Új kiadó

Újonnan megjelent makettek, makettek bemutatója
New models, presentation of papermodels - If you find something new

Moderátorok: Gaccso, János

Új kiadó

HozzászólásSzerző: prenix » 2011.02.19. 12:27

Reményeim szerint a számotokra is újdonság lesz amit szeretnék nektek mutatni. Beleakadtam egy számomra eddig ismeretlen kiadó makettjébe. A kiadó lengyel, a nevük: Model-kom. (http://www.model-kom.pl)
Eddig egyetlen makettet adtak ki tavaly, de ez megér egy misét a téma iránt érdeklődőknek. Egy hidegháborús szovjet önjáró rakétavető a 2K12 KUB rakható össze belőle három rakétával. Ami engem igazán meglepett az a viszonylag nagy méretarány (1:16) és a részletgazdagsága.

A weblapon található képek magukért beszélnek. Komolyan kíváncsi lennék, hogy lesz-e köztetek olyan aki bevállalja. Ahogy elnéztem, mindenképpen igényli a festést, mert a nyomtatott textúrák nem annyira szépek, de a részletessége szerintem mindenkit kárpótol.

Sajnos a hidegháború számomra nem egy izgalmas téma, de remélem, hogy a jövőben jelenik meg náluk hasonló kivitelezésű második világháborús gép is.
-----
Üdv, prenix
prenix
Újonc
Újonc

Re: Új kiadó

HozzászólásSzerző: Máté » 2011.02.19. 12:32

Hmm, bár nem a haditechnika a kedvenc témám, nagyon tetszetős ez a makett.
Üdvözlettel:

Máté
Máté
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

Re: Új kiadó

HozzászólásSzerző: János » 2011.02.19. 16:27

Én már találkoztam vele, a PaperModelers.com fórumon , egy KAROL nevű tervező-építőtöl.
http://www.papermodelers.com/forum/armo ... -16-a.html
Itt láthatjuk a tesztépítést. egészen a teljes befejezésig. Nem olvastam hogy már kapható, legalábbis azon a fórumon.
Egyszer ugyan említettem hogy az illető műgyantából öntötte ki a lánctalp szemeket (ami nekem eddig még nem sikerült).
Valóban szép részletes makett, egyszer talán ha a német harcjárművekkel beteltem ,talán megfontolom az építését.
János
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

Vissza: Újdonságok, makettbemutatók