Kutatók Éjszakája, 2015 szeptember 25

Amiről érdemes tudni
Contests, exhibitions, events - What you need to know from

Moderátorok: Gaccso, János

Re: Kutatók Éjszakája, 2015 szeptember 25

HozzászólásSzerző: János » 2015.09.14. 07:16

Tavaly amikor benéztem a műanyagosokhoz, még csak közel sem lehetett menni a makettekhez, mert rám szóltak. Pedig elég aprócska makettek voltak kiállítva, a részletek tényleg csak közelről voltak kivehetők. Még azt lehetne hogy valami kötél félét kihúzni az asztalok elé, jelezvén hogy csak eddig és ne tovább. A másik lehetőség az "őrség" , rászólni aki kicsit tologatni szeretni valamelyik gyártmányunkat. Mivel az idén nem lesz közös makettezés, ezért másként kell majd az asztalokat elrendezni. Szerintem úgy kell hogy a kiállító asztalok ne legyenek a falig betolva, hanem kicsit előrébb, és mögöttük el lehessen sétálni, itt "járőrőzne" az őrség, vagy csak simán itt beszélgetnénk, és fél szemünket rajta tudnánk tartani a kedves érdeklődőkön.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: bodispeter88 » 2015.09.14. 15:56

Az én makettjeim védőbúra alatt vannak, ha gondoljátok felajánlom első védvonalnak... hahaha
KépKép
bodispeter88
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2015.09.17. 18:15

Nekem sajnos mégis csak le kell mondanom ezt a programot. Elnézést kérek mindenkitől! [blush]
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: KisSas » 2015.09.17. 21:12

Sajnálom...! :( Pedig örültem volna, ha találkozunk...
KisSas
KisSas
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2015.09.24. 19:48

Akkor holnap lesz a nagy nap ! én próbálok kezdésre ott lenni, de nem biztos hogy sikerül.
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Gabes » 2015.09.25. 08:14

Sziasztok!

Akkor ez a nap is eljött... Én megpróbálok odaérni 4-re, úgyhogy várok mindenkit! Vigyázzatok magatokra az utazás közben!

-G-
VISIT MY WEBSITE PLEASE
http://www.ppmodels.com
Gabes
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: KisSas » 2015.09.25. 09:25

Én kezdésre mindenképpen szeretnék ott lenni, ha sikerül, inkább kicsit előbb.
KisSas
KisSas
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Lacc » 2015.09.25. 10:03

Én is megyek Jánossal, hogy mikorra érünk oda kérdéses, attól függ milyen lesz befelé a forgalom a városba. Viszlát ott!
Lacc
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Tom » 2015.09.25. 10:45

Én fél 5-re tervezek odaérni, valószínűleg sikerülni is fog ;)
Tom
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: János » 2015.09.25. 11:56

2 órakor startolok el, majd felveszem Lacc-ot, és irány Budapest. A BME-nél felvesszük Bálint fiamat, ha el tud jönni, kb 4.30 ra ott leszünk, ha nem jön semmi közbe.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: János » 2015.09.26. 07:03

Sajnos kicsit késtünk, de épségben odaértünk Lacc-al és a makettekkel. Ismét egy jó hangulatú fórumtalálkozót sikerült összehozni, a Kutatók Éjszakája kapcsán. A rendezvény látogatottsága észrevehetően gyérebb volt mint tavaly, de azért voltak érdeklődők is. Nagy örömmel üdvözölhettük Tom kollégát és gyönyörű autóit, élőben sokkal jobban mutatnak mint a monitoron keresztül. Végre megismerhettük Plexi kollégát is, itt volt már az ideje.
Pár új makettet is megnézhettünk amit eddig még nem láthattunk,meg a friss termést is. Bár az én makettjeim még nincsenek teljesen készen, de nyitráig mindenképp elkészülnek.
Pár képet tudtam készíteni (telefonnal), de remélem a többiek is tesznek fel néznivalókat. Egyet elmulasztottunk, valamilyen csoportképet nem ártott volna összehozni. Hamarosan találkozhatunk ismét, gyertek el minél többen Nyitrára, az is nagyon jó buli.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Lacc » 2015.09.26. 09:21

