MiG-3 és STUKA 1/72-ben műanyagból

Bármi, ami nem papír, de mégis makett
Non-paper models - Models not made of paper

Moderátor: Lacc

MiG-3 és STUKA 1/72-ben műanyagból

HozzászólásSzerző: pocok » 2013.04.06. 22:31

Régebben volt több plasztik makettem, de most csak ez a kettő van. A többi kellet pl. alkatrésznek, festést gyakorolni, öcskösnek játszani, egyedül a Messerschmittet sajnálom, bár ha meglenne nem tenném fel, mert annyira az se volt jó, csak mint gépet szerettem.

így néznek ki a polcomon

Kép
(egy kis portörlés nem ártott volna, de legalább most megcsinálom [blush] )

Kép Kép KépKép

A MiG-3-assal amúgy nemrég lettem kész. Revell gyártmány, de ahhoz képest nagyon pontatlan, csomó tömítőanyag meg csiszolópapír kellett hozzá, az építéshez meg annyi idő, mint 3-4 másikhoz
Kép
még egy kép alulról

A Stuka egy fokkal könnyebb est volt, ott csak a kabintetőt volt nehéz lefesteni. Airfix gyártmány, olasz matricával (úgy volt, hogy építek majd egy németet is, ami persze sokkal jobb lesz ["] de még várat magára a projekt) Ja, meg költöztetés közben letört az antennája
Kép KépKép Kép

Azóta inkább papírozok, de lesz még folytatás, ugyanis már vagy 8 éve a fiókomban van egy Szu-25-ös kit, aminek azóta sem mertem nekiállni, mert olyan baromi jól néz ki, meg jó minőségű is, hogy félek csak rontok rajta [biggrin]
pocok
Fórumozó
Fórumozó

Re: MiG-3 és STUKA 1/72-ben műanyagból

HozzászólásSzerző: Imi » 2013.04.07. 18:18

Jól sikerült makettek, nagyon tetszik főleg a mig festése, jól eltaláltad!
A 109-es nekem is nagy kedvencem, ha esetleg újra műanyag makettet építenék, valószínűleg 109-es lenne az áldozat, de magyar festéssel.
Imi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: wittman » 2013.04.08. 06:41

Nekem a Stuka tetszik viszont látszanak az Airfix problémák rajta, az ablakok nem illeszkednek kellően, itt mehetett volma rá egy kis gitt, ami a festést illeti nem próbáltál meg egy kis ceruza grafitot rávinni a kopásokhoz, kihangsulyozza a kopást. Gratula!
wittman
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2013.04.08. 08:44

Szépek ezek a repülők.
Gratulálok!
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: pocok » 2013.04.08. 09:21

Az igazat megvallva, a Stuka építésénél még egyáltalán nem használtam gittet (jóformán nem is tudtam róla mi az) de ez a grafitpor érdekesen hangzik, én a panelvonalakat húztam ki grafittal (a Stukámnál) koptatáshoz még nem használtam, de majd kipróbálom.
Köszi a véleményeket!
pocok
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: wittman » 2013.04.08. 12:50

A panelnál is használom és a harckocsiknál is nagyon szuper pláne a lövedék által hagyott karcolásoknál vagy átütésnél, vagy a lövegtornyok szélén, sőt a szegecseknél is jól néz ki, a következő stugomnál is használtam, amit most rakok fel ide.
wittman
Kiemelt tag
Kiemelt tag

Vissza: Makettek