Kartonpapír

Makettek, kellékek lelőhelye
Shops - Where to find papermodels, accessories

Moderátor: János

Kartonpapír

HozzászólásSzerző: Plexi » 2010.07.20. 08:33

Régen találtam egy oldalt, ahol lehetett vastag kartont is rendelni, de mire rendeltem volna már elfelejtettem. Szerencsére most délelött újra rábukkantam. Be is linkelem ide. Szeritnem sokaknak jól jön.

http://panton.hu/

Galériám
Kép
Plexi
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Re: Kartonpapír

HozzászólásSzerző: STEEL » 2010.07.21. 16:34

Jó kis oldal. Valaki tud segíteni, hogy hány grammos papír hány miliméteres vastagságú? [blush]
STEEL
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: Plexi » 2010.07.21. 18:10

Tegnap rendeltem több kartont. Elvileg holnap megjön, és elmondom, hogy milyenek.

Ezeket rendeltem kartonból. Most látom, hogy 0,5mm-eset elfelejtettem. Remélem a 700 grammos kb annyi lesz.
10mm-es habkarton
1,5mm-es szürkelemez
700g-os triplex
2mm-es szürkelemez
1,15mm-es söralátét karton

Galériám
Kép
Plexi
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Plexi » 2010.07.22. 11:52

A 700g-os Triplex ~1mm vastag. Az egyik oldala normál kartonszerű, a másik fényes. Tehát a 300g-os kb 0,5mm-es lehet.
Ha van még kérdés, akkor megpróbálok válaszolni, már egy picit okosabb vagyok, mint rendelés elött. hahaha

Galériám
Kép
Plexi
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: gabenz88 » 2011.03.14. 15:11

Tisztelt fórumtársak!

Kérdésem mindenkihez szól, de legfőkébb Plexinek szegezném.
Az a nagy helyzet, hogy nemrég vettem egy csomag Kitekatot (amiben most pénz lapulhat). Szerencsém volt, mivel jól választottam és visszajött az ára. :)
A pénzt rejtő kis tasakban találtam egy kb. 7x7 cm-es (szerintem) kartondaradot. Elképesztően masszív papírdarabról van szó, csakhát tanácstalan vagyok, hogy ez vajon mi is lehet? :S
Az egész szürkésbarna színű, és most jön az érdekes rész, 3 rétegből tevődik össze, rétegenként 1 mm vastag. Magyarul egy 3 mm vastag kartonról lenne szó.
Vadul keresgettem a neten, hogy mi ez, de nem jártam sok sikerrel. [unsure]
Aztán hoppá [woot], a google kidobta, hogy triplex. Na mondom ez biztosan az, hiszen a tri szócska tudomásom szerint a háromra utal.
Ezután olvasgattam itt, hogy a 700g-os "csak" 1 mm vastagságú. :( Ez mégsem az. Tudna ebben nekem valaki segíteni?
Másik kérdés: látom Plexi, hogy vásároltál szürkelemezt (ugyan 1,5 mm-est), de kíváncsi lennék a tulajdonságaira. Mennyire masszív? Ebből ugyanis találtam 3 mm-est elég jó áron, de mivel elég nagy mennyiségre lenne szükségem (ne nevessetek ki, vitrinszerűség készülne belőle), így nem szeretnék az átvétel után befürödni vele.
Előre is köszönöm a segítségeteket.
gabenz88
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: Plexi » 2011.03.14. 17:42

Szerintem amit találtál kartont az szürkelemez lehet. A merevségre nem tudom, hogy mit mondjak. A 3mm-es már nagyon merev lehet, de polcként nem tudom hogy viselkedne. Szerintem inkább fa anyagból kéne megépíteni, nem hinném, hogy nagyobb méretben jól bírná a karton. Vagy elöbb egy kisebbet próbálj építeni amin meg tudod nézni, hogy mennyire merev.

Galériám
Kép
Plexi
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: prenix » 2011.03.16. 11:01

Plexi írta:Szerintem amit találtál kartont az szürkelemez lehet. A merevségre nem tudom, hogy mit mondjak. A 3mm-es már nagyon merev lehet, de polcként nem tudom hogy viselkedne. Szerintem inkább fa anyagból kéne megépíteni, nem hinném, hogy nagyobb méretben jól bírná a karton. Vagy elöbb egy kisebbet próbálj építeni amin meg tudod nézni, hogy mennyire merev.

Polcot gyakran csinálnak hullámkartonból. Ilyenek az áruházi displayek, amikor valamelyik porlevesgyártó például kiállít kartondisplayt. Elég jó teherbírásúakat is lehet csinálni. (Én már csináltam olyat, ami polconként elbírt 68 rovarirtó sprayt és volt három ilyen polca) Ezt viszont kasírozni kell hogy mutatós legyen és vitrinként se tudom elképzelni, mert az üvegnek azért tetemes súlya van.

Ha szabásminta kell ilyesmihez, akkor jelezd, igyekszem keríteni!
-----
Üdv, prenix
prenix
Újonc
Újonc

Vissza: Boltok