Nagy Tibor makettjei.

Makettek, kellékek lelőhelye
Shops - Where to find papermodels, accessories

Moderátor: János

Nagy Tibor makettjei.

HozzászólásSzerző: János » 2012.08.12. 19:41

Figyelmetekbe ajánlanám Nagy Tibor weboldalát, ahol nagyon szépen megtervezett oldtimer autókhoz lehet hozzájutni. Néhány levél váltása után , elvállaltam hogy bemutassam ezeket a remek tervezéseket. Egy pár sorban bemutatnám a tervező, makettes útját, ehhez saját szavait szeretném felhasználni.

"A makettezést alapvetően műanyag modellekkel kezdtem még gyerek koromban. Repülőgépeket építettem, mint akkoriban szinte mindenki a környezetemben. Szerettem az aprólékos kidolgozást, órákig el tudtam maszatolni egy egy alkatrésszel.
A dobozban található műanyag alkatrészek általában csak alapként szolgáltak. Sok alkatrészt egyéb hulló anyagokból próbáltam utánozni. A pilóta fülke kidolgozása önmagában felért egy makettel... Idő közben a makett építés egyre ritkábban szerepelt a napi vagy hétvégi programjaim között. Végül aztán teljesen abbahagytam.

Később főiskolás koromban valahogy mégis visszakanyarodtam a modellezés felé. Egyre inkább elmélyedtem a számítógépes 3D grafika világában. Nagyon tetszett a dolog, hogy bármit kreálhatok amit a fantáziám megenged. Egyfolytában a netet bújtam új módszerek, trükkök után kutatva. Főként autókat próbáltam modellezni, mert úgy gondoltam, hogy ez tűnik az egyik legnagyobb kihívásnak. Az organikus modellekkel ellentétben itt a vonalaknak, pontoknak pontosan úgy kell egymáshoz képest elhelyezkednie, mint a valóságban, különben a hiba azonnal szembeötlő lesz. Elég sok időt vett igénybe a módszer elsajátítása, mire sikerült számomra elfogadható eredményeket produkálni. A legtöbb munkámat sosem fejeztem be, mert mindig elkanyarodtam valamilyen technikai útvesztőben, mindig egy új módszer kipróbálására tett kísérletté alakult a dolog. Persze utólag visszagondolva ez nem feltétlen volt hiba. Az ember úgy tanul, ha próbálkozik. Próbálkozni meg lehetett, mert a hiba nem került pénzbe, maximum nem mentettem le az adott modellt :) ...

Ezek után gondoltam, hogy összekötöm a kellemest a hasznossal és megpróbálok eladható terméket készíteni. A korábbi makettezős tapasztalataimat összegyúrtam a 3D modellezéssel és így jött az ötlet, hogy készítek egy Ebook-ot amiben kinyomtatható, papírmaketteket teszek elérhetővé gondosan összeállított összeszerelési útmutatókkal. Az utóbbi legalább akkora feladat mint a 3D modell elkészítése. Folyamatosan egy külső szemlélő fejével kell gondolkozni, hogy bárki össze tudja állítani az adott autót. Így született meg a Paper Cars eBook-om amely 5 oldtimer autót tartalmaz azok összeállítási segédletével együtt. Tájékozódni lehet a weboldalamon a http://www.papermotor.com cím alatt. Látható, hogy mely autókat lehet összeépíteni, és megnézhető egy rövid összeállítás is a már elkészült kocsikról."

Eddig az idézet. A tervezések egy mondhatni jelképes összegért letölthetők a jelzett oldalról. Invitáltam Nagy urat a fórumra is, de idő hiányában nem tud tevőlegesen részt venni.
Kedvcsinálónak tennék ide pár képet.
http://www.youtube.com/watch?v=Q3m4Tnvp ... r_embedded

Kép
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

Re: Nagy Tibor makettjei.

HozzászólásSzerző: János » 2012.08.12. 21:02

Nagy Úr volt olyan kedves és az egyik makettjét letölthetővé tette a fórum tagjai számára.
Ez a kocsi egy modern jármű a neve Lamborghini Gallardo, ez nincs benn abban az 5ben amit feljebb bemutattam.
Kép

A letöltési linket -kérésre- minden fórumtagnak szívesen megküldök. Bár azt hozzá kell tennem ,hogy mivel ez nem üzleti célra készült ,ezért építési leírás nincs hozzá. De szerintem ez nem nagy probléma, átnéztem a terveket, elég egyértelmű az alkatrészek rajzolata, szinte adja magát mi hová megy. Aztán meg majd valaki szépen bemutatja közületek az építése folyamatát , akkor meg minden világos lesz.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Plexi » 2012.08.12. 21:17

Köszönjük szépen! Nagyon jó makettek, de ez a Lamborghini mindent visz.

Galériám
Kép
Plexi
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Destyn » 2012.08.12. 21:28

Pofásan néz ki a lambo. Nekem tetszik. Mekkora a méretaránya?
Destyn
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2012.08.12. 21:34

Köszönjük szépen! Nagyon szép autó!
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: János » 2012.08.13. 16:18

A méretaránya nem ismert, de ki lehetne számolni. Ez az alváza, A4 es lapon. Végső esetben megfelelő méretre kicsinyítéssel/nagyítással be lehet állítani a kívánt méretarányt.
Kép
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Destyn » 2012.08.13. 20:49

ahha.........
Ennek ellenére továbbra is érdekel, legfeljebb magamnak átméretezem.
Destyn
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: János » 2012.08.16. 19:33

A Gallardo méretaránya, ha A4-re nyomtatjuk akkor 1:16, válaszolt a kérdésemre a tervező.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Destyn » 2012.08.16. 20:54

Kösz az információt, ez sokat segített. Bár lehet, hogy én átméretezem 1:18-asra, mert abból több fér a polcon(meg nem mellékesen az a másik általam preferált méretarány autóknál).
Destyn
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Sztójay » 2013.02.14. 19:25

Frissen regisztrált új fórumtag vagyok. Nagyon megköszönném, ha megküldenéd nekem is a Nagy Tibor Úr által készített Lamborghini Gallardo makett letöltési linkjét.

Előre is köszönöm
Sztójay
Sztójay
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: Tomibobek » 2013.04.17. 16:27

Sikerült megszereznem a Lamborghini Gallardo makettet, de sajnos nagyon kezdő makettezőként nem egyértelmű melyik elem hová tartozik( itt a hátuljára és a belső részre gondolok). Néhány részletes képpel, (aki már elkészítette), vagy építési útmutatóval, ha valaki tud segítsen!
A segítséget előre is köszönöm!
Tomibobek
Újonc
Újonc

Vissza: Boltok