Tervezés Painttel/Jasc Paint Shop Pro ( 3D program nélkül)

Segítség egyedi makettek tervezéséhez
Designing advices - Assistance for designing own papermodels

Moderátor: ATTIMON

Tervezés Painttel/Jasc Paint Shop Pro ( 3D program nélkül)

HozzászólásSzerző: lebeg » 2011.01.16. 11:09

Üdv!
Olvasgattam itt a 3d-s tervezéssel kapcsolatos témát, de bárhogy is próbálom nem jön össze. Aztán láttam páran painttel rajzolják meg a maketteket, de ehhez nem találtam témát, hogy hogyan is. Gondoltam beregisztrálok és nyitok egy ilyen témát!
Remélem ebbe is kapok/kapunk olyan segítséget mint ami a 3D-s topicban van. Talán lesz valaki olyan segítőkész aki képekkel illusztrálja a folyamatot.
Én előre is megköszönöm a segítséget!
lebeg
Újonc
Újonc

Re: Tervezés Painttel/Jasc Paint Shop Pro ( 3D program nélkü

HozzászólásSzerző: ATTIMON » 2011.01.16. 12:25

A paintes tervezésnek vannak hátulütői ezért minőségi makettek tervezésére egyáltalán nem alkalmas. Az első hiba például mindjárt az, hogy egyszerű dobozformákat tudsz csak maximum kihozni vele, de az is csak úgy nézne ki szépen ha fehéren is maradna. Mert bizony paintbe rárajzolni egy textúrát az elég vesződséges feladat is és látványra cseppet sem mondható kielégítőnek. Csak példának mondom, hogy ha kereket akarsz rajzolni a dobozformádra akkor az erősen pixeles lesz amit ha már felsorolást kezdtem akkor ez a kettes számú nagy hiba a paintnél - a pixelháború effekt :) Nem csak a kerek formáknál, de a ferde vonalaknál is előjön ez a hiba. Most így hirtelen ennyi a hátulütőkről, de ez a két dolog is tökéletesen elég ahhoz, hogy a már nem kezdő szintű makettezők nem kezdenek painttel foglalkozni. A 3D-s tervezés tutorialunk szerintem elég jóra sikeredett, érdemes alaposan átolvasni, mert lépésről lépésre megranít amire kell (a Zmodeler-es és a Blender-es is). A paintet meg hagyd a fenébe használd maximum a textúrák átméretezésére :)
Kép
ATTIMON
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Vissza: Tervezési segédletek