Ceruza, körző, vonalzó

Segítség egyedi makettek tervezéséhez
Designing advices - Assistance for designing own papermodels

Moderátor: ATTIMON

Ceruza, körző, vonalzó

HozzászólásSzerző: BaTTka » 2011.09.18. 14:28

Biztosan nem én vagyok az egyetlen, aki a makettek tervezésénél a számítógép helyett még a ceruzát, meg a geometriát használja [blush]
Illetve használná, mivel az utolsó iskolában töltött napom már hosszú évekkel ezelőtt volt. Így aztán sajnos a geometria alapjai már kicsit megkopott emlék képekként élnek bennem. Ami elég baj, ha mondjuk egy kúpot szeretnék szerkeszteni, aminek adott az alapkör átmérője.

Ide várnám az ilyen és ehhez hasonló problémák megoldási javaslatait. Mindent ami a papír alapú tervezésnél akadályként tornyosulhat azok előtt akik balga módon érettségi után eldobálták a tankönyveiket ;(
BaTTka
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

Re: Ceruza, körző, vonalzó

HozzászólásSzerző: Máté » 2011.09.19. 17:16

Az én tippem a négyjegyű függvénytáblázat, benne van minden ami kell (sőt, igazából sokkal több van benne a szükségesnél) :)

http://www.scribd.com/doc/30863917/Negyjegy%C5%B1-fuggvenytablazatok
Üdvözlettel:

Máté
Máté
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: BaTTka » 2011.09.19. 17:34

Köszönöm! Valami ilyesmire gondoltam. Most már csak azt szeretném tudni, miért nem tudom a ceruzáimat rendesen kifaragni az utóbbi időben :S Lehet hogy kínai lett a ceruza [biggrin]
BaTTka
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2011.09.19. 19:08

Ha egy egyszerű kúpot kell szerkeszteni, ismert alapköri átmérővel, az eléggé egyszerű dolog. KInyitod a körződet pontosan akkorára, amilyen magas kell hogy legyen majd a kúpod palástja. Ez persze nem a teljes magasság, a palást az mindíg nagyobb a magasságánál. Ezután ezzel a nyílással kell egy akkora körívet húzni, mint az alapkör kerülete. Ezután ha összekötöd a körív két végét a körző által bökött lyukkal, már csak ragasztófül kell a kúpra, és feltekerhető az egész.
Jövőhéten a kosárgörbe szerkesztését tanuljuk. [biggrin]
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: KisSas » 2011.09.19. 20:28

Rejtés:
BaTTka írta:Köszönöm! Valami ilyesmire gondoltam. Most már csak azt szeretném tudni, miért nem tudom a ceruzáimat rendesen kifaragni az utóbbi időben :S Lehet hogy kínai lett a ceruza [biggrin]

Jól jegyezzétek meg: minden, ami nem kínai, az hamisítvány! ;) [biggrin]
KisSas
KisSas
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Destyn » 2011.09.19. 20:43

Rejtés:
KisSas írta:
BaTTka írta:Köszönöm! Valami ilyesmire gondoltam. Most már csak azt szeretném tudni, miért nem tudom a ceruzáimat rendesen kifaragni az utóbbi időben :S Lehet hogy kínai lett a ceruza [biggrin]

Jól jegyezzétek meg: minden, ami nem kínai, az hamisítvány! ;) [biggrin]

pontosítva : minden, ami nem eredeti kínai, az hamisítvány ;) [biggrin]
Destyn
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: BaTTka » 2011.09.20. 20:08

Már számolom vissza a perceket, hogy megtudjam miként kell kosárgörbét szerkeszteni [biggrin] A viccet félretéve szerintem hasznos ha ilyesmik is megtalálhatók itt. Ki tudja mikor mire lehet szükség.
BaTTka
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: wittman » 2011.09.20. 20:12

nekem vannak jó régi eredeti román meg szovjet rajzszerszámaim azokat nem lehet elnyűni, ja és jó pár Solingen vágószerszámom még a háborúból maradva na azokat nem kell élesíteni csak víz ne érje őket.
wittman
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: apofis » 2012.01.01. 15:58

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem!
Egy olyan oldal vagy könyv címre lenne szükségem amiben pontosan le vannak irva minden olyan alakzat pontos tervezési menete ami hasznos lehet nekünk makettozóknak... olyanra gondolok hogy kupola,16 szög meg ilyenek!
Ha valaki tud segítsen!Érdekelnének a tervezömérnökök jegyzetei is!Elöre is köszönöm!
apofis
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2012.01.01. 17:34

Ha kupolát szeretnél pontosan megtervezni akkor javasolni tudom a Zmodeler + Pepakura designer programpárost. Itt egy kis tutorial arról, hogy hogyan is működik a gyakorlatban a kupola elkészítése : ---> Katt ide >---
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: apofis » 2012.01.06. 20:17

ATTIMON írta:Ha kupolát szeretnél pontosan megtervezni akkor javasolni tudom a Zmodeler + Pepakura designer programpárost. Itt egy kis tutorial arról, hogy hogyan is működik a gyakorlatban a kupola elkészítése : ---> Katt ide >---

Köszönöm szépen tisztelt ATTIMON !Már néztem is a felrakott tutorialt de mivel nincs olyan gépen hogy tudjak rajta épkézlább programot futtatni (gyakorlatilag csak a netem megy) ezért keresek olyan szakkönyveket vagy netes leirást ahonnan meg tudom nézni a szerkesztés menetét !Jo ideje keresgélek és nagyon lelkes de több papirt nem akarok elcseszni:-(

Előrre is köszönöm a segítségeseteket!

Apofis
apofis
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2012.01.07. 11:51

Ezek nagyon egyszerű programok. Ha az internet böngészőt bírja futtatni a géped akkor ezekkel se lesz semmi gondja hahaha nade mindenki maga dönti el, hogy mit akar. Ha kézzel akarsz bonyolult formákat is tervezni akkor a legtöbb esetben elég a PÍ szám használata valamint a derékszögű háromszög számításának képlete.

Kép

A többi már csak azon múlik, hogy mennyire vagy kreatív
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: apofis » 2012.01.09. 12:30

Köszönöm a segítséget! Kicsit belevetem magam a matek rejtelmes területébe és biztosan sikerrel járok :_) Mégegyszer köszönöm!
apofis
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2012.01.09. 19:49

Esetleg ha van egy négyjegyű függvénytáblázat otthon, abban ha jól emlékszem, benne van minden ilyesmi.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: apofis » 2012.01.26. 20:04

http://eptan.fmk.nyme.hu/eptan/oktadat/ ... olas_I.pdf
Meg van amit kerestem!Mindenkinek ajánlom aki saját tervezésbe kezd:_)
apofis
Újonc
Újonc

Következő

Vissza: Tervezési segédletek