Újdonságok 2016

Újonnan megjelent makettek, makettek bemutatója
New models, presentation of papermodels - If you find something new

Moderátorok: Gaccso, János

Újdonságok 2016

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2016.05.10. 12:39

BMW M1:
Kép
[love]
Gaccso
Moderátor
Moderátor

Re: Újdonságok 2016

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2016.09.20. 20:15

Answer/Angraf kiadónál nézelődtem, és a következőket találtam, amik nekem nagyon tetszenek:
Az Answerről sajnos nem túl sok jót mondhatok. Egy makettet építettem tőlük, a Mi2 helikoptert. Ez nem épp a legjobb makett volt, kissé túl volt bonyolítva a tervezés, és a belső/külső nem igazán passzolt. Azt pedig olvastam, hogy az Ikarus makettjük sem lett igazán formahelyes. Viszont ha kinőtték ezeket a hibákat, klassz kis maketteket lehetne építeni ezekből a füzetekből:
Polsi Fiat 126p:
Kép
És egy Polonez +lakókocsi
Kép
Mindegyik 1:25 méretarány, és 2 nehézség a hármas skálán. Sajnos részletességről, és kidolgozottságról nem tudok írni, mert még nem láttam kész makettet belőle sehol.

A másik kettő Angraf modell. Hiába egy cég, talán nem véletlenül van külön nevük sem. Az utóbbiak híresen részletes, és szép makettek.
Az első egy Eaos osztályú nyitott vagon, amit, ha sejtéseim igazolnak, a Máv is használt, így szép méretes szerelvényt készíthetünk, akár több vagon megépítésével is, persze aki megbírja ugyanazt építeni többször.
Kép
Az utolsót viszont biztosan használta/használja a hazai vasút, első és másodosztályú kocsikként is. Talán már utazott is ilyennel mindenki, ez a jól ismert lengyel gyártmányú gyorsvonati kocsi.
Kép
És ha még a szerelvényünket megkoronázzuk a GPM által már régebben kiadott ST44-935 "Gagarin" nevű mozdonyával, ami nálunk M62 szergejként ismert, némi átalakítással, és átfestéssel, máris egy tekintélyes méretű Máv állomásrészlettel gazdagodhatunk, hisz ezek méretaránya is 1:25. (Főleg, hogy csak most vettem észre, hogy a kivágó 2-2 vagont tartalmaz) Egy személyvagon hossza: 98cm! Így ha van valakinek egy üres szobája, és nem tud vele mit kezdeni, már is nekiállhat, és építhet bele egy remekbeszabott terepasztal részletet.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Lacc » 2016.09.21. 11:01

Na, a BMW M1 engem is érdekel! [thumbup]
Lacc
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Lacc » 2016.10.06. 17:43

Nem tudom ezzel a kiadóval/tervezővel találkozott-e már valaki, én a minap futottam bele.

http://akmodely.cz/

Jelenleg 2 makett vásárolható meg tőlük, egy Skoda Liaz locsolókocsi és egy billencs, mindkettő 1:32 méretarányban. Nekem nagyon tetszik mindkettő!

Kép

Kép
Lacc
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2016.10.06. 19:24

Felidézik a megboldogult gyermekkoromat ezek a makettek, főleg a locsolós kivitel. Nagy csodálattal néztük, ahogy a nyári melegben öntözi az utcákat.
Egyre jobban elterjed ez az 1:32 méretarány. Lassan egy egész komoly magyar útépítő diorámát össze lehetne tenni belőlük. Talán még az IFA (Ideiglenes Forgalmi Akadály) hiányzik, az agromodelles verzió, nekem sajnos nagyon nem jött be.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Gabes » 2016.10.07. 14:13

minap láttam a szlovák fórumon a tesztépítésről egy topikot és nekem is megtetszettek nagyon. Jól eltalálták a formát, a kidolgozottságot. Egyre divatosabb az 1:32-es méretarány, mivel így ezek a nagyobb tehergépek/kamionok is kompaktabb méretűek, nem kell nekik egy külön szoba/lakás. A kidolgozottság még így is megfelelő, szerintem. Az Agromodels valóban nem igazán találta el az IFA formáját, úgyhogy abból is csinálhatna valaki egy normálisat... [biggrin]

A locsolókocsi beta-test építése:
http://paperarchiv.4fan.cz/viewtopic.ph ... efda472719

Ez meg a dömper beta-test építése:
http://www.papermodelers.sk/viewtopic.php?f=60&t=7289

-Gabes-
VISIT MY WEBSITE PLEASE
http://www.ppmodels.com
Gabes
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Lacc » 2016.10.08. 21:35

Gaccso írta:BMW M1:
Kép
[love]

Ez a BMW nagyon állat, találtam hozzá építési topikot. Azt hiszem, ha szembejön majd velem Nyitrán a füzet, nem fogom otthagyni!

