A makettfestés mikéntjei.

Hogy minél jobban menjen a makettezés
Tips and tricks - To make papermodel building better and easier

Moderátorok: Gaccso, János

Re: A makettfestés mikéntjei.

HozzászólásSzerző: minipeti » 2020.09.13. 19:01

Felmerült egy kérdésem, amire nem találtam választ. Ha akril festéket (jelenleg Tamiya és AK) használok fém, illetve műanyag alkatrészeken, akkor leválhat a makettről? Azért kérdem, mert egy művészellátóban ilyesmit találtak volt mondani, próbának meg még nem álltam neki idő hiányában, de teszt makettem már van hozzá.
Előre is köszönöm!
"Közelre nézz, és mindent látni fogsz!" (A részeges karatemester)
minipeti
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2020.09.14. 19:36

minipeti írta:Felmerült egy kérdésem, amire nem találtam választ. Ha akril festéket (jelenleg Tamiya és AK) használok fém, illetve műanyag alkatrészeken, akkor leválhat a makettről? Azért kérdem, mert egy művészellátóban ilyesmit találtak volt mondani, próbának meg még nem álltam neki idő hiányában, de teszt makettem már van hozzá.
Előre is köszönöm!

Nem válik le. én csak akrilt használok. vizzállóra szárad. Persze a gagyi művészellátós lehet leválik.
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2020.09.15. 15:10

Szerintem sem válik le. Persze fontos az előkészítés. Ne legyen zsíros, meg ilyesmi.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: minipeti » 2020.09.17. 21:29

Köszönöm szépen!
A tesztmakett egy 1/144-es fröcsöntött revell makett. Szappanos vízzel letisztítottam, illetve az apró alkatrészeit előkészítettem festéshez, de aztán idő hiányában (a munkám közbeszólt) letároltam egy fém dobozba. Azon gondolkozom még, hogy nem kellene-e rá alapozás. Ha beválik, akkor a megkezdett csatahajó és egy tengeralattjáró jön. [Hello]
"Közelre nézz, és mindent látni fogsz!" (A részeges karatemester)
minipeti
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2020.09.18. 18:36

Én biztos használnák valamilyen alapozót. Szórógittet, vagy putty sprét. Kihozza a hibákat, lehet még korrigálni, csiszolni, és átmenetet képez a festék tapadásához.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

Előző

Vissza: Tippek, trükkök, tanácsok