XXI. Nyitrai Makett Kiállítás és Verseny 2015.10.17.

Amiről érdemes tudni
Contests, exhibitions, events - What you need to know from

Moderátorok: Gaccso, János

Re: XXI. Nyitrai Makett Kiállítás és Verseny 2015.10.17.

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2015.10.18. 12:46

Idén is jó buli volt a verseny, bár érezhetően kevesebb résztvevő/néző volt itt is, ami érdekes volt. Mondjuk legalább nem kellet egymás nyakába lenni mint az előző években. Gratulálok mindenkinek aki nyert díjat, aki meg nem, az ne csüggedjen. A zsűri döntéseivel tavalyhoz hasonlóan idén sem értek mindenben egyet, de ez van, el kell fogadni. Képeket majd énis rakok fel, csak még nincsenek feltöltve.
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Lacc » 2015.10.18. 13:49

BobaFett írta:Idén is jó buli volt a verseny, bár érezhetően kevesebb résztvevő/néző volt itt is, ami érdekes volt. Mondjuk legalább nem kellet egymás nyakába lenni mint az előző években. Gratulálok mindenkinek aki nyert díjat, aki meg nem, az ne csüggedjen. A zsűri döntéseivel tavalyhoz hasonlóan idén sem értek mindenben egyet, de ez van, el kell fogadni. Képeket majd énis rakok fel, csak még nincsenek feltöltve.

Tulajdonképpen szó szerint ugyanezt tudom elmondani, amit Balázs is! Az eredményeket már ott a helyszínen megvitattuk, hogy elég furcsán alakultak, dehát ez van. Legalább senki nem tudhatja előre mire is számítson :) A makettek idén is nagyon szépek voltak, a mi csapatunk is ismét kitett magáért! János barátom sajnos most nem hozott díjat haza, viszont Bódis Péter Szlovák mester lett, Balázs kapott egy bronzot a hajójára és Attila is díjazott lett a saját tervezésű és építésű makettjeivel! Krisztiánról sem feledkezzünk meg, aki a műanyag autók között lett érmes! Remélem nem hagytam ki senkit, ha mégis, szóljatok!
Aminek én még külön örülök, hogy most már elmondható, hogy az elmúlt pár év során kialakult egy társaság, akik mindig összejövünk és személyesen is jókat tudunk beszélgetni, és nem csak mindig makettezésről :) Teljesen más úgy fórumozni, hogy tudom ki van a "vonal" másik végén :) Remélem idővel egyre többen el tudnak jönni valamilyen rendezvényre! Képek nekem is később!

...addig is képek a kiállításról a szlovák kollégáknál:

http://papermodelers.sk/viewtopic.php?f=43&t=6857&start=40#p160174
Lacc
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: bodispeter88 » 2015.10.18. 14:10

Szintén csatlakozom az előttem szólókhoz! Lényegesen kevesebb makett és látogató volt a tavalyihoz képest. Ez sajnos néhány kategóriában igen csak meglátszódott. A felhozatal pazar volt, nagyon sok csodás alkotást tekinthettek meg az érdeklődők. A tavalyihoz mérten idén is sok mindent lehetett vásárolni és örömmel konstatáltam hogy a jövőre nézve is lesz mit megépíteni a fórumon! [LOL] Gratulálok én is mindenki munkájához és a díjazottakhoz is. :) Számomra is születtek olyan döntések, amelyeken meglepődtem és nem feltétlenűl értek vele eggyet, de ahogy minden évben, most sem sikerült megfejteni a díjazás logikáját. :(
Örülök viszon hogy egy új kollégával ismerkedhettem meg Krisztián személyében!!
Fotóztam is, de a képeket most leginkább magamnak készítettem, inkább részleteket fotóztam ötletek merítése céljából és ezért inkább nem tenném fel őket, remélem megbocsátjátok nekem. [blush]
Viszont készült csoportkép, remélem előbb-utóbb felkerül ide is. [thumbsup]
KépKép
bodispeter88
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: pet1972 » 2015.10.18. 17:29

bodispeter88 írta:.... de ahogy minden évben, most sem sikerült megfejteni a díjazás logikáját. [thumbsup]