Kép Kép

http://f1papermodels.ru/phpBB/viewtopic.php?p=20259#p20259
Lacc
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2016.10.09. 18:48

Tényleg szép, ez a W.M.C. mindig szép maketteket csinál. Ha jók az információim, hamarosan egy gyorsasági versenykamiont ad ki.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Krisztián » 2016.10.11. 12:05

Érdekes,hogy a papírmakett kiadók is igyekeznek "információt szerezni" egymástól. Ezt a kék Skodát tervezte és kiadta Attimon kollégánk (is), erre egy másik is kiadja. Nyilván olcsóbb mint újat tervezt(tet)ni. De ha csak minimális különbség, ha egyáltalán van...
Azt sem értem, hogy egyes vagonokat miért adnak ki párban. Ezek szerin t a fenti zöldet is? Ráadásul ha kisebb lenne... De 2x1m-es egyforma darab ... Vagy ketten vesznek egyet. Máris felébe kerül !
krisztián
A jó makettező összeragaszt mindenféle makettet, még a legrosszabb tervező munkáját is.
A jó tervező olyan makettet tervez, melyet minden makettező össze tud ragasztani. Még a legrosszabb is.
Krisztián
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: Gabes » 2016.10.11. 17:53

Nos Krisztián...
A Skodát valóban kiadta már Attimon, viszont 1:24-es méretarányban és az egy RTTN verzió volt. Ezek 1:32-es méretarányúak, úgyhogy az 1:1 kicsinyítés elvileg nem játszik, bár a kivágót még nem láttam, úgy lehetne igazán összehasonlítani őket! A kiadók egyébként úgy működnek, hogy 1 féle verziót vesznek meg fix darabszámra, fix évre! Ez alatt az idő alatt, Te mint tervező, nem adhatod el senki másnak, viszont, ha lejárt a szerződésben foglalt időkorlát és még van kereslet a füzetre, akkor újra eladhatod, akár egy másik kiadónak is! Ez alól persze kivétel a méretarány difi... :D
Az Angraf vagonokat én is erős lehúzásnak érzem, persze, ha belegondolunk, lehet hogy nem is annyira az, csak éppen szeretnék megadni a választás lehetőségét... Azt mondjuk felejtsük el, hogy akár 2 verziót is belerakhatnának ilyen alapból a kivágóba, mint teszik sokan mások is, azt majd a makettező eldönti, melyiket is építi meg... Ez csak egy gondolat volt... :D

-G-
VISIT MY WEBSITE PLEASE
http://www.ppmodels.com
Gabes
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Krisztián » 2016.10.12. 14:27

Hát a méretkülönbség tényleg elkerülte a figyelmemet. Köszönöm a kiegészítőt, mert ezeket nem tudtam. [Hello]
Amúgy ha jó a kiadó, akkor a makett is jó. Pl. Rippertől van egy-két darabom és azok már 25-ös vagy nagyobb méretben sem vallanának szégyent, sőt. Cseh-szlovák specialitás ez a 32-ezés, jobban örülnék a sztenderdnek mondható 25-ösnek. Igaz viszonylag kicsi a különbség a kettő között.
krisztián
A jó makettező összeragaszt mindenféle makettet, még a legrosszabb tervező munkáját is.
A jó tervező olyan makettet tervez, melyet minden makettező össze tud ragasztani. Még a legrosszabb is.
Krisztián
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2016.10.12. 19:15

Azért ha az 1:25 öt az 1:32 mellé rakod, máris szembetűnő lesz a különbség. Az 1:25 rendszerint még részletesebb, aprólékosabb. (Ez esetben Attimon Skodájáról tudok is mesélni [biggrin] ) Nem mindenkinek van kedve hónapokig, vagy évekig kütyülni ugyanazt a makettet, azoknak ajánlom én az 1:32 maketteket. Kisebb helyet is foglal de azért még kellően részletes.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: János » 2016.10.12. 19:55

De én ismerek olyanokat akik hónapokig, vagy akár évekig is tudnak kütyülni egy makettet, még itt a fórumon belül is hahaha
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2016.10.25. 19:06

Megint vasutat találtam. GPM kiadott egy kör fűtőház cikket, ami tetszés szerint bővíthető, és egy hozzá passzoló fordítókorongot.
KépKép
Az áruk kicsit borsos, akcióban is a fűtőház 70, a fordítókorong pedig 50 zlotyi. Igaz teljesen lézervágott az egész, így ajánlani lehet akár vasútmodellezőknek is, akik nem feltétlenül az épületek építgetésével akarnak sokáig vacakolni. A műanyag szettekhez képest viszont töredék áron juthatunk hozzá.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: János » 2016.10.30. 14:13

Ezt most vettem észre, SSyms 80 (t) , nem piskóta egy kivágó. Alapból 17.91 euró, de a full készlet 80 euro.
Természetesen ennyi pénzért sok minden benne van.
* SSyms 80 t - by MODEL HOBBY
* SSyms 80 t - Brakes
* SSyms 80 t Wheel
* Set of engraven wooden decks - SSyms 80 t
* SSyms 80 t - frame
* SSyms 80 t - Decals
* Turned parts set

Kép

Kép
Kép

További képek,
http://www.papermodelers.com/forum/kit- ... hobby.html
Megvásárolható:
http://www.model-hobby.pl/index.php?f=prod&pid=2986
vagy
http://shop.1-25saf.com/product_info.ph ... ts_id=1207
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

Következő

Vissza: Újdonságok, makettbemutatók