Csavarfejek

Makettek, kellékek lelőhelye
Shops - Where to find papermodels, accessories

Moderátor: János

Re: Csavarfejek

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2013.11.22. 19:31

Mégiscsak vettél kapaszkodó hajlítót is ? :)
A nagy csavaroknál szétszedhető a cucc, vagy az csak fogásra van. Első esetben nagyon pontosan illeszkedik, vagy be kell lőni hogy a két réteg pontosan egymás fölé kerüljön ?
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: János » 2013.11.22. 20:23

Szétszedhető mindegyik, legalább ki lehet takarítani, ha beleszorulna valami. Mindegyik vezető csapszegekkel van ellátva (azok fixek) tehát nem kell bajlódni holmi pozicionálással. A kiütőnél a lyukasztó szerszámot a plexi vezeti meg, remélem az is strapabíró lesz. A kapaszkodó hajlítót bevallom ajándékba kaptam :) , mert a jó kisgyerekeket szereti a Mikulás hahaha
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: János » 2013.11.28. 17:33

Megkaptam a sztirol lemezeket is , 3 vastagságban rendeltem (szintén RPtoolz). Nagyon szép csavarfejek készíthetők belőle, és végre nem csak az átmérőt tudom kiválasztani, hanem a csavarfej !vastagságát! is. A papírral ellentétben nem szöszös a széle, nem esik rétegekre, határozott a kontúrja. Tudom , aki a papírhoz ragaszkodik, annak ez talán nem tetszik annyira, de nekem a végeredmény a fontos. Nyilván festeni kell, mint a papírt, de ez nálam nem gond.

Kép
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2013.11.28. 19:06

Igy első blikkre szép, de azért nem tűnnek tökéletes hatszögnek, kicsit olyan pufókának tűnik. Tudsz esetleg felrakni nagyobb nagyításban képet ?
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: János » 2013.11.29. 09:56

Pedig nem pufókák, elég tűrhető a formájuk. A fehér színt nehéz fotózni. Majd igyekszem jobb képet is csinálni.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2013.12.11. 21:29

Nos énis megvettem az eszközt, én vettem körkiütőt is. Sajnos továbbrais az a problémám amit a képek alapján sejtettem, hogy az igazán pici darabokról (1mm és alatta) szabad szemmel nem is lehet eldönteni hogy hatszög alakú-e, vagy kör. Ez azért van, mert valahogy úgy lekerekül az átütéskor. Nem tartom kizártnak hogy anyaga válogatja, de fenntartással kezelem, hogy egy drágább styrol lapból jobb végeredmény lenne-e.

Mindazonáltal ha 1mm-nél nagyobb csavarfejeket akarunk gyártani, akkor nagyon jó kis szerszem, a körkiütőre sem lehet panasz.
A srác azt is mondta, hogy hamarosan lesz olyan szerszáma ami rézlemezből pontos szegecsfejet készít, tehát a széle felé elvékonyul. Várós az is...
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: János » 2013.12.12. 07:55

Jól mondod, nekem is hasonló a véleményem. Mindemellett, ha szegecsfejeket és csavarfejeket teszünk egymás mellé, a szegecsfejek teteje nyilván domború kell hogy legyen, a szélén pedig fel kell feküdni a felületre. Nekem már sikerült ilyen szegecseket gyártanom, tudom hogy nem annyira egyszerű feladat, de a különbség jól kivehető, kis méretben is.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Imi » 2013.12.12. 08:05

A szegecseknél, ha körkiütővel készülne, mondjuk egy kissé legömbölyített végű kiütővel, az működhetne? (elvben nekem annak tűnik, de a szerszámmal a kézben ez jobban eldönthető)
Imi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Tamás » 2013.12.12. 10:50

Nézzétek meg ezt a szerszámot, eredetileg aranymuvesek /azt hiszem így hívják/ dolgoznak vele. Lyukasztónak használják. Nálunk sok vonatos használja szegecsfej készítésére, mert legombolyített szegecset készít.

http://advantage-fl.cz/eshop/fasovani-a ... neho-heftu
Tamás
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2013.12.12. 13:01

Hmm, ez amit belinkeltél nagyon hasonlít egy szerszámhoz, amit egy távoli rokontól, egy órásmestertől hagyatékkal kaptam, örököltem, mint órás lyukasztó, lehet, hogy az ugyanez a szerszám?
Azt hiszem alaposabban át kell megint vizsgálnom azokat az órás szerszámokat, mert vannak még benne rejtett erőforrások...
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: János » 2013.12.12. 14:43

Jól néz ki, de kissé borsos ára van. Én fúrószárak végét ( nem a fúró oldalon) kissé gömbölydedre köszörültem, és meg is van ugyanez.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2013.12.12. 19:42

Tamás írta:Nézzétek meg ezt a szerszámot, eredetileg aranymuvesek /azt hiszem így hívják/ dolgoznak vele. Lyukasztónak használják. Nálunk sok vonatos használja szegecsfej készítésére, mert legombolyített szegecset készít.

http://advantage-fl.cz/eshop/fasovani-a ... neho-heftu

Hát sajnos olyan kicsi felbontású kép van, a szöveget meg nem értem, hogy nemtudom mi akar ez lenni, de a 20 euro azért nem olyan vészes ár, ha tényleg ennyi szerszámból áll, mint a kép mutatja.
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Tamás » 2013.12.13. 09:24

Jobb felbontásban:

Kép

Kép

0,1mm tol 1,2mm-ig lyukaszt.
Szlovákiában is kaphato, biztosan nálatok is van, csak keresni kell egy kicsit.

így is lehet házilag fúróból gyátrani kemény, edzett rajztu segitségével: /a szoveg nem fontos, a képekbol ki lehet találni/
http://papermodelers.sk/viewtopic.php?p=78843#p78843
Tamás
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

Előző

Vissza: Boltok