koptatás,festéklepergés imitálása

Hogy minél jobban menjen a makettezés
Tips and tricks - To make papermodel building better and easier

Moderátorok: Gaccso, János

koptatás,festéklepergés imitálása

HozzászólásSzerző: cicarobi » 2017.04.27. 12:07

sziasztok!

Gaccso kérésére csináltam egy tanulmányt arról hogy én hogyan készítem a festék lepergés effekteket..
Ezt a technikát a Tigris beltérnél alkalmaztam,mivel az belülről fehér és illett ez az eljárás hozzá.
Szükség van fehér temperára 3 ecsetre és egy ilyen..12 szinből álló viziszines szettre..azért is csináltam a legolcsóbb cuccokból hogy mindenkinek elérhető legyen és könnyen beszerezhető,gyakorlatilag zeket a dolgokat minden sarkon megvehetitek.

akkor hogy ne szaporítsam a betűket íme a gyakorlat,íme egy papirbol készült alkatrész féle ami csak ezt a gyakorlatot szolgálja.

Kép

először is lefestem fehér temperával hófehérre...

Kép
cicarobi
Közösségi tag
Közösségi tag

Re: koptatás,festéklepergés imitálása

HozzászólásSzerző: cicarobi » 2017.04.27. 12:16

a viziszines és az ecset... a szin nagyon sötét barna! ha nincs épp ez a színetek akkor feketébe pici sötét pirosat,pirosat..épp hogy csak ne legyen az a koromfekete...

Kép

szóval hófehéren így áll...

Kép

na most a következő fázisban át kell mosni az egészet egy barnás okkerral.. de ez nagyon nagyon lazuros legyen.. ugy képzeljétek el hogy 20 csepp vizhez fél csepp festéket tegyünk...
ezzel a vizes lazúros réteggel átmossom az egész alkatrészet mindenütt.. egységesen kissé piszkosabb hatást generál..de ez teremt harmóniát... azért fontos hogy ne az a titánfehér szin legyen az alap,mert a felületre mindjárt száll por a valóságban és az szint ad,piszkít...ezt imitáljuk vele..egy alkatrésznél ami mondjuk fokozottan porosabb piszkosabb,tegyükfel alváz,több festék is lehet ..a két szin kombinációja ez,okker és barna.

Kép
cicarobi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: cicarobi » 2017.04.27. 12:20

következő fázisban miután a felület lőpor szárazzá száradt!!! sötétbarna színnel tű ecsettel elkezdem a rozsda flekkek felhordását! A festék legyen jó sűrű majdhogynem sáros állagú.

Kép

Kép

Kép
cicarobi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: cicarobi » 2017.04.27. 12:26

na most van aki szivaccsal csinálja van aki zsebkendővel..én papírzsebkendővel csinalom a következő fázist!

pici zsebkendő darabot össze gyűrök és a barna festékbe meg tunkolom,majd egy másik zsebkendő darabra párszor lenyomom mielőtt a maketra felhordom hogy épp hogy csak fessen.. jó sűrű festékkel dolgozok meginT A maketton gyakorlatilag 2-3 érintés után a zsebkendőn meg is szárad a festék de ez elég hogy apró pici nyomokat hadjon....

Kép

a művelet:

Kép

Kép

Kép
cicarobi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: cicarobi » 2017.04.27. 12:32

ezután ceruzával..lehetőleg 4B-s vagy annál puhább ceruzával a fém csillanásokat hordom fel.. minél puhább a ceruza úgy nézem annál jobban csillan a fém... ízlésetek szerint próbáljátok alkalmazni.

Kép

Kép

Kép

Kép
cicarobi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: cicarobi » 2017.04.27. 12:35

..nos dióhéjjban ennyi.. a lényege hogy aprólékosan dolgozzunk inkább hordjuk fel a zsebkendővel több ideig többször a pici festék nyomokat mert meghálálja! Kell egy pici gyakorlat is hozzá,elsőre lehet nem sikerül legjobban de bele lehet jönni! A lényeg hogy minél több apró nyom maradjon..és figyelni persze azt is hogy hol is kopik a festék leginkább hol jellemző a felületen a valóságban h megkopjon leperegjen. A tű ecsettel lehet nagyon finom vékony karcolásokat is felvinni
cicarobi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2017.04.27. 18:37

Köszi Robi! Nekem nagyon hasznos volt. Következő alkalommal ki fogom próbálni.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2017.04.27. 22:05

Köszi a leirást, jó anyag.
Mondjuk nekem az utolsó kép már túl kopott, az elötte lévők jobban bejönnek :)
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: akkokoko » 2017.04.28. 11:25

Köszi! Remek ötlet!
akkokoko
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

Vissza: Tippek, trükkök, tanácsok