Kérdés

Hogy minél jobban menjen a makettezés
Tips and tricks - To make papermodel building better and easier

Moderátorok: Gaccso, János

Re: Kérdés

HozzászólásSzerző: minipeti » 2016.11.27. 13:44

Köszönöm szépen a tanácsokat és a segítséget!

Jelenleg kék-zöld technokolt használok, ami nem épp a gyors száradásáról híres, ami gyakran bosszant. Azt szeretném még kérdezni, hogy milyen ragasztót lenne érdemes használni pillanatragasztó mellett és hol?

Már kiválasztottam a megépítésre szánt hajót, de még néhány eszközt be kell szereznem, mert különben kemény kartonba vágom a tapétavágomat (amit az olló mellett használok). Anyagi okokból az építést majd valamikor jövő év elején szándékozom kezdeni.
"Közelre nézz, és mindent látni fogsz!" (A részeges karatemester)
minipeti
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2016.11.27. 17:08

Én zselés, és sima pillanatragasztót is használok. Ezek mellett pedig piros technokolt, és kissé hígított fa ragasztót. A melyik hova jó kérdésre, a tapasztalat adja meg szerintem a választ. Nincs bevált receptem arra, hogy melyiket hol használom. Ezt építés közben szoktam látni.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2016.11.28. 09:24

Ragasztóval kapcsolatban, Gaccso jól mondja, nincsen abszolút mindenre jó ragasztó, van ami erre, van ami arra jó, meg mindenkinek megvan mi vállt be neki és nagymértékben tapasztalati kérdés.

Én személy szerint a technokolt egyáltalán nem használom, mivel nem bírom a szagát.

A cianoakrillát pillanatragasztó mint a zselés mint a folyékony elengedhetetlen kellék, a fa ragasztó általában jó, de sűrű, jó, ha hígítod.
Vannak a hobby ragasztók, amelyek állagban hasonlítanak a faragasztókhoz, de hígabbak, illetve elég jól adagolhatók szoktak lenni, kreatív-hobby üzletekben kaphatók.
Nekem nagyon bevállt még a bordűr ragasztó, ez egy tapétaragasztó, amit széljavításhoz meg díszcsíkok felragasztásához használnak, ezt tapéta-festék szaküzletekben tudod beszerezni, a hobbyragasztóhoz hasonló állagú és viszonylag gyorsan szárad.

Ragasztásnál, nekem még az is szokott működni, hogy egy újságpapírra kinyomok egy adag ragasztót és a felületre fogpiszkálóval viszem fel éppen csak annyit amennyi kell, ez azért hasznos, mert pl a pillanatragasztó hajloamos hirtelen megindulni és csak folyik, folyik, kifelé, illetve a ragasztókat és az adagolójukat általában nem kifejezetten ennyire finom munkára találták ki.

Illetve ha vagy felületeket akarsz ragasztani, akkor van spay ragasztó, hasonló kiszerelésben mint a festék vagy puty Spray, hígítós, igy a használatánál higyelembe kell venni, hogy jó szellőzés kell, illetve, spray, tehát, megy mellé is jócskán, vagyis alaposan körbe kell mindent rakni újságpapírral. Kissé körülményes, mert a használata hasonló a Pálmatexéhez, be kell fújni mindkét felületet, hagyni tapintásszárazra megszáradni és utána összeragasztani és nagy erővel összenyomni, viszont ha jól használod, nem fog behullámosodni, ami egysébként állandó probléma a nagy felületeknél.
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Tamás » 2016.11.28. 14:44

Ha nagyobb feluletet vastagítani kell /hajóbordák, fedélzet/ én Stift ragasztót használok spray helyett. Lekenem a karton és az ujjamal elsimítom az egyenlotlenségeket majd ráteszem a vastagításra szánt elemet és uveglappal+konyvekkel lesúlyozom. 24 óra elteltével vágom ki csak.
Tamás
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: minipeti » 2016.12.05. 13:12

Köszönöm szépen a tanácsokat.
Ha vízfestéket szándékozom használni, akkor abból az is jó, amelyiket iskolákban is használnak rajz és művészettörténet tantárgyakhoz? Ha igen hány gombosat érdemes választani?
"Közelre nézz, és mindent látni fogsz!" (A részeges karatemester)
minipeti
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: János » 2016.12.05. 17:00

Minél többet, az árnyalatok miatt. Ha viszont tubusos temperát vennél, akkor sokkal könnyebb lenne kikeverni az épp aktuális színárnyalatot.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2016.12.05. 19:16

Azért ne a leggagyibbat vedd meg, azoknak nagyon alacsony a pigmenttartalmuk. Én is vízfestéket használok, a megfelelő árnyalatok keverése sosem volt az erősségem.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

Előző

Vissza: Tippek, trükkök, tanácsok