014.09.30. 09:01

Örülök, hogy ez a probléma megoldódott.
Kár hogy kellett hozzá a fenyegetőzés, de úgy tűnik van aki csak ebből ért.
Viszont legalább a kivágódat megkaptad.
Ezek szerint számíthatunk a közeljövőben egy repülőgép-hordozó építésére tőled?
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2014.09.30. 18:56

Csatlakozom a többiekhez, én is örülök, hogy a makett megérkezett. Az biztos, hogy innen nem fogok rendelni semmit, bár nekem magukról az Answer makettekről is meg van a véleményem. (az is igaz, azok nem hajók voltak)
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Imi » 2014.10.01. 07:11

'Hál Istennek (illetve nektek) ez is rendeződött. Akkor nincs más hátra, jöhetnek a képek :)
Imi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Gabes » 2014.10.01. 12:13

Na, ez szuper hír, Balázs! Erről beszéltünk (tem) pénteken és szerencsére bejött! Nagyon örülök, hogy pontot lehet tenni az ügy végére és tanulság képpen mellőzzük az Answer webshopját, inkább más shopokból vásároljunk! A kivágóra én is nagyon kiváncsi vagyok!

-G-
VISIT MY WEBSITE PLEASE
Gabes
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2014.10.01. 19:21

Ami azt illeti, amilyen lelkesedéssel rendeltem meg a makettet, emiatt a rémálom miatt úgy elment a kedvem az egésztől, hogy biztosan nem ez lesz a következő aminek nekikezdek. Majd a füzetnyitás topicba azért pár napon belül bemutatom.
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

ElőzőKövetkező

Vissza: Beszélgetősarok