A makettfestés mikéntjei.

Hogy minél jobban menjen a makettezés
Tips and tricks - To make papermodel building better and easier

Moderátorok: Gaccso, János

A makettfestés mikéntjei.

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2012.02.06. 21:03

Kösz Robi!
Gaccso
Moderátor
Moderátor

Re: Sd Kfz 250-1

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2012.02.06. 21:11

Mondjuk én meg pont ellene vagyok az olajfestéknek, szerintem a vizbázisu az igazi. És pont azért gondolom így, mert élfestésnél sokszor nem tudsz összevárni nagyobb menyiséget. Az meg hogy állandóan higítóval mosogasd az ecsetet, az számomra vicc, a büdösröl nem is beszélve.

Jah és egyátalán nem áztatja a papírt. sem a tempera, de az elöbb linkelt tamya föleg nem.
OK, persze telibefestésnél lehet más a helyzet, de azt meghagyom a művészlelküeknek. nem véletlen hagytam abba a plasztikmodellezést :)
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Lacc » 2012.02.06. 22:20

BobaFett írta:...az elöbb linkelt tamiya föleg nem

Tamiyában is van akril (vízbázisú) és enamel (olajbázisú). Ecsettel való festéshez az enamel a javasolt. Ezt nálam sokkal tapasztaltabb makettezőktöl tudom, plusz saját tapasztalat is.
Lacc
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: cicarobi » 2012.02.06. 23:09

én nem mosom az ecseteim sosem..van egy régi kézkrémem abba csak bele mártom és úgy hagyom..nem szárad be hetekig. Hát büdösnek nem nevezném,de tagadhatatlan erős szaga van. No de nem kell a maketthez annyi mennyiség h az egész ház büdös legyen...No de *kinek a pap kinek a papné* [Hello]
cicarobi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2012.02.06. 23:32

Lacc írta:
BobaFett írta:...az elöbb linkelt tamiya föleg nem

Tamiyában is van akril (vízbázisú) és enamel (olajbázisú). Ecsettel való festéshez az enamel a javasolt. Ezt nálam sokkal tapasztaltabb makettezőktöl tudom, plusz saját tapasztalat is.

Hát ez a XY azt mondta tehát úgy van nagyonnagy érv :) Amugy szerintem pont ez a baj, hogy az évtizedek óta makettezőknek van bevált modszerük, és nem akarnak rajta változtatni, és csak a hibát keresik az új dolgokban. (de ez igaz az élet minden területére) Na pont ilyen a vizbázisú festékek, ami régen nem volt. mostmeg van, és sokkal tisztább, könyebben kezelhető, ugyanolyan végeredményt adó dolog (vagy jobb, pl könyebb keverni a szineket). Nálam meg ez a saját tapasztalat. én pl. kukáztam a kb 50 féle olajbázisú festékem egy ideje...

cicarobi: a büdöset leginkább a higitóra mondtam, ez a kézkrémes dolog új nekem.
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

Re: A makettfestés mikéntjei.

HozzászólásSzerző: János » 2012.02.07. 09:09

Járt utat járatlanért el ne hagyj, mondja a közmondás. Az új módszereket akkor fogadja el a többség, ha többszörösen bebizonyította az alkalmasságát. Ezzel nincs is semmi baj, nem vagyunk egyformák , mások a szokásaink, és a módszereink. Nézzük meg a végeredményt aztán mondjunk ítéletet. Az a legcélravezetőbb ha a saját tapasztalatainkat osztjuk meg , amit már jól begyakoroltunk, és pontosan el tudjuk magyarázni a működését. Többféle megoldás is kielégítő lehet, nem feltétlen csak a mi elképzelésünk az üdvözítő.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: cicarobi » 2012.03.27. 16:09

hopp! itt nyílt egy érdekes részleg...a festés...nagyszerű! majd linkelek be a napokban egy pár képet a festésről! üdv [Hello]
cicarobi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: solo » 2012.05.17. 21:57

Üdv.
Nem igazán festés, de jobb híján ide rakom, mert nagyon jó ötlet nekem eszembe nem jutott volna.Aki nem akarja teljesen lefesteni a makettjét, de mégis szeretné koszolni ez járható út lehet.
Kép
Kép
solo
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: wittman » 2012.05.18. 05:14

Ha meg is mondanád mivel van koszolva az lenne az igazi :)
wittman
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: solo » 2012.05.18. 10:14

Igen ez jó kérdés.Sajna gőzöm sincs, vagy festék vagy valami por. [biggrin]
Egy német oldalon találtam, de többek közt a német nyelvvel sem bírok.
http://www.kartonist.de/wbb2/thread.php?threadid=9051
Kép
solo
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2012.05.18. 19:48

Én simán a kész makettet poroztam meg. Pasztellkrétát, és grafitceruzát használok.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: apofis » 2013.03.04. 22:39

mi a véleményetek a színes ceruza alkalmazásáról?Nekem egyszer volt egy korszakom amikor színes ceruzával rajzoltam illetve színeztem!Én nagyon szerettem így dolgozni. sok grafikám készült így!
Arra gondoltam, hogy (mivel megirigyeltem a Ti színes makettjeiteket:-) ) neki állok és színessel csinálom meg a következő épületemet! Mi a véleményetek?
apofis
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2013.03.04. 22:57

Szerintem nem rossz ötlet. Ha ügyesen forgatod a ceruzát, és nem lesznek csíkok benne, nagyon mutatós lehet. Talán annyi hátránya van, hogy a sötétebb színeket nehezebb előállítani. Egy próbát azért megér.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2013.03.04. 23:01

Érdekes ötlet.
Elnézve a makettjeidet, elképzelhető, hogy a ceruzák természetes csíkozását is a saját céljaidra tudod fordítani.
Ceruzával viszont tényleg nehéz sötétebb élénkebb színeket előállítani, habár nem is mindig kell.
Egyszóval szerintem vágj bele.
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: wittman » 2013.03.05. 07:47

Ha enyhén benedvesíted a ceruza végét nagyon szuper színeket lehet előállítani sokkal élénkebbek ás fényesebbek, ja és sötétebbek is.
wittman
Kiemelt tag
Kiemelt tag

Következő

Vissza: Tippek, trükkök, tanácsok