Füzetnyitás

Újonnan megjelent makettek, makettek bemutatója
New models, presentation of papermodels - If you find something new

Moderátorok: Gaccso, János

Re: Füzetnyitás

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2016.02.09. 00:35

tnomad írta:Megérkezett Ukrajnából a Parallel kiadványa, a B-Wing Starfighter. A csomagolása gondosan, több rétegben történt, tökéletes állapotban érkezett meg.
A leírása természetesen oroszul van, de a 9 oldalnyi részletes magyarázó rajz elegendő lehet a megépítéshez. Maga a modell 10 oldalnyi kb 150g-os lapon, illetve 3 oldalnyi kb 80g-os lapon kapott helyet. Ez az egyik legszebb, legrészletesebb SW modell amivel találkoztam, nagyon szép kiadvány.

Néhány kép a füzetről:

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

ez nagyon jól néz ki. honnét rendelted ?
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: tnomad » 2016.02.09. 07:39

A B-Wing innen rendelhető:

http://www.freetime.co.ua/en/paper-spac ... ghter.html

A papermodelers.com-on van két építés is, érdemes megnézni.
tnomad
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: akkokoko » 2016.02.09. 10:25

Remekül néz ki4 De nálam mi lenne belőle... [unsure]
akkokoko
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2017.01.08. 20:52

Még nyitrai verseny alkalmával vásároltam ezt a Gaz-M24 Volga kivágót.
Gyártója Orel, méretaránya 1:25, nehézségi szintje hármas skálán kettes.
A legtöbb leírást orosz nyelven írták, de van benne ezen kívül lengyel, német és angol is, összesen 5 oldalon keresztül.
Négy oldal építési útmutatót tartalmaz, ebből egy oldalon a kész makett 1:1 nézeti rajzai vannak.
Maga a kivágó nyolc oldal, a kétoldalas alkatrészeknek a túloldalra is van nyomtatva szín. A színek kissé rajz hatásúak, a papír viszont megfelelő vastagságúnak tűnik.Teljes beltérrel, motortérrel és csomagtartóval építhető meg, még az ajtókat is megépíthetjük nyitottra, a tervező az ajtófalcokra is gondolt.
Kép Kép

Kép Kép

Kép
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2017.01.08. 21:06

A másikat pedig ajándékba kaptam a különdíj mellé, ez a M.A.S.S. kiadó Shadow DN3 forma1- es autó, amely 1976- ban versenyzett. Méretarány 1:24, nehézségi szint nincs feltüntetve. Két változat is megépíthető belőle. Négy oldal cseh nyelvű leírása van, és mindösszesen 2 oldal összeállítási útmutató, mindannak ellenére, hogy a kokpit, a futómű és a motor is szépen kidolgozott. Négy oldalnyi alkatrész, és ami nagyon pozitív, az ezüst színű alkatrészek egy kis papíron mellékelve vannak a kivágóban. A színek nagyon szépek, realisztikusak, viszont a papírt eléggé vékonynak tartom. Az utolsó oldalon két bukósisak is mellékelve van, amit a kész makett mellé tehetünk majd a jobb összhatás érdekében.
Kép Kép

Kép Kép
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2017.01.08. 23:28

korrekt füzetnek néz ki !
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2020.01.05. 12:39

Karácsonyra hozta a Jézuska az Angraf kiadó Ikarus 280 makettjét, ezt mutatom most be nektek.
Méretaránya M=1:25 Formátuma A3 Fél oldal szöveges részt tartalmaz. Ebben benne van egy kis történeti leírás, és összeállítási utasítás. Csak lengyel nyelven íródott. Öt és fél oldal a rajzos építési útmutató, maga a kivágandó alkatrész 16 oldal. A nyomatok szép élénk színűnek tűnnek, viszont nagyon sok a kartonnal vastagítandó darab. Nekem így első ránézésre úgy tűnt, nem kell feltétlenül festetten építeni a makettet, de én valószínűleg a jellegzetes vidéki sárga színűre fogom festeni. Motor és futómű viszont egyáltalán nincs benne, de ez egy autóbusz makettnél szerintem nem is lényeges. Viszont a beltér és a külső is aprólékosan rajzolt, a díszlécek is külön alkatrészek. Nehézségnek tűnik majd a szélvédő kellő formára ívelése, mivel az egészet egy kicsit domborúra kellene készíteni. Valamint a csukló harmonika részének az elkészítése. Ezt sima harmonikaként kell meghajtogatni, majd utána beletenni a kellő íveltséget. A kész makett hossza 61cm lesz, így az elhelyezéssel is adódhatnak problémáink. Külön lehet hozzá rendelni lézervágott szettet is, ami tartalmazza a gumimintázatot, és az összes vázelemet is. Ezért azonban még pluszban nagyjából 6500Ft-ot kell legombolni.
Kép Kép Kép

Kép Kép Kép
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2020.01.11. 23:03

Tök jó hogy ilyen hosszútávú papírmakettes terveid vannak, gondolom a kamaz után neki is állsz ?
Viszont sajnos nem tudom megnyitni a képeket. [bored]
Joe711
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2020.01.12. 14:37

Megnézem mejd a képekkel mi baj lehet. A Kamaz után még nem a buszt tervezem, de még bármi megtörténhet.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2020.01.13. 12:54

Javítottam a képeket.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2020.01.13. 17:26

Köszi, így már jók a képek !

Gaccso írta:... A Kamaz után még nem a buszt tervezem, de még bármi megtörténhet.

Szóval lehet hogy még később kezded?

Bravó, még hosszabb távú tervek!! [thumbup]
Joe711
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2020.01.13. 21:21

Tervek vannak bőven. Van itthon vagy tíz füzetem. Ezekhez mindig találok még olyat , amit meg kéne építeni, és akkor a műanyag maketteket még nem is említettem. Na meg egyszer kéne egy terepasztalt is építeni. De hát csak lesz egyszer nyugdíjas is az ember. :D
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2020.01.15. 19:21

Gaccso írta:Tervek vannak bőven. Van itthon vagy tíz füzetem. Ezekhez mindig találok még olyat , amit meg kéne építeni, és akkor a műanyag maketteket még nem is említettem. Na meg egyszer kéne egy terepasztalt is építeni. De hát csak lesz egyszer nyugdíjas is az ember. :D

Az igaz, én is ebben bízom!
A terepasztal nekem is piszkálja a fantáziám, gyermekkoromban építettem, illetve párszor átépítettem. Megvannak még a TT-s cuccaim és néhány éve a síneket újra összeállítottam egy alapra a fiam miatt. Sajnos Őt egyáltalán nem érdeklik ezek a dolgok. Nem baj, talán majd egyszer az unokák értékelik ! :)
Joe711
Kiemelt tag
Kiemelt tag

Előző

Vissza: Újdonságok, makettbemutatók