Magyar Honvédség referenciafotók

Fotók, méretek, egyéb adatok tervezéshez
Referencedata - Photos, dimensions, other infos for helping development

Moderátor: ATTIMON

Magyar Honvédség referenciafotók

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2010.12.26. 16:22

Churchill barátunktól kaptunk egy linket a bemutatkozójában, mivel ez ide tartozik ezért ide is belinkeltem:

http://mhrfweb.makett.org/MHRF/
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Re: Magyar Honvédség referenciafotók

HozzászólásSzerző: BALU » 2010.12.26. 20:11

Van pár jó kis Kraz kép is. Köszi ;)
BALU
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: BALU » 2010.12.26. 21:00

Lenne egy kérdésem Churchill-hez, esetleg ha más is tudna segíteni nekem mindegy, hogy ki válaszol. Szeretnék a Kraz-ra magyar honvédségi jelzést festeni majd a végén. De igazából fogalmam sincs milyent kellene. Találtam olyan képeket amiken van valami jel. Melyiket vagy mit fessek majd rá?
Kép
Kép
Forrás: http://mhrfweb.makett.org/MHRF/
BALU
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: Churchill » 2010.12.26. 23:35

Attól függ hogy mikori példányt szeretnél építeni. Úgy tudom a rendszerváltás előtt nem festettek a teherautókra hadijelet, csak a rendszerváltás után került fel az autókra a szokványos háromszínű ék, matrica formájában. (persze lehet, hogy hülyeséget beszélek).
Ez nem volt általános gyakorlat, én például eddig több ék nélküli teherautóval találkoztam, mint ékkel ellátottal. A matrica amúgy elég sérülékeny, darabokban leválik. A felhelyezése sem egységes (talán van valamilyen hatályos utasítás erről), láttam már megfordított (menetiránynak háttal álló) matricát is. Azon a Krazon, amiben utoljára ültem , pl nem is volt.
Több információt szerintem a makettinfo.hu "MAZ, Kraz, Kamaz, Zil és társaik" fórumában lehetne szerezni...
Churchill
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2010.12.27. 10:38

Amikor én voltam katona, akkor sem volt a teherautókon jelzés, azt inkább csak a harcjárművekre raktak, meg a parancsnoki gépekre. Azt már nem tudom milyen volt a rendszerváltés elötti, az az utáni biztos hogy az ék alak.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Churchill » 2010.12.27. 11:25

Ez a régi:

Kép

Úgy tudom gépjárművekre nem (max díszszemle talán?), csak repülőeszközökre és harcjárművekre festették.
Volt elődje is, az ötvenes években, abban ötágú vörös csillag körül volt piros-fehér-zöld koncentrikus kör, bár ez a te szempontodból érdektelen, mert úgy tudom ekkor még nem használtunk Krazokat.

Ez a mostani:
Kép
Kép

Ez meg a II vh-ás légierős felségjelzésen alapul, akkoriban a harcjárművekre is mást és a gépjárművekre is mást festettek.

" A Magyar Honvédség felségjele tehát: fehér keretbe foglalt, nemzeti színeket tartalmazó egyenlőszárú háromszög, amelynek magassága az alap kétszerese. A két befogó mentén a háromszög területén belül piros és fehér sáv húzódik, amelyek szélessége az alap méreteinek 1/9-e. A háromszög maradék területe zöld színű.
A jel alkalmas mind repülőeszközökön, mind harcjárműveken való megjelenítésre, formája és színösszeállítása alapján egyedi és magyar, kifejezi a haderőnk nemzeti jellegét. "
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Churchill 2011.07.28. 20:57-kor.
Churchill
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: BALU » 2010.12.27. 12:48

Köszönöm az infot. :)
BALU
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: Churchill » 2011.03.19. 16:28

Új könyv! Ha jól látom a szerző a Pro Modell-ből és a makettinfo.hu-ról ismerős Pánczél Mátyás

Kép
Churchill
Fórumozó
Fórumozó

Vissza: Referenciaanyagok