Már megint egy Millenium Falcon

Sci-Fi

Moderátor: János

Re: Már megint egy Millenium Falcon

HozzászólásSzerző: BobaFett » 2015.06.10. 17:02

korrekt. csak úgy hasraütés szerűen emeled ki a bizonyos alkatrészeket, vagy valami modell segit ?
"Ma nem volt egyetlen telefonhívásom se. De holnap majd kétszer ennyi lesz !" - Al Bundy
BobaFett
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: magyarb » 2015.06.11. 21:54

Hasraütés. Ezekbe a textúrákba nem nyúltam bele, az eredetiek meg eléggé találomra készülhettek. Megfigyeléseim szerint az eredeti SW trilógiában a forgatáshoz használt számos, különböző méretű makett sem konzisztens a részleteket illetően, sőt még bizonyos arányokban is eltérés mutatkozik pl. a matte paintingekkel összehasonlítva. Így nem aggaszt annyira, hogy ezek a részletek nem stimmelnek, az összhatás jónak ígérkezik. A prominensebb részeken azért van hasonlóság :) Egyébként 1:150 a méretarány, nem lesz feltűnő az eltérés.

Referenciának a neten talált, az eredeti makettekről készült képeket használtam, valamint a From Star Wars to Indiana Jones, The Best of the Lucasfilm Archives c. könyvemet, ami kifejezetten a forgatáson használt makettekről, kellékekről, díszletekről szól. Gyönyörű, részletgazdag fotók vannak benne.
magyarb
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: wittman » 2015.06.12. 07:47

Szerintem van elég kép egy rendes dokumentációra, minnél tökéletesebben dokumentálod magad annál szebb lesz a makett.
wittman
Kiemelt tag
Kiemelt tag

HozzászólásSzerző: magyarb » 2015.06.12. 09:17

Van elég kép, igyekeztem is pontos lenni.
Gondolom, örök dilemma a makettépítés kapcsán: melyik állapotát örökítsük meg egy tárgynak? A gyárit? Vagy azt, amilyen évek múlva lett (esetleg felújították, átépítették)? Képzeletbeli tárgyaknál ez talán még nehezebb. A filmekben legalább 6-7 makettet és sok matte paintinget (bocs, nem tudom, hogy mi rá a magyar szakkifejezés) használtak a Falcon ábrázolására, nem beszélve az 1:1 arányú díszletekről. Természetesen mindnek különbözik a részletessége. A legjobb az lenne, ha ki lehetne választani 1-et ezek közül referenciának, de nincs minden részletről kép egy adott makett esetében. Van, amit a díszleten találtam meg, egy másik részletet valamelyik kisebb vagy nagyobb maketten. Arról nem beszélve, hogy a SW trilógia mindhárom részéhez újak készültek, ezek is eltérnek.
Ráadásul ez egy borzasztó népszerű tárgy, így sokszor azt is nehéz eldönteni, hogy a kép, amit találtam róla, egyáltalán eredeti-e vagy egy nagyon jól sikerült makett készletből származik.
Kb. 2-3 hónapot töltöttem a textúrázással, részletek kidolgozásával (persze nem egyhuzamban :) ). Úgy gondolom, hogy az egyik legjobb papír makett terv lett ebben a méretarányban, amit találni lehet. Ha valakinek lesz kedve továbbfejleszteni, jó alap hozzá. Van mit javítani rajta, mert az eredetit (SF Papercraft) készítő tervező hagyott bőven lehetőséget :) Aztán, ha jól sikerül valakinek az újabb feljavítás, lehet, hogy újra megcsinálom! Nekem ehhez nem volt több energiám :)
Remélem, azért sokaknak tetszeni fog a végeredmény, úgy fél évet saccolok a végéig.
magyarb
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: magyarb » 2015.06.18. 01:02

Kész vannak az oldalfalak, legközelebb összeszerelés!

Kép
magyarb
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: Tamás » 2015.06.18. 05:58

Wow!
Emelem kalapom, ennyi apróságot kulon-kulon élfesteni, ráragasztani, nem semmi. [thumbup]

Ez a cseh srác jut eszembe errol:

http://www.papermodelers.sk/viewtopic.p ... &start=180
Tamás
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: magyarb » 2015.06.18. 07:46

Ez a cseh srác nagyon türelmes! [blink]

Az élfestésbe egész jól belejöttem. Szerencsére a Falconnak meg sem kottyan egy két elmaszált festékpaca, direkt jól áll neki :)
magyarb
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2015.06.18. 19:39

Tényleg szép aprólékosak ezek az oldalfalak!
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: magyarb » 2016.03.19. 23:44

Sziasztok! Elhárultak az akadályok az életemben, amik a folytatást akadályozták, így újult erővel vágok(!) bele :D
Felkerült az összes oldalfal! Kezd látszani, hogy milyen eredményre számíthatok a végén. Egész ígéretes...

A következő művelet némi színezés lesz, mert f-f-ben nyomtattam. Rájöttem, hogy akkor járok a legjobban, ha most állok neki, nem a végén.

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép
magyarb
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: Tamás » 2016.03.21. 11:13

Na ebben azért sok munkád van, nem semmi ilyen kis kockácskákat kivagdosni, élfesteni, [woot]
Tamás
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: magyarb » 2016.03.21. 11:44

Ezt nem cáfolom, de eddig megérte :) Sokat tanultam belőle!
magyarb
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: tnomad » 2016.03.21. 22:04

Ebben a méretben ez a részletesség... nagyon látványos lesz. Nagy öröm számomra látni egy ilyen szép Falcont!
A pilótafülkét belülről tervezed megvalósítani?
tnomad
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: magyarb » 2016.03.21. 22:37

A kísérleteim szerint még az ablakot sem tudom megnyitni ekkorában :D Hátha ügyesebb leszek, mire odaérek :)
magyarb
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: magyarb » 2016.04.02. 18:31

Elkészültek a piros koptatott panelek. Eljátszottam egy darabig a dologgal, míg kialakult. Fekete ceruza, bordó filctoll, fehér táblakréta. Nem bántam meg, hogy a fekete-fehér nyomtatást választottam, szerintem jobban néz ki így (valamiért élőben méginkább, mint a képeken). Még pár piros paca itt-ott, és mehet tovább az építés!

Kép
magyarb
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: magyarb » 2016.05.07. 13:48

Jelenlegi állapot. Haladok, csak lassan :(

Kép
magyarb
Újonc
Újonc

ElőzőKövetkező