Itt nincsen semmi logika. Három-négy makettező tetszik-nemtetszik módom kinéz három maketett kategóriában ahol nem indul makettjével...és már csak az egészen nehéz lehet, ahogy tortént a Épületeknél például...első hely az nem volt nehéz de a másodig és harmadik hejre 8 makett között kellet választani
Építéss alatt:GLS-30
Befejezet modellek
pet1972
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: János » 2015.10.18. 18:32

@ pet1972 :Akkor ezt legalább megtudtuk, köszi. Azt gondoltuk, lepontozzák az építést, a festést, a kiegészítőket stb. De ha csak ilyen hasraütésre megy akkor nem kell belőle akkora ügyet csinálni ki hol végez.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2015.10.18. 18:36

Bár az eredményeket még nem láttam, de gratulálok minden díjazottnak, és a résztvevők sincs miért csüggedniük. Ismerem az érzést, összejönni, beszélgetni. Idén sajnos nem voltam ott, de jövőre minden feltétel adott számomra. Sajnos a makettezés ez egy szubjektív sport. Olyan mit az olimpián a torna, vagy a műkorcsolya. Bizonyos emberek, a saját ízlésük szerint döntenek. Ellenben vannak más versenyek is, egészen biztos, hogy áprilisban lesz Moson Show, és egy év múlva újra Nyitra. Maximum addig építeni kell! [Hello]
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: KisSas » 2015.10.18. 19:48

Lacc írta: János barátom sajnos most nem hozott díjat haza...

én pedig hallottam János nevét, és úgy láttam kapott valamit.... :S Rosszul láttam/hallottam?
KisSas
KisSas
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Lacc » 2015.10.18. 20:56

KisSas írta:
Lacc írta: János barátom sajnos most nem hozott díjat haza...

én pedig hallottam János nevét, és úgy láttam kapott valamit.... :S Rosszul láttam/hallottam?

...mint megtudtam, tévedtünk, az csak egy hasonló nevű ember volt, János is azért indult el kifelé, mert úgy értette, hogy az ő nevét mondták [rolleyes]
Lacc
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: KisSas » 2015.10.18. 21:11

KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

Az uccsó képen (sorban): BobaFett, Bodispeter88, Joe711, Lacc, KisSas, János, Gabes, ??? :)... aki elszaladt: Krisztián, aki lemaradt: Attila...

Nekem tetszett! Bár régen nem voltam már, nekem is feltűnt, hogy kevesebb volt a makett, de én jól éreztem magam. Itt (is) gratulálok a díjazottaknak! Remélem, jövőre is jó kis csapat jön össze, örülnék, ha legalább dupla ennyien lennénk! Engedjétek meg, hogy Bódis Péternek külön gratuláljak! Látszott rajta, hogy nagyon örül a díjazásának!
KisSas
KisSas
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2015.10.18. 21:18

Bár képeket már raktam fel a rendezvényről, de szeretnék én is hozzászólni.

Idén egyszerűsítettem a dolgot, egyszerű nézelődőként vettem részt. Nem vittem semmit kiállítani, és versenyezni sem. Ennek az az oka, hogy a kikötőn semmi haladás nem volt az előző évhez képest, hajóból pedig a Szamos-Körös monitorpár készült el, de nem éreztem azt, hogy ki kéne őket vinnem.
Ahogy a kollégák írták, az egész rendezvény "szellősebb" volt idén. Kényelmesebben meg lehetett nézni a maketteket, és a vásárlásnál sem volt akkora tumultus.
Jókat beszélgettünk, és megnéztem az építéseket is alaposabban.
Szeretnék itt is gratulálni a díjakhoz mindenkinek, idén is komoly építésekkel voltunk jelen.
A szervezőknek köszönet a meghívásért, nagyon jó buli volt.
Magáról a versenyről szívesen olvasom a hozzászólásaitokat, mert még mindig nem értem pontosan a díjak odaítélésének a menetét. pet1972 ugyan írt róla, de ez így elég egyszerűnek tűnik. Vagy tényleg ennyi?
Illetve a helyezettek listáját is várom, mert az eredményhirdetés a tavalyihoz hasonló volt, és én ugyanúgy nem értettem belőle semmit.
Joe711
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: Krisztián » 2015.10.18. 22:14

