Sleipnir | Saját

Bármi, ami nem papír, de mégis makett
Non-paper models - Models not made of paper

Moderátor: Lacc

Sleipnir | Saját

HozzászólásSzerző: Lacika951004 » 2013.06.14. 16:23

Már elég régen tevékenykedtem a fórumon, őszintén megmondva nem sok kedvem volt folytatni a Yamahát, meg június 22-ig nem is lesz sok időm az előrehozott érettségik miatt. Azután remélem, hogy újra be tudok indulni, és teljes gőzzel dolgozni, viszont ma belekezdtem ebbe a projektbe, és nagyon kíváncsi leszek, hogy mi fog kisülni belőle.

Tehát:
Röviden bemutatnám magát az alkotásom alanyát: Sleipnir az északi mitológia egyik teremtménye, Odin nyolc lábú lova. (https://en.wikipedia.org/wiki/Sleipnir)
Az anyag, amit használni szeretnék, az a levegőn száradó gyurma, amelyből a Sabaton logós gyűrűt készítettem. Egészen hozzászoktam a viselkedéséhez, és szárazon jól lehet faragni.
Elég jó referenciaképeket találtam róla, ahhoz képest, hogy mennyi elképzelés született már a kinézetéről (Google képkeresés - Sleipnir)
Amelyik nekem nagyon hasznos, az itt látható. Erről a képről le tudom modellezni a ló vázát, és nem lesz olyan pontatlan a ráépítés, plusz a végén ad majd neki egy tartást:
Rejtés:
Kép

Ezen a képen pedig pont abban a pózban áll, amelyben én is látni szeretném a kész lovat:
Rejtés:
Kép

Odint nem szeretném a hátára modellezni, viszont a ló páncélja nagyon tetszik, úgyhogy azt úgy tervezem, hogy megtartom, illetve még kitalálok valamit, amiből a farkát és a sörényét el tudnám készíteni, mert gyurmából kifaragva nekem nem tetszene (Kép)

Nagyjából ezek az elképzeléseim a modellezéssel kapcsolatban, most jönnek a képek az eddigi állapotáról, készül a drótváz:
Kép Kép

Zenei aláfestés, ez ihletett meg:
Lacika951004
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

Re: Sleipnir | Saját

HozzászólásSzerző: János » 2013.06.14. 18:27

Hát ez a 8 lábú ló elég érdekes szerzet (anatómiai szempontból kicsit fura) de érdekes projekt, megnézzük mit hozol ki belőle.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Lacika951004 » 2013.06.16. 08:57

Az egyik első láb a 4-ből:
Kép
Lacika951004
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2013.06.16. 12:07

Kíváncsian várom, hogy a lábak hogy lesznek megoldva.
A téma érdekes, ha jól értem a drótváz kap egy gyurma borítást, és ezen lesz papírból a páncél? [unsure]
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Lacika951004 » 2013.06.16. 12:33

Kb ezek a tervek, igen.
A lábak (a képen látszik) az előre kifelé álló alkatrészen fognak állni, amelynek lesz egy jobb oldali párja is, ami ugyanahhoz a csavart részhez kapcsolódik (ez pedig a hátsó részen látszik jobban). A hátsó lábaknál ugyanez lesz a helyzet, de a rajzon is látszik, hogy épül fel.
Lacika951004
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2013.06.16. 18:21

Jó ez a Manowar zene is!
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

Vissza: Makettek