Asztali lámpa makettezéshez

Hogy minél jobban menjen a makettezés
Tips and tricks - To make papermodel building better and easier

Moderátorok: Gaccso, János

Asztali lámpa makettezéshez

HozzászólásSzerző: Lacc » 2015.11.13. 20:18

Srácok!

Lassacskán szeretnék újra visszatérni a vágólap fölé és ehhez az első lépés az lenne, hogy kellene valami jó asztali fényforrást szereznem. Normál és halogén izzós nem jöhet szóba, olyanom már volt és nem szerettem...Nyáron olyan meleget csinált, hogy szabályosan folyt a homlokom a víz tőle, sőt, volt, hogy megolvadt alatta a műanyag, ha valami alatta volt :P Ki mit használ, milyet lenne érdemes venni? Ledeset? Fénycsöveset? Láttam olyan lámpát régebben, aminek szép hosszú fejrésze volt, állítható nyakkal és szerintem fénycső volt benne, azzal szemeztem is egy ideig.
Lacc
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Re: Asztali lámpa makettezéshez

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2015.11.15. 21:42

Kép
Nekem egy ilyen asztali írólámpám van. Kompakt fénycsövet lehet beletenni, így nem meleg. A kettős karral és a körbeforgó fejjel, könnyedén be tudom állítani azt a pozíciót, ahonnan a legjobb a világítás. A tetején levő árnyékoló pedig szintén mozgatható, így elkerülhető, hogy a szemembe világítson.
Létezik olyan lámpa, aminek hasonló két ponton csukló karja van, egy kb 10 cm átmérőjű nagyító van a tetejében, és ez körül világít egy kör alakú fényforrás. Talán ez lenne a legjobb választás, azonban 25000,- körül van az ára ennek.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: János » 2015.11.16. 07:54

A LED izzók már mindenféle foglalattal készülnek. Szinte bármilyen lámpatestbe becsavarhatók. A kis négyzet alakú teljesítmény LED izzókkal tűrhető megvilágítást érhetünk el. Nekem is ilyen van, két db, kb 50 cm es távolságból világít a munkaterületemre.
Kép
Kép innen https://led-rex.hu/mit-tudnak-a-led-izzok-es-mit-nem/
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: KisSas » 2015.11.17. 21:13

Kép

Nekem ilyen lámpám van, azért jó, mert állítható, azért rossz, mert ha nem is veszed észre direktben, de vibrálásra hajlamos benne a kompakt fénycső, és ez fárasztja a szemet.
KisSas
KisSas
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Imi » 2015.11.18. 09:30

KisSas írta:Kép

Nekem ilyen lámpám van, azért jó, mert állítható, azért rossz, mert ha nem is veszed észre direktben, de vibrálásra hajlamos benne a kompakt fénycső, és ez fárasztja a szemet.

Nekem is ilyen van, de szerencsére nálam nem veszélyes a vibrálás, vagy csak nem ülök alatta elég sokat :)
Imi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Lacc » 2015.11.23. 22:57

Köszi a tippeket!
Lacc
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: akkokoko » 2017.01.12. 09:12

Sziasztok!

Ezt a lámpát alkottam magamnak, megunva a régi kis csipeszes Aliról -occón- rendelt 3 ledes lámpát...
Alapja egy gyerekkoromból ismerős íróasztali lámpa, ami kitűnően állítható magasságban, távolságban, és a "fej" is fordítható ha kell. Ledszalagos. Fogyasztás 9W, úgyhogy az asszony sem nyünyöröghet... :) Került 1000ft-ba+ a vezeték kapcsolóval párszáz (de csak mert nem volt otthon elfekvő...)
Tapasztalat: nagyon bevált! A gyakorlatilag végtelen állítási lehetőség miatt szinte mindig meg lehet találni a tökéletes beesési szöget, ahol nem fénylik a papír, és nem tar a kezem árnyékot.

Kép

Kép

Kép

Kép

free screen capture software

Természetesen szépítgetni még lehet: festeni, vezetéket szépen elvezetni... Akinek van rá lehetősége, tudom ajánlani!
akkokoko
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2017.01.12. 16:29

Táptrafó nem kellett hozzá?
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: akkokoko » 2017.01.12. 16:36

Én is meglepődtem , de nem! 65-265V közt simán gyárilag..
akkokoko
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

Vissza: Tippek, trükkök, tanácsok