Sziasztok,
volt egy János nevű, méghozzá Babos János kollégánk Budapestről, akit testben én képviseltem. Ő műanyagos, kizárólag autókat épít. Most nem tudott eljönni, de jövőre majd igyekszik.
Először voltam így nincs viszonyítási alapom a részvétellel és a felhozatallal. Viszont ami volt, nagyon jó volt vagy még annál is jobb.
Előre sohasem lehet megsaccolni ez hogyan alakul. A civil járműveknél nem volt nagy a kínálat de ahhoz talán elég, hogy ne háromból kelljen hármat besorolni, ráadásul a Fiatom talán jobb volt mint a VW bogár, mégis ez utóbbi lett a befutó. [glare]
Nem sokat társalogtam veletek, mert velem volt a fiam is , másrészt pedig lekötött az árusok kínálata és az abban való bogarászás.
Sajnálom, hogy Jánosunkat nem emelték ki valamilyen különdíjjal, ha nem is éremmel, mert alkotása tényleg osztályon felüli volt. Ezzel csak demoralizálja a versenyzőket. Egy lefóliázott oklevélre azért futotta volna. Az érzelmi és erkölcsi hozadékáról nem is beszélve.
És valóban, mennyire más látni a maketteket élőben mint fényképen, akármilyen jó is az.
Gratula a nyerteseknek, jó társaság voltatok.
Na most aztán vissza az asztalokhoz, vágni, ragasztani, festeni (ez utóbbi opcionális), mert mindjárt itt a következő Nyitra. [Hello]
krisztián
A jó makettező összeragaszt mindenféle makettet, még a legrosszabb tervező munkáját is.
A jó tervező olyan makettet tervez, melyet minden makettező össze tud ragasztani. Még a legrosszabb is.
Krisztián
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2015.10.19. 08:46

Először is had gratuláljak akik eredményt értek el, valamint köszönet a képekért!
Nos amit leírtok, a képeken is látszik, most direkt visszanéztem a tavalyi képeket és nem csak menyiségben volt kevesebb makett.
Furcsa, hogy János munkáit nem jutalmazták, mert lehet, hogy nincs minden makettről kép, nem igen láttam olyat, ami hasonlítható volt a nagy franciához, vagy a Famohoz, szinte kizárólag festetlen, "dobozból épített" maketteket látok a képeken, minimális feljavításokkal, így hasonlóan Joe kikötőjéhez tavaly, nem is igen volt mivel összevetni...
De mindegy is, már tavaly is kiveséztük, hogy vannak furcsaságok a makettek értékelésénél és ha jól értem most sem volt másképp.

Ha lehet, majd kérhetek olyat, mint tavaly, hogy a helyezett makettekről tegyetek fel képeket (vagy linket) mert azért kíváncsi vagyok rájuk.
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Gabes » 2015.10.19. 10:59

Nos... Az előttem szólók már minden lényeges dolgot leírtak, de azért pár gondolatot én is leírnék. Mégegyszer gratulálok a díjazottaknak, bár ezt már személyesen is megtettem! Öröm volt látni, hogy idén is összejöttünk jópáran és ahogy Lacc is mondta, kialakult egy állandó társaság, akikhez időnként csatlakoznak újabb tagok is. Örülök, hogy Krisztián kollegát is megismerhettem/megismerhettük. A résztvevők száma idén valóban elmaradt a tavalyihoz képest, de ebben talán a hűvösebb idő lehetett a ludas. Makettből is kevesebb volt, mint tavaly, viszont voltak elég szinvonalas alkotások is. A szervezéssel idén sem lehetett nagyobb kifogásunk, bár talán 1-2 dolgon még lehetne finomítani a jövőben...
A versenyművek díjazása számomra is eléggé érdekesen alakult, néhány eredménnyel nem igazán értettem egyet. Pet1972 magyarázatával valamennyire érthető a dolog, de véleményem szerint a szubjektivitást ki kellene zárni, amennyire csak lehet és egy pontonkénti lista alapján kellene döntést hozni. A szervezők és a fórum moderátori csapat jóvoltából idén sikerült kicsit a kulisszák mögé látni és néhány díj odaítélésében részt venni (nagy köszönet érte)! Nem is szaporítanám tovább a szót, jöjjenek az általam készített képek...

