Egészség-avagy jót teszünk mindennel a testünknek ?

Bármilyen téma, bármiről, bármivel kapcsolatban
Chat room - Anything, that you want to speak from

Moderátor: Lacc

Egészség-avagy jót teszünk mindennel a testünknek ?

HozzászólásSzerző: Attila » 2012.11.18. 20:25

Kedves fórum társak,
lehet hogy makettezők vagyunk de mindannyiunknak van testünk amellyel törődnünk kell,
azért nyitottam eszt az oldalt hogy olvasgassunk azokról a tényezőkről hogy mi tesz jót a testnek és erősíti aszt és fordítva, mi nem ....

Az én történetem nagyából 8 hónapja kezdődik amikor elkezdtem kajak edzésekre járni, (noss az úszás edzés utánni tapasztalatokkal az igazat megvallva rosszra számítottam) amikor először beléptem a hajó csarnokba megjött egy fiatal ember leszállt a bicikliről és indultunk is átöltözni, ez a ember egyszerre lett az edzőm és nagyon jó barátom is egyben, mivel télen történt a dolog ezért nagya rész száraz edzésel töltöttük és azóta megszállott hobbim az edzés a makettezés melett :).

Na de térjünk a lényegre , ez a srác egy főiskolai tanuló aki a testtel foglakozik, és elindította egy csapattal együtt a ,,No will no skill,, nevű oldalát ez az oldal arra jött létre hogyha már nem is az egész világnak de legalább egy részének felnyissa a szemét hogy vannak dolgok amit rosszul csinálunk és van rá módszer hogy még ha egy parányit is de mégis egészségesebben éljünk.
Lehet hogy valamennyiünk számára az oldal kicsit nehéz lesz mivel angol nyelven van , de hát mindenre van megoldás, lassan de biztosan bővül az oldal egyre érdekesebb cikkekkel, és elolvashatunk egy elég megrázó cikket a tej-ról vagy pont arról hogy miért is jó a víz és hogy mennyit is igyunk és mikor . :)
Én bevallom, nekem ez a téma kisiklatta az életemet egy másik útra de mondhatom hogy megérte és folytatni fogom amíg világ a világ .

http://nowillnoskill.net/

Egy kis ötlet ha valaki rákattant a témára nyugottan rakjon ide más linkeket is ami a témához kapcsolódik :)
Üdv.Attila
Attila
Közösségi tag
Közösségi tag

Re: Egészség-avagy jót teszünk mindennel a testünknek ?

HozzászólásSzerző: KisSas » 2012.11.18. 22:39

Érdekes téma! Bár még nem tanulmányoztam át behatóbban a linken megadott oldalt, de teljesen igazat adok Attilának! Bár szerintem ellent mondani senki sem tud neki igazán... A makettezés tipikusan "ülő sport". Saját bőrömön tapasztaltam már ennek a mozgásszegény "sportnak" a negatív hatásait. Egy szerencsés időszakban nagyon sokat tudtam makettezni, akár 10-12 órát is egyhuzamban - persze kisebb megszakításokkal. Akkoriban kezdett kialakulni egy igen kellemetlen hát-derék-csípő fájdalmam. Rengeteg orvosnál jártam vele, de mindenki mindent "rendben talált". A fájdalom pedig egyre csak nőtt. Lényeg a lényeg, hogy amint egy kicsit mozgásban aktívabb munkám lett, a fájdalom kezdett szépen elmúlni! És a fájdalom csökkenését igenis a mozgásmennyiség növekedéséhez tudom kötni! Az ember szervezete igenis úgy van kitalálva, hogy mozogjon! És a fizikai munkára! A sport is ilyen! Mindenkinek csak ajánlani tudom valamilyen fizikai sport gyakorlását! Sportolási lehetőség nagyon sokfajta van, mindenki talál magának valót!
Én is örülnék, ha néhányan leírnátok tapasztalataitokat, véleményeteket a témával kapcsolatban!
KisSas
KisSas
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2012.11.19. 17:52

Én a munkámból eredendően gyakorlatilag folyton mozgok, de emellett nyáron sokat biciklizek, és hétfőnként (már ha odaérek) eljárok egy baráti társasággal teremfocizni. Mivel futni nem szeretek, így a kapusposzt jutott nekem. Ez is nagyon sok, rövid de igen intenzív mozgásokkal jár.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: andras99 » 2012.11.19. 18:24

Én úszok meg Gaccso-val egyetemben szintén kapuskodom, bár azt csak iskolában, órák után.
Üdv:András
Kép
andras99
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Imi » 2013.03.11. 20:03

Én régebben hetente 2-szer, ma már csak egyszer járok szintén teremfocizni és az előttem szólókhoz hasonlóan én is kapus vagyok. Valóban kellemesen el lehet fáradni azon a poszton is, főleg ha az ellenfél ügyesebben támad, mint ahogy a védelem dolgozik :) Egy kiadós "fetrengés" után már eléggé fáradtan szoktam hazamenni. Ezt nyári időszakban kerti/mezőgazdasági munkával egészítem ki. Ez már másabb, de szintén elég fárasztó tud lenni :D
Imi
Közösségi tag
Közösségi tag

Vissza: Beszélgetősarok