Számomra hosszú volt a tegnapi nap, nagyon elfáradtam a végére, de megérte elmenni! Jó volt összejönni a megszokott társasággal és újabb tagokat megismerni személyesen is! :) A hangulat remek volt, sokat beszélgettünk, a makettek is mindig sokkal szebbek élőben, mint a képeken! Ahogy János is írta, Tom autói eszméletlen jók, képeken nem jön vissza mennyire fantasztikusan meg vannak csinálva!
Én tavaly nem voltam, így nincs összehasonlítási alapom az érdeklődök számával kapcsolatban, amit tapasztaltam az az, hogy aki bejött hozzánk, annak nagyon tetszett minden! Nem tudom tavaly is így volt-e, de nekem nagyon tetszett, hogy Gabes hozott egy csomó kivágót a gyűjteményéből, amiket meg lehetett nézni. Többen meg is akarták ott helyben venni őket és arról is többen érdeklődtek, hol lehet ezeket a füzeteket beszerezni. Volt 2 féle, ingyenesen elvihető kivágó is, az mind elfogyott. A kissrácok persze mind versenyautót szerettek volna, ők leginkább az autós témájú, gyári füzeteket szerették volna elvinni :D Úgy gondolom ha jövőre is megyünk, ezekre az egyszerűbb, 1-2 oldalas, ingyen elvihető makettekre kell jobban rákészülni, talán ezzel tudunk több embert megnyerni ennek a remek hobbinak! A másik, amivel jobban lehetne készülni, az olyan szóróanyag, amin a saját elérhetőségeink rajta vannak, ilyet is többen vittek volna. Szerencsére azért így is sokan felírták és lefényképezték a linkjeinket a kihelyezett feliratokról! Képeket sajnos nem tudtam készíteni, a telefonom alkalmatlan beltéri fotózásra... :P
Lacc
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: KisSas » 2015.09.26. 12:48

Szinte egy az egyben idézhettem volna Lacc kollégát, én is nagyon jól éreztem magam, a makettek is gyönyörűek voltak, még az is, amire János azt mondta, hogy neki az már nem kihívás.Örülök,hogy sok kollégával személyesen is találkozhattam, főleg, hogy voltak köztük számomra újak is. A csoportkép hazafelé indulóban már nekem is eszembe jutott... Nekem még külön élmény volt az is, hogy újra meglátogathattam a régi sulimat, pláne úgy, hogy volt még jónéhány érdekesség is.
Sajnos a fényképezésről jelenlegi telefonommal nekem is le kellett mondanom, legalábbis nem sok értelmét láttam. De egy a lényeg, jól éreztem magam, jó volt látni egy-két látogatón az elcsodálkozást, meg hogy fényképezik az elérhetőségünket.
Remélem, Nyitrán is sikerül egy jó hangulatú találkozót összehozni!
KisSas
KisSas
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: János » 2015.09.26. 14:55

@ KisSas :Az a Tiger amiről szóltál még mindig az avatar képem, úgyhogy ne gondold azt hogy már nem kedvelem. Ez volt az első olyan (bár uot of book) építésem amit tényleg ki mertem tenni a 'kirakatba'. Az hogy közben továbbléptem és új célokat tűztem ki magam elé, szerintem természetes velejárója egy hobbinak.
Amúgy örülök hogy tetszett, annak meg pláne örültem hogy ismét találozhattam/tunk veled és kedves pároddal. (aki felettébb hősiesen kitartott egész idő alatt, vagy csak vigyázott rád? :O )
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Plexi » 2015.09.26. 15:40

Nekem is tetszett a tegnap este, jól éreztem magam, megérte elmenni. Ez volt az első kiállítás amin ott voltam, így mások munkáját is most láttam elsőnek élőben. Kissé furcsa is volt. Egytől egyig mind sokkal jobban nézett ki, mint a fényképeken. Illetve amin még meglepődtem, hogy a kisebb dolgok, pl. Joe kikötőjében az emberek sokkal kisebbek, mint ahogy a képeken látni őket.
Látogatóból nem volt olyan sok, általában vagy senki nem volt bent, vagy hirtelen sokan jöttek be. Volt aki csak benézett az ajtón és egyből tovább ment, volt akinek sok kérdése volt. Talán közülük pár embert a tagjaink közt üdvözölhetünk hamarosan.
A csoportkép nekem is csak ma reggel jutott eszembe, majd legközelebb pótoljuk.

Galériám
Kép
Plexi
Adminisztrátor
Adminisztrátor

ElőzőKövetkező

Vissza: Versenyek, rendezvények, események