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép

A csoportképen szereplők, balról jobbra...
BobaFett, Krisztián, bodispeter88, Joe711, Lacc, KisSas, János, Gabes
Az utolsó képen, pedig a csoportképről lemaradt Attila

-G-
VISIT MY WEBSITE PLEASE
http://www.ppmodels.com
Gabes
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: bodispeter88 » 2015.10.19. 16:33

Sokat gondolkodtam hogy megírjam-e a véleményemet, de két hozzászólás nagyon szemet szúrt. Előre leszögezem hogy nem szeretném megbántani a két papírmakettező társamat és legkevésbé valamiféle vitát generálni úgy mint tavaly, de ez nyomja a lelkemet.
Az első János utolsó mondata. Remélem eme kijelentését az előző évek eredményei ismeretében is fenntartja!!
A másik Drotmalac kollega szubjektív véleménye, amit persze tiszteletben tartok. Kedves volt részéről hogy ennyire lepontozta a versenyben résztvevő maketteket.
De részemről ennyi, ez nyomta a lelkiismeretemet és jobbnak látttam kimondani, mint benttartani. Bocsássátok meg nekem.
KépKép
bodispeter88
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: János » 2015.10.19. 17:06

Először is köszönöm mindenkinek a biztatást , támogatást véleményt és kritikát amiket a makettjeimhez fűztetek. Kellemes volt ismét találkozni a fórum megjelent tagságával. Érdekes volt olvasni a sok vigasztalást, amit az elmaradt érmek okán kaptam. meg kell mondanom, hogy eddig is elfogadtam a zsűri ítéletét, most is ezt teszem. Természetesen jól esett volna a hiúságomnak ha most is valami nyakbavalóval térek haza, de ez emberi dolog. Ha én lettem volna a zsűriben, lehet hogy magamnak sem ítéltem volna érmet, mert a harcjárművek kategória most is nagy számban és igen magas színvonalon képviselte magát. Meg kell érteni, hogy annak a 3 embernek akinek a bírálat és a helyezések odaítélése a dolga , egy elég szűk időkeret alatt igen nagyszámú makettről kell döntést hozni. Ez nem könnyű feladat, ha most elkezdenének pontozásos módszerrel patikamérlegre tenni minden makettet, még most is ott várnánk az érmekre. Ezért leegyszerűsítik a dolgot, ott az asztal mellett minden témakört gyorsan átbeszélnek, ráböknek 3 makettra, és mennek tovább. Ennyire van idejük, ezért valamilyen szisztémát keresni az ítéletekben hiábavalóság. Az idén ugyan kevesebb makett volt az asztalokon, és még témakör összevonásra is sor került (repülő, űrhajózás). Tavaly viszont harcjárművek kategória kétfelé lett bontva, (lánctalpas, gumikerekes), mert olyan sok volt az induló.
Hogy mégsem vagyok elégedetlen a szereplésemmel, annak egy nagyon egyszerű oka van: nagyon sokan fotózták a Famo-t és a trélert, sőt amikor ott matattam , még meg is szólítottak, és szóban fejezték ki az elismerésüket. Ezt én amolyan közönségdíjnak veszem, képzeletben kárpótolva magam [blush]
Én is gratulálnék minden éremtulajdonosnak, Péternek pedig üdv a Klubban!
(bocsi , nincsenek képeim, mert én is csak "szakmai" képeket lőttem, saját felhasználásra)
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

ElőzőKövetkező

Vissza: Versenyek, rendezvények, események