AT-ST Walker (Star-Wars)

Sci-Fi

Moderátor: János

Re: AT-ST Walker (Star-Wars)

HozzászólásSzerző: tnomad » 2014.12.21. 14:45

A felső szerkezet összerakva és elkezdtem a lábszár részt:

Kép
tnomad
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2014.12.21. 15:25

Nagyon pontosak és szépek az alkatrészek, a tiplis csapozásod is nagyon ott van! [thumbup]
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: tnomad » 2014.12.24. 16:47

Halad a láb alsó fele...

Kép
tnomad
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: tnomad » 2015.01.03. 17:44

Kis szünet után folytattam az építést.
A tappancsok kerültek sorra, kaptak nehezéket (régi bringa tengelyről), így remélhetőleg megáll majd a kész cucc. Elég sokat küzdöttem ezzel az ívelt alakzattal, több változat ment a szemetesbe, és hát ez az utolsó sem lett épp 100%-os, de már ez marad. Kell még a lábakra pár alkatrész, meg javítgatás, de már célegyenesben a project.

Kép Kép Kép
tnomad
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: Imi » 2015.01.03. 17:55

Szerintem egész jók lettek, nekem tetszik.
Imi
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2015.01.03. 22:59

Nem tudom mi nem 100-as bennük, de nekem nagyon tettszik.
Egy kérdés: hogy fogod biztosítani, hogy a lábak ne rogyjanak össze a felső rész súlya alatt, simán csak szoros illesztés és rábízod a súrlódásra, vagy valami spéci megoldás?
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: tnomad » 2015.01.04. 20:04

Végéhez ért ez a munka is! Ez jóval több módosítást tartalmaz mint az AT-AT. Az alapmodellből gyakorlatilag csak a fülkét, a törzs pár átméretezett darabját, és a lábak néhány apró alkatrészét használtam csak fel. A többit legfeljebb méretezéshez. Én is gyanítottam azt, amit Drotmalac kérdése is felvet, hogy nem lesz ott a kis tengelyeknél annyi súrlódás, hogy megálljon. Hát bizony muszáj volt megragasztani itt-ott, ha nem is mindenhol. Ragasztó nélkül is megállt, de annyira bizonytalan volt az egész, hogy inkább ragasztottam. A nehezék anyacsavarok viszont jól beváltak, nem akar feldőlni, mehet a vitrinbe...

Kép

Több képet is csináltam, azokat a galériában lehet megnézni.
tnomad
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: János » 2015.01.04. 20:10

Szép munka , gratulálok.
The paper modeling is always in my mind.
János
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Joe711 » 2015.01.04. 21:40

Nagyon szépen megépítetted, gratulálok én is !
Joe711
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: Gaccso » 2015.01.05. 00:03

Szép munka, gratulálok! Nem vagyok star wars fan, épp ezért kicsit úgy voltam az építéseddel, hogy nem igazán tudtam, hogy hol tart. Néztem a galériában is a képeket, öszességében, egy nagyon szép makett lett, megérte a sok befektetett munkát.
Gaccso
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Drotmalac » 2015.01.05. 11:45

Nagyon jól sikerült, gratulálok hozzá!
Ez az egyik legrészletesebb és legfinomabb kidolgozású AT-ST, amit eddig láttam.

Kár, hogy meg kellett ragasztani, de fő, hogy megálljon a lábán, az fontosabb, mint a mozgathatóság.
Ezzel kapcsolatban, a jövőre nézve néhány tipp: a csapolásnál, a két egymáson elforduló felületre, vagy az egyikre, de sokkal inkább mindkettőre vágj egy karika csiszolópapírt, egészen finomat, 4-600-as papírból, ezeket egymás felé fordítva ragaszd a két érintkező felületre. Ha érintkeznek, akkor a sima papír felület helyett a két csiszoló felület érintkezik és lényegesen nagyobb a súrlódási erő, így sokkal jobban bírja a terhelést.
Ha nincs egymáson elforduló felület, akkor a furatba, ahova a csap megy, ott béleld finom csiszolópapírral, úgy lesz jó, ha a csapot kicsit erőltetni kell a furatba, hogy a csiszolópapír belerágjon a csap felületébe, ez megint csak növeli a súrlódást, csak ha sokszor mozgatod, a csiszolópapír le fogja munkálni a csapot, így ez idővel kilötyögősödik.
Hasonló megoldás, hogyha berecézed a csap felületét a fogai majd belekapaszkodnak a fészekbe.

Ha a mozgás korlátozottabb, vagyis nem kell, hogy körbeforduljon a csukló, akkor egy rézhuzal darabot is bele lehet ragasztani, az egyik vége az egyik, a másik a másik darabban legyen, így a csukló sokkal jobban bírja a hajlítgatást, legalábbis, amíg a rézhuzal el nem törik. Ennél arra kell figyelni, hogy kellő hosszúságú hurok legyen a huzalon ami szabadon mozog, mert ha élesen hajlítod, akkor előbb elfárad.

Ennél kicsit másabb megoldás, de utólagos javításnál működhet, hogy ha folyékony pillanatragasztót folyatsz be a felületek közé, és folyamatosan mozgatod, amíg a ragasztó megköt, ez kitölti a réseket és finomítja az illesztést, a szorosabb illesztés és az összecsiszolódás javít a súrlódáson, viszont ha nem mozgatod a teljes megkötésig, akkor összeragad és nem fogod tudni kiszabadítani, így ezzel a módszerrel óvatosan kell bánni.
Drotmalac
Közösségi tag
Közösségi tag

HozzászólásSzerző: tnomad » 2015.01.14. 18:55

Mindenkinek köszönöm, összességében sikerült olyanra összehoznom amilyenre gondoltam, elégedett vagyok vele.
Drotmalac : Nagyon jók a súrlódás növelő javaslataid, módszereid. Bizonyára később újra aktuálissá válnak, és jobbat sikerül építeni a segítségükkel. Köszönöm a hasznos tanácsokat!
tnomad
Haladó fórumozó
Haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: wittman » 2015.01.15. 08:41

Ez a legfontosabb, hogy sajátmagadnak tetszen, én mindig úgy vagyok vele amikor befejezem nem tetszik és a komentek alapján egy két nap után leszek elégedett :)
wittman
Kiemelt tag
Kiemelt tag

Előző

Vissza: Sci-Fi